Kazimierz Karabasz

Synonimy:
Karabasz Kazimierz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kazimierz Karabasz (12)

 • Kazimierz Karabasz spocznie na Powązkach w Warszawie

  Kazimierz Karabasz spocznie na Powązkach w Warszawie

  Pogrzeb zmarłego w ubiegłym tygodniu Kazimierza Karabasza - klasyka polskiego dokumentu filmowego - odbędzie się w czwartek, 23 sierpnia, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
 • Wspominają Kazimierza Karabasza

  Wspominają Kazimierza Karabasza

  Kazimierz Karabasz - definiowany przez wielu jako klasyk, twórca polskiej szkoły dokumentu - będzie nie do zastąpienia; legendy rodzą się raz na kilkadziesiąt lat - powiedział PAP dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski.
 • Kazimierz Karabasz nie żyje

  Kazimierz Karabasz nie żyje

  Zmarł Kazimierz Karabasz - twórca polskiej szkoły dokumentu, wybitny reżyser i nauczyciel filmowców. Miał 88 lat.
 • Kazimierz Karabasz doktorem h.c. Szkoły Filmowej w Łodzi

  Kazimierz Karabasz doktorem h.c. Szkoły Filmowej w Łodzi

  Twórca polskiej szkoły dokumentu, wybitny reżyser i nauczyciel filmowców Kazimierz Karabasz został w czwartek uhonorowany tytułem doktora honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi. Po raz pierwszy w historii łódzkiej uczelni uczczono w ten sposób dokumentalistę.
 • Kazimierz Karabasz z tytułem doktora honoris causa Szkoły Filmowej

  Kazimierz Karabasz z tytułem doktora honoris causa Szkoły Filmowej

  Wybitny dokumentalista i twórca polskiej szkoły dokumentu prof. Kazimierz Karabasz 8 czerwca otrzyma tytuł doktora honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi. Karabasz jest absolwentem łódzkiej "Filmówki" i jej wieloletnim wykładowcą.
 • Orły 2014: Nagroda za Osiągnięcia Życia dla Kazimierza Karabasza

  Orły 2014: Nagroda za Osiągnięcia Życia dla Kazimierza Karabasza

  We wtorek 4 marca, podczas spotkania Nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 zostało ogłoszone nazwisko pierwszego laureata Polskich Nagród Filmowych Orły 2014, zdobywcy Nagrody za Osiągnięcia Życia.
 • Wielkie kino w Nowej Hucie

  Wielkie kino w Nowej Hucie

  Nowa Huta obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Wśród wielu odbywających się z tej okazji imprez, na szczególną uwagę zasługuje Nowohucki Festiwal Filmowy, podczas którego odbędą się plenerowe projekcje, spotkania z uznanymi twórcami kina, warsztaty filmowe oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów o Nowej Hucie.