Biznes - Kazimierz Marcinkiewicz

Synonimy:
Marcinkiewicz, Marcinkiewicz Kazimierz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kazimierz Marcinkiewicz (172)

 • Tak doradza Marcinkiewicz

  Tak doradza Marcinkiewicz

  Były premier wspierał firmę DSS, która dostała kontrakt na budowę autostrady A2 i zbankrutowała.
 • NBP: Prezes NBP zgłosił kandydaturę J.K. Bieleckiego na szefa EBOiR

  NBP: Prezes NBP zgłosił kandydaturę J.K. Bieleckiego na szefa EBOiR

  Prezes NBP Marek Belka zgłosił kandydaturę Jana Krzysztofa Bieleckiego na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe NBP. Bielecki już w latach 1993 -2003 pracował w EBOiR, podobnie jak m.in. b. premier Kazimierz Marcinkiewicz. W latach 2001-2004 wiceprezesem EBOiR była Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Polska inicjatywa "okrągłego stołu" o gazie łupkowym

  W Parlamencie Europejskim ma spotykać się "okrągły stół" na temat gazu łupkowego. Chodzi o podniesienie wiedzy o gazie łupkowym wśród europosłów - poinformował PAP europoseł Bogdan Marcinkiewicz (PO). Tymczasem w PE powstają dwa raporty o gazie łupkowym.
 • Marcinkiewicz dyrektorem w słynnym banku?

  Marcinkiewicz dyrektorem w słynnym banku?

  Polska staje się coraz ważniejszym miejscem dla banków inwestycyjnych. Z czołowej dziesiątki świata brakuje już tylko dwóch - informuje "Puls Biznesu".
 • Będzie pełne zwolnienie z obowiązków

  Przedsiębiorca zawieszający działalność gospodarczą ma być zwolniony ze wszystkich obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych, które nie są konieczne dla ustalenia jego zobowiązań wobec państwa lub osób prywatnych - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości, którego pierwsze czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie.
 • Pomysł na biznes

  Pomysł na biznes

  Premier Kazimierz Marcinkiewicz, a wcześniej premier Miller, walczyli o jak najwyższe kwoty przeznaczone dla Polski w unijnym budżecie. Udało mu się wywalczyć naprawdę duże pieniądze na różne projekty - przede wszystkim infrastrukturalne, ekologiczne, na modernizację obszarów wiejskich czy dla małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Marcinkiewicz wylany?

  Marcinkiewicz wylany?

  Były premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w sobotę, że kończy pracę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). Dodał, że uzyskał taką informację w rozmowie z prezesem NBP Sławomirem Skrzypkiem.
 • Dobra wiadomość dla ciułaczy

  Dobra wiadomość dla ciułaczy

  Chlebowski: Podatek Belki trzeba znieść, ale może tylko od lokat bankowych.
 • Polacy muszą pójść na całość

  Polacy muszą pójść na całość

  W sferze wolności gospodarczej musimy iść na całość apeluje były premier, patrząc na Polskę z perspektywy londyńskiego City. Kazimierz Marcinkiewicz, który od niedawna jest jednym z dyrektorów wykonawczych Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), nabrał większego dystansu do wydarzeń w Polsce.
 • Marcinkiewicz pod nadzorem

  Marcinkiewicz pod nadzorem

  Kazimierz Marcinkiewicz - obecnie jeden z dyrektorów Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie - nie kryje, że lubi się zabawić. Gorące dyskotekowe rytmy i dobre piwo to sprawdzony sposób byłego premiera na doładowanie akumulatorów po trudach pracy. Na rozrywki męża niechętnie patrzy Maria Marcinkiewicz sprawę ujawnia dziennik "SuperExpress"