KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (536)

 • Senackie komisje bez poprawek do ustawy obniżającej podatek miedziowy

  Senackie komisje bez poprawek do ustawy obniżającej podatek miedziowy

  Senackie komisje Budżetu i Finansów Publicznych oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności nie wniosły we wtorek poprawek do nowelizacji zmniejszającej tzw. podatek miedziowy. KGHM na nowych przepisach może zaoszczędzić blisko ćwierć miliarda złotych rocznie.
 • Projekt zmniejszający podatek dla KGHM wrócił do komisji

  Projekt zmniejszający podatek dla KGHM wrócił do komisji

  Poprawki zmniejszające oraz zawieszające podatek miedziowy, który teraz płaci tylko KGHM, zgłosili posłowie podczas drugiego czytania projektu zmian w czwartek. Skarżyli się także, że nie poznali stanowiska rządu w sprawie podatku.
 • Ładowarka typu LKP-1701 produkcji KGHM ZANAM na międzynarodowych targach Bauma 2019

  Ładowarka typu LKP-1701 produkcji KGHM ZANAM na międzynarodowych targach Bauma 2019

  Podczas tegorocznej edycji polkowicka firma prezentuje swój najnowszy produkt, czyli ładowarkę LKP - 1701. Maszyna, dzięki innowacyjności i zastosowaniu licznych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo oraz wydajność sprawdzi się w najcięższych, podziemnych warunkach. Maszyna ta zaraz po targach rozpocznie pracę w kopalniach KGHM Polska Miedź SA.
 • KGHM porozumiał się ze związkiem zawodowym w Sierra Gorda

  KGHM porozumiał się ze związkiem zawodowym w Sierra Gorda

  KGHM oraz związek zawodowy reprezentujący pracowników w chilijskiej kopalni Sierra Gorda osiągnęli porozumienie - poinformowała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny KGHM ds. komunikacji. Jak podała, związek przyjął w głosowaniu przedstawione przez firmę rozwiązania, ale nie doszło jeszcze do podpisania umowy.
 • Indeksy lekko w dół; KGHM najwyżej od ponad roku, 11 bit kontynuuje zwyżki

  Indeksy lekko w dół; KGHM najwyżej od ponad roku, 11 bit kontynuuje zwyżki

  Główne indeksy GPW, podobnie jak w czwartek, zakończyły sesję lekkimi spadkami, jedynie sWIG80 minimalnie wzrósł. W WIG20 najmocniej rósł KGHM, którego kurs wzrósł do najwyższego poziomu od ponad roku. Na szerokim rynku silne zwyżki kontynuowało 11 bit studios.
 • Klasy patronackie przepustką do rynku pracy

  Klasy patronackie przepustką do rynku pracy

  Rynek pracy się zmienia. Pracodawcy szukają osób z konkretnymi kwalifikacjami i często mają problem z pozyskaniem nowych pracowników.
 • Nowe zawody górnicze wsparciem dla KGHM

  Nowe zawody górnicze wsparciem dla KGHM

  "Górnik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny" oraz "technik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny" - to nowe zawody górnicze zatwierdzone w marcu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
 • KGHM wspiera polskich sportowców

  KGHM wspiera polskich sportowców

  KGHM zainaugurował program stypendialny "Miedziane Rywalizacje", w ramach którego wspomaga polskich sportowców. Wsparcie finansowe od miedziowego koncernu otrzymało piętnastu zawodników reprezentujących różne dziedziny sportu.
 • Posłowie PiS proponują obniżenie podatku miedziowego o 15 proc.

  Posłowie PiS proponują obniżenie podatku miedziowego o 15 proc.

  Grupa posłów PiS wniosła we wtorek do Sejmu projekt nowelizacji Ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin, zakładający obniżenie tzw. podatku miedziowego o 15 proc. Największym płatnikiem tego obowiązującego od siedmiu lat podatku jest KGHM Polska Miedź.
 • Poprawi się opłacalność chilijskiego projektu KGHM?

  Poprawi się opłacalność chilijskiego projektu KGHM?

  Zakładany wzrost produkcji miedzi w chilijskiej kopalni KGHM w najbliższych latach powinien poprawić rentowność projektu Sierra Gorda, tym bardziej, że nakłady inwestycyjne w ramach pierwszego etapu prac będą ograniczone. Dodatkowym bodźcem może być rosnący kurs miedzi w przyszłości - oceniają analitycy.

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (20)

 • KGHM poprawia wyniki, chce inwestować

  Kwartalny wynik produkcyjny KGHM był najlepszy od trzech lat, a kwartalna EBITDA była najlepsza od początku 2018 roku, mimo niższej rok do roku ceny miedzi – podkreśla prezes KGHM Marcin Chludziński.
 • KGHM aktualizuje strategię

  KGHM Polska Miedź stawia na wzrost produkcji, większą niezależność energetyczną i będzie inwestowało w innowacje, które przyniosą grupie oszczędności w dłuższym terminie – zapowiada Marcin Chludziński, prezes KGHM.
 • Po pięciomiliardowej stracie za 2015 rok KGHM pracuje nad rewizją strategii

  Odpisy na utratę wartości zagranicznych kopalni mocno obciążyły wynik KGHM-u za ubiegły rok. Spółka zamierza zrewidować strategię zaplanowaną do 2020 roku, a zwłaszcza ponownie przemyśleć projekt Sierra Gorda. Jednocześnie władze KGHM oczekują stabilizacji cen miedzi powyżej poziomu z końca ubiegłego roku. – Dokonujemy rewizji, zarówno w kontekście wszystkich nowych projektów, które są przedstawione, jak i wszelkich innych nowych założeń inwestycyjnych planowanych przez zarząd spółki w okresie 5 lat. Trudno jest w tej chwili mówić o szczegółach, bo dopiero rozpoczęliśmy prace – mówi Krzysztof Skóra, prezes zarządu KGHM. Przez cały ubiegły rok spółce szkodziły niskie ceny zarówno miedzi, jak i srebra. Przez ostatnich 36 miesięcy surowce te potaniały odpowiednio o 33 i 45 proc., i to wliczając w to wzrosty z ostatnich tygodni. W ciągu miesiąca miedź podrożała o przeszło 10 proc. i na giełdzie w Londynie znów przekroczyła cenę 5 tys. dol. za tonę. Srebro od początku roku poszło w górę o 14 proc.
 • Blisko 60 proc. firm na zagranicznych rynkach odnosi sukces

  Myślę, że podstawowym elementem potrzebnym do tego, by wyjść na zagraniczne rynki, jest dobrze skrojona strategia, pokazująca jaka ta firma ma być oraz to, czy jej produkt ma być lokalny czy globalny. Jeżeli potrafimy na te pytania odpowiedzieć w strategii, to wyjście na zewnątrz staje się zdecydowanie łatwiejsze. Drugim elementem są, na przykładzie KGHM-u, wyzwania kulturowe. Firma musi przygotować się na tyle, na ile jest to możliwe do pewnych zdarzeń związanych z kulturą krajów, w których będzie się rozwijał biznes – mówi agencji Newseria Biznes Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.