Kennedy

Artykuły - Kennedy (133)

 • Klątwa Kennedych. Czy nad słynnym amerykańskim rodem ciąży fatum?

  Klątwa Kennedych. Czy nad słynnym amerykańskim rodem ciąży fatum?

  Nazwisko Kennedy kojarzy się przede wszystkim z zabójstwem JFK. Jednak historia tego rodu poza słynnym zamachem skrywa także inne tragedie. Nic dziwnego, że wielu jest przekonanych, iż na rodzinie ciąży klątwa.
 • Gwiazdy, które zginęły w katastrofie lotniczej

  Gwiazdy, które zginęły w katastrofie lotniczej

  Świat opłakuje śmierć wybitnego koszykarza Kobe’ego Bryanta i jego 13-letniej córki. Sportowiec i dziewczynka wraz z siedmioma innymi osobami zginęli w katastrofie helikoptera 26 stycznia tego roku.
 • Nieznany film z archiwum Kennedych

  Muzeum Johna Kennedy'ego zaprezentowało nieznany dotąd film z prywatnego archiwum polityka, ukazujący prezydenta Stanów Zjednoczonych podczas wakacji na Cape Cod.
 • Caroline Kennedy przyszłym ambasadorem w Japonii

  Caroline Kennedy przyszłym ambasadorem w Japonii

  Caroline Kennedy, córka zamordowanego prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego, zostanie przyszłym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Japonii - podała w sobotę japońska agencja Kyodo, która pisze, że Biały Dom ogłosi wkrótce tę nominację.
 • Zabili JFK, bo chciał ujawnić prawdę o UFO

  Zabili JFK, bo chciał ujawnić prawdę o UFO

  Sprawa zamachu i śmierci prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego ciągle budzi kontrowersje. Powstały dziesiątki teorii próbujących wytłumaczyć, co tak naprawdę stało się w Dallas w 1963 r. Jedna z nich sugeruje, że 35. prezydent Stanów Zjednoczonych musiał zginąć, bo chciał ujawnić prawdę o UFO.
 • Żona Roberta F. Kennedy'ego Jr. znaleziona martwa w domu

  Żona Roberta F. Kennedy'ego Jr. znaleziona martwa w domu

  Druga żona Roberta F. Kennedy'ego Jr., 52-letnia Mary Richardson Kennedy, została w środę znaleziona martwa w swoim domu na przedmieściach Nowego Jorku - poinformował lekarz sądowy. Para była od dwóch lat w separacji.
 • Byłam kochanką Kennedy’ego!

  Byłam kochanką Kennedy’ego!

  Wyrachowana uwodzicielka czy niewinna dziewczyna zdeprawowana przez najpotężniejszego mężczyznę świata? Po 40 latach milczenia Mimi Alford ujawnia szczegóły romansu z prezydentem Stanów Zjednoczonych.
 • Książka kochanki Kennedy'ego ujawnia nieznane fakty

  Prezydent John F. Kennedy był bliski pójścia na ustępstwa wobec ZSRR podczas kubańskiego kryzysu rakietowego w 1962 r. - twierdzi była kochanka prezydenta, 69-letnia obecnie Mimi Alford, w opublikowanej w tych dniach wspomnieniowej książce "Kiedyś był to sekret" (Once Upon A Secret)
 • "Rodzina Kennedych" już w Polsce

  "Rodzina Kennedych" już w Polsce

  Kontrowersyjna opowieść o lojalności wobec rodziny i poddaniu się woli dominującego ojca. Jak bracia Kennedy dochodzili do władzy, ulegali namiętnościom i co poświęcili dla wyższej idei?
 • USA: Zmarła córka Edwarda Kennedy'ego

  USA: Zmarła córka Edwarda Kennedy'ego

  W wieku 51 lat zmarła córka senatora Edwarda Kennedy'ego, Kara Kennedy Allen. Poinformował o tym w sobotę jej brat Patrick. Jako przyczynę zgonu podał atak serca.

Filmy - Kennedy (2)

 • Na własne oczy widział śmierć prezydenta

  Chociaż naznaczone tragiczną historią, miejsce to otaczane jest w USA swoistym kultem jako tak zwany „pomnik pamięci”. W pobliżu Dealey Plaza w Dallas, gdzie od kul zamachowca zginął prezydent John F. Kennedy, od lat spotykają się turyści, zwolennicy teorii spiskowych, samozwańczy eksperci badający sprawę zamachu – a także świadkowie tamtych wydarzeń. Wśród nich jest James Tague, który został lekko ranny w twarz w trakcie strzelaniny. – Nadal myślę o tym, co się tam stało, mimo iż minęło pięćdziesiąt lat – wyznaje poruszony mężczyzna.
 • Klan Kennedych - rodzina przeklęta?

  "Klątwa" - tak wiele osób tłumaczy sobie dramatyczne wydarzenia, które na przestrzeni lat nie omijały jednego z najbardziej wpływowych klanów Ameryki. Istotnie, trudno byłoby znaleźć ludzi równie mocno doświadczonych przez los. Tragiczne zgony, choroba psychiczna, wypadki... Czy zabójstwo Johna F. Kennedy'ego w Dallas było kolejnym przejawem fatum ciążącego nad rodziną, z której pochodził?