Kazimierz Kutz

Synonimy:
Kutz Kazimierz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kazimierz Kutz (66)

 • Wart prawie 2 mln zł dom Kazimierza Kutza wystawiony na sprzedaż

  Wart prawie 2 mln zł dom Kazimierza Kutza wystawiony na sprzedaż

  Polskie środowisko filmowe rozpoczęło akcję wsparcia Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" Na licytacje charytatywne trafiły rozmaite przedmioty i wydarzenia filmowe. Najbardziej spektakularną aukcją, powiązaną z tym projektem, jest sprzedaż domu Kazimierza Kutza.
 • Zdewastowano grób Kazimierza Kutza

  Zdewastowano grób Kazimierza Kutza

  Na gładkiej powierzchni nagrobka Kazimierza Kutza, który deklarował się jako niewierzący, wyryto ostrym narzędziem krzyż. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi katowicka policja. Do zdarzenia doszło 17 lutego, w 91. rocznicę urodzin Kutza.
 • ​Mural w hołdzie Kazimierzowi Kutzowi

  ​Mural w hołdzie Kazimierzowi Kutzowi

  Mural oddający hołd Kazimierzowi Kutzowi, wykonany według projektu jednego z najwybitniejszych artystów nieprofesjonalnych Erwina Sówki, odsłonięto w poniedziałek w katowickiej dzielnicy Szopienice, skąd pochodził zmarły w ubiegłym roku reżyser.
 • "Pan T.": Ostatni kinowy występ Kazimierza Kutza

  "Pan T.": Ostatni kinowy występ Kazimierza Kutza

  W nowym filmie Marcina Krzyształowicza "Pan T." w jednej ze scen zobaczymy osobliwe trio: satyryka Jacka Fedorowicza, reżysera Kazimierza Kutza i profesora ekonomii Jacka Balcerowicza. Dla zmarłego w grudniu 2018 roku Kazimierza Kutza był to ostatni kinowy występ, reżyser pożegnał się z kinem w charakterystyczny dla siebie sposób - z przekleństwami na ustach.
 • "Upał": Nietypowa komedia Kazimierza Kutza

  "Upał": Nietypowa komedia Kazimierza Kutza

  To było nietypowe dzieło w twórczości Kazimierza Kutza. Twórca miał już za sobą głośne filmy "Krzyż Walecznych", "Nikt nie woła" oraz "Ludzie z pociągu" i niespodziewanie postanowił zrealizować... komedię. W środę, 2 października 2019 roku, mija 55 lat od premiery filmu "Upał".
 • Cały ten Kutz, Aleksandra Klich (nowe, uzupełnione wydanie)

  Cały ten Kutz, Aleksandra Klich (nowe, uzupełnione wydanie)

  Cały ten Kutz Aleksandry Klich to znakomita biografia, napisana na szybkim oddechu, równie dziarsko, jak żył i tworzył jej bohater.
 • "Nikt nie woła" w Krakowie. Kazimierz Kutz in memoriam

  "Nikt nie woła" w Krakowie. Kazimierz Kutz in memoriam

  4 lutego w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie będzie można obejrzeć film Kazimierza Kutza "Nikt nie woła". Będzie to specjalny pokaz w ramach cyklu "Przywrócone arcydzieła", który od 2013 roku prowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. Po projekcji Kazimierza Kutza wspominać będą związani z nim krakowscy artyści oraz członkowie jego rodziny.
 • Synowie Kazimierza Kutza: Z równą pasją robił filmy i kluski śląskie

  Synowie Kazimierza Kutza: Z równą pasją robił filmy i kluski śląskie

  Z równą pasją robił filmy i kluski śląskie, był dobrym facetem - tak zmarłego 18 grudnia reżysera Kazimierza Kutza wspominali podczas piątkowego pogrzebu jego synowie Gabriel i Tymoteusz.
 • Kazimierz Kutz: Ostatnie pożegnanie. "Był zawsze autentyczny"

  Kazimierz Kutz: Ostatnie pożegnanie. "Był zawsze autentyczny"

  "Kazimierz Kutz niezależnie co robił, był człowiekiem autentycznym - i kiedy tworzył, i kiedy wszedł do polityki, mówił własnym głosem" - powiedział w Katowicach wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, podczas uroczystości pożegnania zmarłego 18 grudnia reżysera.
 • Kiedy pożegnanie Kazimierza Kutza? Będzie księga kondolencyjna

  Kiedy pożegnanie Kazimierza Kutza? Będzie księga kondolencyjna

  Pogrzeb zmarłego 18 grudnia reżysera Kazimierza Kutza odbędzie się w piątek, 28 grudnia, w Katowicach. Przed uroczystością w instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów zostanie wystawiona księga kondolencyjna - podał w czwartek urząd miasta.