Kazimierz Marcinkiewicz

Synonimy:
Marcinkiewicz, Marcinkiewicz Kazimierz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kazimierz Marcinkiewicz (533)

 • Kazimierz Marcinkiewicz chwali się muskulaturą

  Kazimierz Marcinkiewicz chwali się muskulaturą

  Kazimierz Marcinkiewicz w 2005 roku został powołany przez Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko premiera. Polityk piastował je tylko przez rok.
 • ​Kazimierz Marcinkiewicz: PO zmierza w kierunku dna

  ​Kazimierz Marcinkiewicz: PO zmierza w kierunku dna

  Były premier i były komisarz Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz komentuje aferę reprywatyzacyjną.
 • K. Marcinkiewicz: Był program "500 plus", teraz jest "5000 plus" dla każdego polityka PiS​

  Zdaniem Kazimierza Marcinkiewicza to nie przypadek, że kiedy pojawiła się kwestia podwyżek pensji polityków, rząd poparł prezydencki projekt dotyczący obniżenia wieku emerytalnego. Jak mówił, chodzi o to, by przykryć sprawę wzrostu wynagrodzeń.
 • Bronisław Komorowski: Nie zrewanżuję się Beacie Szydło

  Bronisław Komorowski: Nie zrewanżuję się Beacie Szydło

  "Ci ludzie nie chcą zgadzać się z wolnymi wyborami Polaków" - w ten sposób list m.in. byłych prezydentów w obronie praworządności w Polsce komentowała premier Beata Szydło. "My, polski rząd, Prawo i Sprawiedliwość, realizujemy dzisiaj wolę polskich wyborców i to jest demokracja" - dodała. Bronisław Komorowski, Marek Borowski i Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Interią odnoszą się do tych słów, jak i do aktualnej sytuacji w kraju.
 • Kazimierz Marcinkiewicz: Tomasz Arabski będzie pierwszym więźniem politycznym

  Kazimierz Marcinkiewicz: Tomasz Arabski będzie pierwszym więźniem politycznym

  Tomasz Arabski będzie pierwszym więźniem politycznym. Szykują się procesy różnych prominentnych osób, które są przeciwnikami PiS, łącznie z Donaldem Tuskiem - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera, rządząca partia będzie dążyć do ukarania działaczy opozycji jeszcze w tym roku.
 • Kazimierz Marcinkiewicz: "Szydło porządzi rok. Powinna częściej dzwonić do prezesa"

  Kazimierz Marcinkiewicz: "Szydło porządzi rok. Powinna częściej dzwonić do prezesa"

  "Beata Szydło ma dużo gorzej, niż ja miałem. Bardzo duży atak na nią został przypuszczony przez zakon PC, to ci, którzy są z Jarosławem Kaczyńskim od wieków. Oni przyszli do prezesa i namawiali go, żeby został premierem. On jednak nie chce. Przynajmniej na razie" – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz. "Myślę, że kariera premier Beaty Szydło potrwa do roku. Na wiele pytań kompletnie nie odpowiada i nie ma żadnego pomysłu, a premier musi się znać na wszystkim" – uważa były premier.
 • Kazimierz Marcinkiewicz trafił do szpitala

  Kazimierz Marcinkiewicz trafił do szpitala

  Były premier prawdopodobnie przeszedł atak serca - poinformował "Newsweek".
 • ​"SE": Kazimierz Marcinkiewicz wpłacił na konto PO 25 tys. złotych

  ​"SE": Kazimierz Marcinkiewicz wpłacił na konto PO 25 tys. złotych

  Były premier Kazimierz Marcinkiewicz hojnie wspiera rządzącą partię - informuje "Super Express".
 • Kazimierz Marcinkiewicz: Prawdziwy lyder

  Kazimierz Marcinkiewicz: Prawdziwy lyder

  Występ Kazimierza Marcinkiewicza w "Kropce nad i" wzbudził nie lada emocje u widzów, czemu dali wyraz w serwisach społecznościowych. Były premier i były mąż Isabel niby od niechcenia, ale jednak dowiódł, że nomenklatura londyńskiej finansjery nie jest mu obca.
 • Krystyna Pawłowicz nie zawodzi swoich fanów. "Z kozą, koniem, z małpą"

  Krystyna Pawłowicz nie zawodzi swoich fanów. "Z kozą, koniem, z małpą"

  Krystyna Pawłowicz (PiS), która nie tak dawno nazwała flagę UE "szmatą", utrzymuje wysoką formę i rozwija dalej swoją autorską metaforę burdelową. "Europa jest domem publicznym" - poinformowała w ten weekend mieszkańców Żywca.

Filmy - Kazimierz Marcinkiewicz (10)

 • "Szydło porządzi rok. Powinna być mniej niezależna i częściej dzwonić do prezesa niż ja"

  „Beata Szydło ma dużo gorzej, niż ja miałem. Bardzo duży atak na nią został przypuszczony przez zakon PC, to ci, którzy są z Jarosławem Kaczyńskim od wieków. Oni przyszli do prezesa i namawiali go, żeby został premierem. On jednak nie chce. Przynajmniej na razie” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz. „Myślę, że kariera premier Beaty Szydło potrwa do roku. Na wiele pytań kompletnie nie odpowiada i nie ma żadnego pomysłu, a premier musi się znać na wszystkim” – uważa były premier. Dodaje, że sytuacja Szydło od jego sytuacji różni się tym, że on miał dużo większy wpływ na to, kto znalazł się w rządzie. „Byłem zbyt niezależny i to mnie zjadło. Dziś bym już tak niezależny nie był. Beata Szydło musi być mniej niezależną, niż ja byłem. Dzwoniłem za rzadko do prezesa” – komentuje gość RMF FM. Dodaje, że wiceprezes „jest mocno podległa prezesowi”. Pytany o Jarosława Kaczyńskiego odpowiada, że „on nic nie osiągnął”. „Nigdy nie wygrał władzy do końca. Ma wszystko, ale nie wiadomo co z tego wyniknie” – komentuje gość Kontrwywiadu.
 • Izabela Marcinkiewicz: Zmądrzałam życiowo

  Izabela Marcinkiewicz zapytana o to, czy są jakieś dobre strony, tego co jej się przydarzyło, bez wahania opowiada, że zmądrzała życiowo. Już nie łapie się na czułe, puste słowa bez pokrycia. Co jeszcze zmieniło się w jej życiu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Marcinkiewicz: To nie reforma OFE. To draństwo

  To, co wczoraj zaproponował Tusk, to nie reforma. To nie jest rozwiązanie całościowe. To tylko skok na kasę. To draństwo. Poczułem się oszukany i okradziony. Ja bez żadnych wątpliwości zdecyduję się na OFE, bo tam jest realny pieniądz - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz. I dodaje: - Rozmontowanie OFE osłabi PO.
 • Marcinkiewicz: Koalicja się chwieje. To ostatnie wybory, które Tusk wygra

  Głosowanie nad ustawą o ustroju sądów było papierkiem lakmusowym. Koalicja się chwieje. To musi boleć! - mówi b. premier Kazimierz Marcinkiewicz w Przesłuchaniu w RMF FM. - Zachwianiem, po którym koalicja przestanie mieć większość, będą głosowania nad sprawami światopoglądowymi. Tusk traci instynkt samozachowawczy. Widać to wyraźnie. Premier działa tak, jakby cały czas był na urlopie. Wybory do PE mogą być ostatnimi, które PO wygra. Tusk polegnie w wyborach samorządowych, a wtedy partia powie mu: Premierze, na pana już pora - dodaje gość RMF FM.