Kazimierz Deyna

Synonimy:
Deyna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kazimierz Deyna (58)

Filmy - Kazimierz Deyna (6)

 • Piłkarskie legendy "Orłów". Kazimierz Deyna - symbol wielkości Legii. Wideo

  Kazimierz Deyna to jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu. Wybrany do jedenastki stulecia PZPN, zwycięzca plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna" na najlepszego piłkarza Polski XX wieku.
 • Antoni Trzaskowski wspomina dawną Legię i Deynę. Wideo

  - To była drużyna jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - wspomina dawną Legię Warszawa mocno wzruszony Antoni Trzaskowski, który był kolegą z drużyny Kazimierza Deyny.
 • Strejlau: Kazimierz Deyna był wirtuozem, w trójce najlepszych piłkarzy świata. Wideo

  - To był genialny człowiek, o wspaniałym czuciu piłki i zwodzie. O strzale nawet nie będę mówił, bo on pierwszy wykonywał te wszystkie uderzenia z rotacją – tymi słowami nad legendarnym Kazimierzem Deyną rozpływa się nestor naszego futbolu, były wybitny trener, a obecnie ekspert telewizyjny Andrzej Strejlau.
 • Mariola Deyna: Kazimierz nigdy nie mógł zrozumieć, dlaczego ludzie go nienawidzą. Wideo

  - To był kochany, ciepły, skromny i opiekuńczy człowiek. Warto było z nim żyć, na dobre i na złe. Najbardziej pamiętam te chwile, gdy mieliśmy czas dla siebie, mogliśmy podróżować i spotykać się z ludźmi, z którymi się przyjaźniliśmy. Nigdy nie dbał o popularność i nigdy nie mógł zrozumieć, dlaczego ludzie go nienawidzą i robią mu różne przykrości – mówi w przejmującej rozmowie z Interią Mariola Deyna, była żona nieodżałowanego polskiego piłkarza Kazimierza Deyny, legendy Legii Warszawa i czołowego zawodnika świata swojej generacji. Pani Mariola po sześciu latach wróciła na kilka dni do Polski. Na co dzień mieszka w San Diego.