Keith O'Brien

Artykuły - Keith O'Brien (4)

 • Były prymas i kardynał prosi o przebaczenie. "Resztę życia chcę spędzić w odosobnieniu"

  Były prymas i kardynał prosi o przebaczenie. "Resztę życia chcę spędzić w odosobnieniu"

  Były Prymas Szkocji, kardynał Keith O'Brien przyznał w niedzielę, że w niektórych sytuacjach jego zachowanie seksualne było poniżej standardów oczekiwanych od osoby pełniącej funkcję księdza, arcybiskupa i kardynała; przeprosił za takie zachowanie.
 • Prymas Szkocji zrezygnował ze stanowiska

  Prymas Szkocji zrezygnował ze stanowiska

  Kardynał Keith O'Brien ogłosił w poniedziałek, że rezygnuje z godności arcybiskupa St. Andrews i Edynburga - podała BBC. Rezygnacja hierarchy nastąpiła wkrótce po ujawnieniu oskarżeń pod jego adresem o "niestosowne zachowanie wobec kilku duchownych w latach 80".
 • Prymas Szkocji przyznaje: Niektórzy księża mają trudności z celibatem

  Prymas Szkocji przyznaje: Niektórzy księża mają trudności z celibatem

  Prymas Szkocji kardynał Keith O'Brien w wywiadzie dla BBC Scotland przyznał, że niektórzy księża mają trudności z celibatem, i nie wykluczył, że przyszły papież może odmiennie podejść do tej kwestii, o której powiedział, że nie jest dogmatem wiary.
 • Szkocja przeciw ludzko-zwierzęcym embrionom

  Głowa Kościoła katolickiego w Szkocji, kardynał Keith O'Brien potępił w piątek ewentualność tworzenia przez naukowców dla celów badawczych ludzko-zwierzęcych embrionów, co przewiduje rozpatrywany obecnie przez brytyjski parlament projekt ustawy.