kawalerka

Artykuły - Kawalerka (40)

 • Milion za kawalerkę?

  Milion za kawalerkę?

  Jeden pokój z małym, a czasami wręcz mikro aneksem kuchennym, jedno- lub dwumetrowy przedpokój oraz niewielkich rozmiarów łazienka, przypominająca swoim gabarytem malutki kantorek. Tak większość z nas wyobraża sobie kawalerkę. Jak to więc możliwe, że za niektóre 1-pokojowe mieszkania trzeba zapłacić grubo ponad milion złotych?
 • Zakup kawalerki nie zawsze opłacalny

  Zakup kawalerki nie zawsze opłacalny

  Zwykle kupując swoje pierwsze mieszkanie skupiamy się na jak najniższej cenie za całość lokalu. Takie podejście do transakcji sprawia, że przedmiotem zakupu może być kawalerka, której cena za m kw. przyprawia czasem o zawrót głowy.
 • Nieruchomości: Nie tylko dla kawalerów

  Nieruchomości: Nie tylko dla kawalerów

  W ciągu ostatnich 10, 15 lat na rynku mieszkaniowym zmieniło się bardzo dużo. Zmienił się metraż oraz liczba pokoi najbardziej poszukiwanych mieszkań, zmienił się ich standard. Zmieniały się również preferencje osób szukających mieszkania odnośnie jego lokalizacji. Nie zmieniło się za to stałe zainteresowanie kupujących ... kawalerkami.
 • Kawalerka za 50 000 zł? To możliwe

  Kawalerka za 50 000 zł? To możliwe

  Są takie miejsca w Polsce, w których bez problemu można znaleźć kawalerkę za mniej niż 100 tysięcy złotych. Metrohouse przygotowało zestawienie najtańszych mieszkań z oferty rynku wtórnego z bazy swoich pośredników.
 • Mikrokawalerki - metraż mikro, ceny makro?

  Mikrokawalerki - metraż mikro, ceny makro?

  Rynek ultramałych mieszkań to stosunkowo nowa oferta budownictwa deweloperskiego, która jednak szybko zyskuje na popularności. Tzw. mikrokawalerki często mają mniej niż 20 mkw. Spotyka się nawet "mieszkania" poniżej 15 metrów kwadratowych. Problem jest jeden: w myśl polskiego prawa nieruchomości mieszkaniowe nie mogą być aż tak małe.
 • Bez 60 tysięcy złotych kawalerki nie kupisz

  Bez 60 tysięcy złotych kawalerki nie kupisz

  20 procent wkładu własnego to nie wszystko. Żeby kupić mieszkanie, trzeba mieć też pieniądze na notariusza, podatki, prowizję pośrednika, opłaty sądowe, czy te związane z zaciągnięciem kredytu. W efekcie zakup kawalerki może wymagać posiadania nawet 50-60 tys. zł w gotówce - wynika z szacunków Open Finance. Całe szczęście jest kilka sposobów na to, jak tę kwotę zmniejszyć.
 • Kawalerki na wynajem sposobem na biznes?

  Kawalerki na wynajem sposobem na biznes?

  Kawalerka to format mieszkania dziś znacznie mniej popularne niż 10 lat temu - w okresie boomu mieszkaniowo - kredytowego. Mimo to pośrednicy i analitycy WGN od około 1,5 roku obserwują rosnące zainteresowanie najmniejszymi mieszkaniami ze strony inwestorów, którzy kupują je z myślą o rynku najmu.
 • Kawalerka kawalerce nierówna - czyli o bardzo różnych metrażach mieszkań

  Kawalerka kawalerce nierówna - czyli o bardzo różnych metrażach mieszkań

  Oferta na rynku mieszkaniowym, zarówno pierwotnym jak i wtórnym, jest bardzo duża. Dostępne są mieszkania o różnym metrażu, liczbie pokoi czy standardzie, w starszym czy nowszym budownictwie. Głównym kryterium wyboru, oprócz ceny i lokalizacji, jest właśnie liczba pokoi.
 • Kawalerka - jaki to koszt?

  Kawalerka - jaki to koszt?

  Choć brzmi to niewiarygodnie, własne mieszkanie można mieć już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, pod warunkiem, że jesteśmy gotowi żyć na 13 - 17 metrach kwadratowych. Okazuje się, że nawet tak małe kawalerki są w ofercie na rynku wtórnym.
 • Koniec ślepych kuchni w kawalerkach. Przepisy budowlane z czasów Gomułki zostaną zmienione

  Koniec ślepych kuchni w kawalerkach. Przepisy budowlane z czasów Gomułki zostaną zmienione

  Koniec z obligiem ślepych kuchni w kawalerkach. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło projekt zmian w regulacjach.