Kazimierz Marcinkiewicz

Synonimy:
Marcinkiewicz, Marcinkiewicz Kazimierz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kazimierz Marcinkiewicz (535)

Filmy - Kazimierz Marcinkiewicz (10)

 • Kazimierz Marcinkiewicz o boksie: To bezpośredni kontakt z człowiekiem (POLSAT NEWS). Wideo

  Kapitalny sport, zafascynował mnie. To zupełnie bezpośredni kontakt z człowiekiem i trzeba się przemóc, by uderzyć kogoś w twarz i dostać w twarz. To wymaga dużej dyscypliny – mówi Kazimierz Marcinkiewicz o swojej nowej, bokserskiej pasji. Premierem był zaledwie dziewięć miesięcy, jednak w polskiej polityce był "od zawsze".
 • "Szydło porządzi rok. Powinna być mniej niezależna i częściej dzwonić do prezesa niż ja"

  „Beata Szydło ma dużo gorzej, niż ja miałem. Bardzo duży atak na nią został przypuszczony przez zakon PC, to ci, którzy są z Jarosławem Kaczyńskim od wieków. Oni przyszli do prezesa i namawiali go, żeby został premierem. On jednak nie chce. Przynajmniej na razie” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz. „Myślę, że kariera premier Beaty Szydło potrwa do roku. Na wiele pytań kompletnie nie odpowiada i nie ma żadnego pomysłu, a premier musi się znać na wszystkim” – uważa były premier. Dodaje, że sytuacja Szydło od jego sytuacji różni się tym, że on miał dużo większy wpływ na to, kto znalazł się w rządzie. „Byłem zbyt niezależny i to mnie zjadło. Dziś bym już tak niezależny nie był. Beata Szydło musi być mniej niezależną, niż ja byłem. Dzwoniłem za rzadko do prezesa” – komentuje gość RMF FM. Dodaje, że wiceprezes „jest mocno podległa prezesowi”. Pytany o Jarosława Kaczyńskiego odpowiada, że „on nic nie osiągnął”. „Nigdy nie wygrał władzy do końca. Ma wszystko, ale nie wiadomo co z tego wyniknie” – komentuje gość Kontrwywiadu.
 • Marcinkiewicz: To nie reforma OFE. To draństwo

  To, co wczoraj zaproponował Tusk, to nie reforma. To nie jest rozwiązanie całościowe. To tylko skok na kasę. To draństwo. Poczułem się oszukany i okradziony. Ja bez żadnych wątpliwości zdecyduję się na OFE, bo tam jest realny pieniądz - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz. I dodaje: - Rozmontowanie OFE osłabi PO.
 • Marcinkiewicz: Koalicja się chwieje. To ostatnie wybory, które Tusk wygra

  Głosowanie nad ustawą o ustroju sądów było papierkiem lakmusowym. Koalicja się chwieje. To musi boleć! - mówi b. premier Kazimierz Marcinkiewicz w Przesłuchaniu w RMF FM. - Zachwianiem, po którym koalicja przestanie mieć większość, będą głosowania nad sprawami światopoglądowymi. Tusk traci instynkt samozachowawczy. Widać to wyraźnie. Premier działa tak, jakby cały czas był na urlopie. Wybory do PE mogą być ostatnimi, które PO wygra. Tusk polegnie w wyborach samorządowych, a wtedy partia powie mu: Premierze, na pana już pora - dodaje gość RMF FM.