kazach

Artykuły - Kazach (14)

• Melzer i Gołubiew w finale turnieju ATP w Hamburgu

Melzer i Gołubiew w finale turnieju ATP w Hamburgu

Rozstawiony z numerem trzecim Austriak Jurgen Melzer i Kazach Andriej Gołubiew spotkają się w finale tenisowego turnieju ATP w Hamburgu (pula nagród 1 mln euro).
  • Tour de France: Winokurow wygrał 13. etap

Tour de France: Winokurow wygrał 13. etap

Kazach Aleksander Winokurow z grupy Astana wygrał 13. etap wyścigu kolarskiego Tour de France o długości 196 km z Rodez do Revel. Liderem pozostał Luksemburczyk Andy Schleck.
  • Giro d'Italia: Weylandt najszybszy, Winokurow liderem

Giro d'Italia: Weylandt najszybszy, Winokurow liderem

Belg Wouter Weylandt z grupy Quickstep wygrał w poniedziałek trzeci etap 93. wyścigu kolarskiego Giro d'Italia z Amsterdamu do Middelburga. Nowym liderem został Kazach Aleksander Winokurow (Astana).
  • Liege-Bastogne-Liege: triumf Winokurowa

Liege-Bastogne-Liege: triumf Winokurowa

Kazach Aleksander Winokurow z grupy Astana wygrał w niedzielę 96. edycję kolarskiego klasyka Liege-Bastogne-Liege. Na 258-kilometrowej trasie powtórzył sukces z 2005 roku, wyprzedzając Rosjanina Aleksandra Kołobniewa i Hiszpana Alejandro Valverde.
  • Kazach najskuteczniejszy w NHL

Kazach najskuteczniejszy w NHL

Kazach Jewgienij Małkin z Pittsburgh Penguins zakończył sezon ligi NHL na czele klasyfikacji najskuteczniejszych hokeistów z dorobkiem 113 punktów. Był to najczęściej asystujący zawodnik w lidze - 78 podań. Tytuł najlepszego strzelca przypadł natomiast Rosjaninowi Aleksandrowi Owieczkinowi - 56 goli.
  • Kazach pokonany na rosyjskiej ziemi

Rozstawiony z numerem jeden Brytyjczyk Andy Murray pokonał w finale turnieju w St. Petersburgu (suma nagród 1,05 mln dolarów) reprezentanta Kazachstanu Andrieja Gołubiewa 6:1, 6:1.
  • Były mistrz zdyskwalifikowany

Były mistrz świata Kazach Dimitrij Gaag został zdyskwalifikowany przez Międzynarodową Federację Triathlonu (IRU) na dwa lata za korzystanie z dopingu. Gaag przyłapany został na niedozwolonym wspomaganiu 20 czerwca w czasie treningu.
  • Kołecki zdobył "srebro"!

Kołecki zdobył "srebro"!

Szymon Kołecki zdobył srebrny medal olimpijski w podnoszeniu ciężarów w kategorii 94 kg. Zwyciężył Kazach Ilia Ilin, a trzeci był Rosjanin Chadżimurat Akkajew.
  • Kazach wygrał I etap Tour de Romandie

Kazach Maksym Iglinski z grupy Astana wygrał pierwszy etap zaliczanego do cyklu Pro Tour wyścigu kolarskiego Tour de Romandie, którego trasa prowadziła z Morges do Saignelegier i liczyła 182,4 km.
  • Pozytywny wynik testu Winokurowa!

Aleksander Winokurow, lider grupy Astana, miał pozytywny wynik badania dopingowego przeprowadzonego po wygraniu przez niego sobotniego etapu 94. edycji Tour de France. Jego grupa wycofała się z wyścigu.