Kazachstan

Artykuły - Kazachstan (296)

 • Żużlowa egzotyka. Nie mają zawodników, a taksówkarze nie wiedzą, gdzie jest stadion. Kazachstan ma jednak nowoczesną arenę i marzy o GP

  Żużlowa egzotyka. Nie mają zawodników, a taksówkarze nie wiedzą, gdzie jest stadion. Kazachstan ma jednak nowoczesną arenę i marzy o GP

  Runda mistrzostw świata rozegrana w tak mało żużlowym kraju byłaby ewenementem. Póki co jednak daleko od marzeń do realizacji. Kazachstan posiada bardzo nowoczesną arenę, która sprawdza się w rozgrywkach ice speedwaya, ale na razie nie można mówić, że wkrótce zobaczymy tam także klasyczny żużel. Problem Kazachów polega też na tym, że nawet gdyby taki turniej dostali, nie mieliby kogo wystawić z dziką kartą. Ludzi uprawiających tę dyscyplinę praktycznie w Kazachstanie nie ma.
 • Lodowy Wulkan: Zimowy paradoks pośrodku głuchego stepu

  Lodowy Wulkan: Zimowy paradoks pośrodku głuchego stepu

  Bezkresne stepy wokół obwodu ałmackiego w Kazachstanie nie są miejscem, które można określić mianem atrakcji turystycznej. Szczególnie w czasie srogiej zimy. Ale jeden, bardzo nietypowy obiekt, znajdujący się w tamtej odległej krainie, od lat przyciąga tłumy zwiedzających.
 • Piotr Grzelczak powrócił do kazachskiej Ekstraklasy

  Tylko jeden sezon trwał pobyt FK Atyrau na drugim szczeblu rozgrywek. Klub znad Morza Kaspijskiego z Polakiem w składzie wywalczył awans.
 • Kazachstan optuje za brakiem prywatności użytkowników

  Kazachstan optuje za brakiem prywatności użytkowników

  Władze Kazachstanu wydały zalecenie dla krajowych dostawców internetu – ich klienci mają instalować specjalny, rządowy certyfikat bezpieczeństwa. Nowe oprogramowanie ma pozwolić na proste przechwytywanie i monitorowanie szyfrowanych połączeń.
 • Polska para prezydencka z wizytą w Kazachstanie

  Polska para prezydencka z wizytą w Kazachstanie

  Od oficjalnego powitania przez prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa rozpoczęła się w środę wizyta pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w tym kraju. Celem wizyty jest m.in. zacieśnianie polsko-kazachstańskich relacji gospodarczych.
 • Kazachstan chce być nowym azjatyckim tygrysem. Zapowiada gospodarcze przyśpieszenie

  Kazachstan chce być nowym azjatyckim tygrysem. Zapowiada gospodarcze przyśpieszenie

  - Wzrost gospodarczy w 2017 r. wyniesie ponad 5 proc. - mówi wiceminister gospodarki Kazachstanu Serik Żumangarinov i zapowiada, że niskie poziomy cen ropy naftowej i gazu na rynku nie odbiją się negatywnie na kondycji gospodarki. Plany są bardzo optymistyczne. Szacuje się, że PKB w br. w Kazachstanie może rosnąć o połowę wolniej, niż oczekiwania resortu gospodarki. Kazachstan ma jednak plan na pobudzenie gospodarki nie tylko w okresie krótkoterminowym, ale również na najbliższe lata.
 • El. MŚ 2018. Armenia - Kazachstan 2-0 w "polskiej" grupie

  El. MŚ 2018. Armenia - Kazachstan 2-0 w "polskiej" grupie

  Armenia wygrała u siebie z Kazachstanem 2-0 w meczu grupowych rywali Polaków w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw świata.
 • Cypr - Kazachstan 3-1 w meczu towarszyskim

  Cypr - Kazachstan 3-1 w meczu towarszyskim

  Cypr pokonał u siebie rywalizujący z reprezentacją Polski w ramach eliminacji mistrzostw świata Kazachstan 3-1. Obie drużyny mierzyły się w towarzyskim meczu, który odbył się w Larnace.
 • Kazachstan zmienia ustrój

  Kazachstan zmienia ustrój

  Parlament Kazachstanu wstępnie przyjął poprawki do Konstytucji, które ograniczają pełnomocnictwa prezydenta. Jest to propozycja samego szefa państwa Nursułtana Nazarbajewa, którego partia Nur Otan dominuje w parlamencie.
 • Polska będzie się promować w Astanie

  Polska będzie się promować w Astanie

  W czerwcu rozpocznie się EXPO w Kazachstanie. Polska będzie promować krajową gospodarkę poprzez energetykę.

Filmy - Kazachstan (4)