keczup

Artykuły - Keczup (10)

  • Z czego właściwie zrobiony jest keczup?

    Z czego właściwie zrobiony jest keczup?

    Polacy kochają keczup. Rocznie statystyczny Polak zjada go rocznie ponad 1 kilogram. Butelka keczupu znajduje się w 80 procentach polskich lodówek a jedna trzecia rodaków je keczup każdego dnia. Wiemy, że jest pyszny. A czy jest zdrowy?
  • Fiskus zrówna stawki VAT na keczup i musztardę

    Fiskus zrówna stawki VAT na keczup i musztardę

    Ministerstwo Finansów kończy prace nad porządkowaniem stawek VAT. Jako przykład podaje keczup i musztardę, które obłożone są odpowiednio 8- i 23-procentową stawką tego podatku. W ciągu kilku tygodni powinny ujrzeć światło dzienne.
  • Domowy keczup

    Domowy keczup

    Samodzielnie przygotowany keczup nie ma sobie równych! Przede wszystkim ze względu na rewelacyjny smak, ale także dlatego, że jest znacznie zdrowszy niż ten ze sklepu – nie zawiera bowiem konserwantów i sztucznych barwników.
  • W Sunderlandzie mają zakaz jedzenia keczupu i majonezu

    W Sunderlandzie mają zakaz jedzenia keczupu i majonezu

    Zakaz jedzenia keczupu i majonezu oraz korzystania z telefonów komórkowych w ośrodku treningowych - to najnowsze zapisy w regulaminie angielskiej drużyny piłkarskiej Sunderland, wprowadzone przez włoskiego trenera Paolo Di Canio.
  • Fani keczupu z Włocławka mogą spać spokojnie, produkt nie zniknie z półek

    Fani keczupu z Włocławka mogą spać spokojnie, produkt nie zniknie z półek

    Firma Agros-Nova zadecydowała o zamknięciu fabryki keczupu we Włocławku. Pracę straci tam 121 osób. Fani keczupu z Włocławka mogą jednak spać spokojnie. Produkcja będzie kontynuowana, tyle że w fabryce w Łowiczu. Smak pozostanie ten sam.
  • Uważaj na ten towar. Wsad był zgniły, zapleśniały, toksyczny

    Uważaj na ten towar. Wsad był zgniły, zapleśniały, toksyczny

    Czeska inspekcja wykryła, że niektóre keczupy sprzedawane na tamtejszym rynku nie spełniają norm. Ba, niektóre keczupy to w zasadzie... nie są keczupy. Sprawą zajmują się ze szczegółami czeskie media.
  • Polityka a keczup

    Co keczup może mieć wspólnego z polityką? Okazuje się, że wiele. Przykład to trwająca w USA kampania prezydencka. Żona Johna Kerry'ego, Theresa Heinz, odziedziczyła półmiliardową fortunę zbudowaną na keczupie. Nie wszystkim się to podoba.
  • Sałatka z piersi kurczaka - Ania Gonera

    Sałatka z piersi kurczaka - Ania Gonera

    1 pierś z kurczaka, 1 średnia cebula, 2 średniej wielkości kiszone ogórki, 1 czerwona papryka, 1/2 puszki kukurydzy, kilka liści kapusty pekińskiej, majonez, keczup, przyprawa typu wegeta
  • Sałatka błyskawiczna - przysłała Mieczysława

    Sałatka błyskawiczna - przysłała Mieczysława

    Duży słoik fasolki szparagowej, jajka ugotowane na twardo - 10 sztuk, majonez - 1 słoik, keczup - 0,5 szklanki.
  • Keczup podbił Albion

    Keczup podbił Albion

    Zwycięzcy brytyjskiej edycji programu "Idol", Will Young i Garreth Gates, nie zdołali obronić pierwszej pozycji na liście najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii. Beatlesowski klasyk "The Long And Winding Road" w ich interpretacji spadł na miejsce trzecie, ustępując miejsca siostrom Munioz z hiszpańskiego tria Las Ketchup i ich wielkiemu przebojowi "The Ketchup Song (Asereje)", który w imponującym stylu wdarł się na pierwszą pozycję. Po piętach depczą im jednak nastolatki z S Club Juniors, z ich nowym przebojem "New Directions".

Filmy - Keczup (3)

  • Zdrowie na widelcu - Keczup, musztarda, chrzan

    W programie Ania sprawdzi, jak wybrać dobre i zdrowe dodatki do kiełbaski. Zajrzy do musztardowego słoiczka. Opowie o tym, co można w nim znaleźć i jak powinien wyglądać skład zdrowej musztardy. Zbada też, co producenci ukrywają w keczupie i dzięki jakim dodatkom robi się pikantny. Ania zdradzi wam przepis na pyszny, zdrowy, domowy keczup i przyrządzi kurczaka pod musztardową pierzynką. Wspólnie z naszą dietetyczką przyjrzy się też różnym rodzajom chrzanu i prześledzi skład chrzanowych gotowców.
  • Jak zrobić domowy keczup?

    W ramach cyklu "Jasiek zna się" kucharz Jan Kuroń pokazał, jak zrobić domowy keczup, majonez i ocet jabłkowy. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Pleśń i toksyny w keczupie

    Czeska inspekcja wykryła, że niektóre keczupy sprzedawane na tamtejszym rynku nie spełniają norm. Ba, niektóre keczupy to w zasadzie... nie są keczupy. W dodatku mogą być dostępne w polskich sklepach. Sprawę opisują ze szczegółami czeskie media.