Kazachstan

Artykuły - Kazachstan (294)

 • Piotr Grzelczak powrócił do kazachskiej Ekstraklasy

  Tylko jeden sezon trwał pobyt FK Atyrau na drugim szczeblu rozgrywek. Klub znad Morza Kaspijskiego z Polakiem w składzie wywalczył awans.
 • Kazachstan optuje za brakiem prywatności użytkowników

  Kazachstan optuje za brakiem prywatności użytkowników

  Władze Kazachstanu wydały zalecenie dla krajowych dostawców internetu – ich klienci mają instalować specjalny, rządowy certyfikat bezpieczeństwa. Nowe oprogramowanie ma pozwolić na proste przechwytywanie i monitorowanie szyfrowanych połączeń.
 • Polska para prezydencka z wizytą w Kazachstanie

  Polska para prezydencka z wizytą w Kazachstanie

  Od oficjalnego powitania przez prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa rozpoczęła się w środę wizyta pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w tym kraju. Celem wizyty jest m.in. zacieśnianie polsko-kazachstańskich relacji gospodarczych.
 • Kazachstan chce być nowym azjatyckim tygrysem. Zapowiada gospodarcze przyśpieszenie

  Kazachstan chce być nowym azjatyckim tygrysem. Zapowiada gospodarcze przyśpieszenie

  - Wzrost gospodarczy w 2017 r. wyniesie ponad 5 proc. - mówi wiceminister gospodarki Kazachstanu Serik Żumangarinov i zapowiada, że niskie poziomy cen ropy naftowej i gazu na rynku nie odbiją się negatywnie na kondycji gospodarki. Plany są bardzo optymistyczne. Szacuje się, że PKB w br. w Kazachstanie może rosnąć o połowę wolniej, niż oczekiwania resortu gospodarki. Kazachstan ma jednak plan na pobudzenie gospodarki nie tylko w okresie krótkoterminowym, ale również na najbliższe lata.
 • El. MŚ 2018. Armenia - Kazachstan 2-0 w "polskiej" grupie

  El. MŚ 2018. Armenia - Kazachstan 2-0 w "polskiej" grupie

  Armenia wygrała u siebie z Kazachstanem 2-0 w meczu grupowych rywali Polaków w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw świata.
 • Cypr - Kazachstan 3-1 w meczu towarszyskim

  Cypr - Kazachstan 3-1 w meczu towarszyskim

  Cypr pokonał u siebie rywalizujący z reprezentacją Polski w ramach eliminacji mistrzostw świata Kazachstan 3-1. Obie drużyny mierzyły się w towarzyskim meczu, który odbył się w Larnace.
 • Kazachstan zmienia ustrój

  Kazachstan zmienia ustrój

  Parlament Kazachstanu wstępnie przyjął poprawki do Konstytucji, które ograniczają pełnomocnictwa prezydenta. Jest to propozycja samego szefa państwa Nursułtana Nazarbajewa, którego partia Nur Otan dominuje w parlamencie.
 • Polska będzie się promować w Astanie

  Polska będzie się promować w Astanie

  W czerwcu rozpocznie się EXPO w Kazachstanie. Polska będzie promować krajową gospodarkę poprzez energetykę.
 • Ostry mecz Kazachstanu z Rumunią w Astanie

  Ostry mecz Kazachstanu z Rumunią w Astanie

  Sześć połamanych zębów, złamany nos i zerwany mięsień – to bilans wtorkowego spotkania Rumunii z Kazachstanem (0-0). Obie drużyny to grupowi rywale Polski w eliminacjach do MŚ.
 • ​Kazachstan - Polska 2-2 w el. MŚ. Adam Nawałka i jego niechęć do zmian

  ​Kazachstan - Polska 2-2 w el. MŚ. Adam Nawałka i jego niechęć do zmian

  Selekcjoner Adam Nawałka kolejny raz udowodnił, że nie lubi przeprowadzać korekt podstawowego składu, choć w Kazachstanie powiew świeżości byłby na wagę złota. Na inaugurację eliminacji do mistrzostw świata Polacy zawiedli i tylko zremisowali z niżej notowanym rywalem 2-2. - By się wypowiadać o taktyce przeprowadzania zmian, trzeba być blisko drużyny - zaznacza Andrzej Strejlau, były selekcjoner reprezentacji Polski.

Filmy - Kazachstan (4)