kawior

Artykuły - Kawior (15)

 • "Kawior" z bakłażana

  "Kawior" z bakłażana

  Bakłażan to bohater wielu smakowitych przekąsek. Wypróbuj jedną z propozycji Ewy Zwierzchowskiej, autorki książki "Dieta najedzonych dziewczyn".
 • Kraj Chabarowski: Pół tony kawioru w karawanie

  Kraj Chabarowski: Pół tony kawioru w karawanie

  Rosyjska policja w Kraju Chabarowskim na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej zatrzymała samochód karawan, w którym znalazła pół tony kawioru.
 • W Rosji zaczyna brakować kawioru

  W Rosji zaczyna brakować kawioru

  W Rosji kończą się zapasy słynnego narodowego przysmaku. Zaczyna brakować kawioru - donosi "Bloomberg".
 • Królestwo palenia zaprasza!

  Japonia ma sushi, Francja szampana, Rosja kawior, Kuba zaś cygara.
 • Polski czarny kawior trafia na salony

  Gdy mówimy o kawiorze, pierwszym naturalnym skojarzeniem jest Rosja. Mało kto jednak wie, że produkcja w tym kraju oficjalnie pokrywa jedynie 20 proc. lokalnego popytu na "czarne złoto". Do grona pozostałych producentów, dołączyła Polska, z niewielką hodowlą na obrzeżach Konina.
 • Możesz kupić kawior z... automatu

  Możesz kupić kawior z... automatu

  Nie papierosy, nie kawa, nie batoniki, a... kawior można kupić w amerykańskim stanie Kalifornia w automatach. To prawdziwie towar luksusowy, ale mimo wszystko nie brakuje chętnych. Pierwsza ładowanie zostało opróżnione w ciągu... trzech dni!
 • Kawior czarnym złotem Szwajcarii?

  Kawior czarnym złotem Szwajcarii?

  Szwajcaria przywodzi na myśl turystom przede wszystkim czekoladki, zegarki, ser. Od niedawna do tej listy należy dodać również wykwintny kawior.
 • Świąteczne kuszenie ze Starej Mydlarni

  Świąteczne kuszenie ze Starej Mydlarni

  Na nadchodzące Święta Stara Mydlarnia proponuje zestawy niesamowicie kusząco pachnących kosmetyków do pielęgnacji ciała. Na Gwiazdkę możesz teraz podarować chwile niezwykłej przyjemności i zmysłowych uniesień.
 • Lunatyczka zapraszała mailem na drinka i kawior

  Lunatycy robią bez udziału świadomości wiele różnych rzeczy. Somnambulizmem tłumaczono już morderstwa, ostatnio u chorych odnotowuje się zacięcie techniczne.

Filmy - Kawior (2)

 • Rumunia. Jesiotrowa mafia rośnie w siłę

  W rumuńskiej delcie Dunaju mafijne organizacje czerpią ogromne zyski z nielegalnych połowów jesiotra. Jego ikra, czyli kawior, osiąga horrendalne ceny. Kłusownicy, z którymi walczą strażnicy z rezerwatu i policja, nie zważają na zakazy. Nie cofają się nawet przed stosowaniem przemocy wobec tych, którzy mogą im przeszkadzać. Ich aktywność jest tak wielka, że jesiotrom w delcie grozi wymarcie, chociaż żyły spokojnie w tych wodach przez 200 milionów lat.
 • Na punkcie tego przysmaku oszalał świat!

  Kawior przeżywa swój kulinarny renesans. Przez wieki uchodził za luksusowy przysmak, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ale to się zmienia - ceny kawioru spadają, w związku z czym w najbliższej przyszłości coraz więcej konsumentów będzie mogło pozwolić sobie na to, by od czasu do czasu gościł on na ich stole. Warto do tego dążyć – kawior zawiera bowiem dobroczynne kwasy tłuszczowe Omega-3, witaminy A, D, E oraz z grupy B, liczne mikroelementy, łatwo przyswajalne białka i jod. Nowym potentatem wśród producentów kawioru są firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Powstają tam specjalne hodowle ryb z rodziny jesiotrowatych, z których ikry produkuje się najszlachetniejszy kawior. Ryby mają tam zapewnione odpowiednie warunki rozwoju i bytowania, jak najbardziej zbliżone do ich naturalnych środowisk, dzięki czemu bliskowschodnie upały nie są w stanie im zaszkodzić.