Kazimierz Dolny

Artykuły - Kazimierz Dolny (10)

 • Janowiec i Magiczne Ogrody, czyli okolice Kazimierza Dolnego

  Janowiec i Magiczne Ogrody, czyli okolice Kazimierza Dolnego

  Janowiec to wieś w pobliżu Kazimierza, położona na przeciwległym, lewym brzegu Wisły. Dzięki przeprawie promowej możliwy jest dojazd z Kazimierza lub szosą od strony Puław. Na tej samej trasie znajdują się Magiczne Ogrody, czyli idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Będąc w okolicy Kazimierza Dolnego warto odwiedzić te miejsca.
 • Wróżki z Kazimierza Dolnego mówią "nie" kasom fiskalnym

  Wróżki z Kazimierza Dolnego mówią "nie" kasom fiskalnym

  Spora część Polaków chce usilnie znać swoją przyszłość, dlatego też usługi wróżbitów są coraz bardziej w cenie. Ale kiedy jedni zyskują, inni tracą...
 • Top 10 najbardziej romantycznych polskich miast

  Top 10 najbardziej romantycznych polskich miast

  Kazimierz Dolny, Kraków, Zakopane i Gdańsk to najbardziej romantyczne polskie miasta - wynika z badania przeprowadzonego przez Home Broker na portalu Facebook. Dwupokojowe "M" w jednym z tych miast można już mieć za niespełna 130 tys. zł. Najdroższe znaleźć można w Kazimierzu Dolnym, w Zakopanem i w Sopocie.
 • "Rejs"? Tylko w Kazimierzu Dolnym!

  "Rejs"? Tylko w Kazimierzu Dolnym!

  W sobotę, 28 lipca, rozpocznie się 6. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Mamy więc pytanie! Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną. Coś Wam to przypomina?
 • Figura w Kazimierzu Dolnym

  Figura w Kazimierzu Dolnym

  Już za kilka dni rozpocznie się 5.edycja Festiwalu Sztuki i Dwa Brzegi. Zaproszenie do Kazimierza Dolnego przyjęła Katarzyna Figura - spotkanie z aktorką odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 lipca.
 • Nowe monety NBP

  Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu dwie monety z serii "Zabytki kultury materialnej w Polsce", upamiętniające Kazimierz Dolny.
 • V. Klaus i L. Kaczyński odwiedzili Kazimierz Dolny

  V. Klaus i L. Kaczyński odwiedzili Kazimierz Dolny

  Przebywający z oficjalną wizytą w Polsce prezydent Czech Vaclav Klaus wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim odwiedzili w czwartek Kazimierz Dolny na Lubelszczyźnie.
 • Filmowy Kazimierz Dolny

  Filmowy Kazimierz Dolny

  Premierowym pokazem filmu "Skazany na bluesa" Jana Kidawy-Błońskiego rozpocznie się w środę, 3 sierpnia, w Kazimierzu nad Wisłą pierwsza edycja festiwalu filmowego Wysokie Temperatury Filmowe. Imprezę organizuje Telewizja Polska.
 • Kazimierz Dolny 2002: Program

  Kazimierz Dolny 2002: Program

  Film "Niebo" Toma Tykwera, zrealizowany według scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza, otworzy w piątek, 2 sierpnia, w Kazimierzu Dolnym 8. Festiwal Filmowy i Artystyczny. W ramach imprezy wyświetlonych będzie 70 filmów fabularnych, 67 dokumentów, 72 animacje, 11 spektakli teatru telewizji oraz 25 filmów krótkich i średniometrażowych.
 • Kazimierz Dolny: Spotkanie Kwaśniewskiego z Kuczmą

  Aleksander Kwaśniewski i prezydent Ukrainy Leonid Kuczma przybyli do Kazimierza Dolnego. Powitanie prezydentów usiłował zakłócać poseł Adam Słomka, który przez przenośny megafon protestował przeciwko spotkaniu. Zaplanowane na dzisiaj rozmowy Kwaśniewskiego i Kuczmy już od kilku dni budzą wiele kontrowersji. Niektórzy politycy apelowali nawet do polskiego prezydenta, by odwołał spotkanie z Kuczmą ze względu na napiętą sytuacją na Ukrainie.