Biznes - kawa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kawa (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Kawa (74)

 • Poprawiają się nastroje konsumentów, pijemy więcej kawy

  Poprawiają się nastroje konsumentów, pijemy więcej kawy

  Ceny kawy spadły bardzo w czasach pandemii. Pod koniec ub.r. płacono 140 centów za funt, w połowie czerwca poniżej 100 centów. Jednak wracamy do kawy pitej w kawiarniach, ceny odrabiają straty.
 • Ropa naftowa czeka na OPEC plus

  W ostatnim tygodniu maja obrót surowcami był zróżnicowany. Maj okazał się miesiącem powrotu do życia wielu rynków po odnotowanym w I kwartale załamaniu związanym z COVID-19. Dziś kluczowa decyzja krajów OPEC+ w sprawie przedłużenia obecnych ustaleń ws. cięć dostaw ropy - informują maklerzy.
 • Ciekawa sytuacja na rynku soft commodities

  Ciekawa sytuacja na rynku soft commodities

  W ostatnich tygodniach w centrum uwagi inwestorów był chiński koronawirus i jego wpływ na popyt na kluczowe surowce. Ceny ropy naftowej oraz miedzi znajdowały się pod presją podaży, a notowania złota utrzymywały się niedaleko tegorocznych maksimów.
 • Zmienny początek 2020 roku na surowcach

  Zmienny początek 2020 roku na surowcach

  Pierwszy tydzień na giełdach okazał się znacznie bardziej zmienny niż zwykle w miarę nasilania się i słabnięcia napięć o charakterze geopolitycznym. Tuż po rozpoczęciu nowego roku zabójstwo generała Solejmaniego przez Amerykanów w okolicy lotniska w Bagdadzie wzmogło obawy o eskalację konfliktu pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi.
 • Kawa jest tegorocznym przebojem dla inwestorów

  Kawa jest tegorocznym przebojem dla inwestorów

  Cena kawy nadal zaskakuje. Dwa ostatnie miesiące doprowadziły do bardzo ostrych wzrostów.
 • Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Od połowy października cena kawy bardzo wzrosła na światowych rynkach. Do 120 centów za jednego funta.
 • Rynek kawy w Polsce się zmienia

  Rynek kawy w Polsce się zmienia

  Specjalne selekcjonowane kawy to zaledwie 3 proc. światowego rynku. W Polsce jeszcze mniej - niecałe 2 proc. Mimo to powstaje coraz więcej rzemieślniczych palarni i alternatywnych kawiarni. Zakładający je są przekonani, że czarny napój czeka wielki boom, bo takie są konsumenckie trendy.
 • Dlaczego inwestorów interesuje picie kawy?

  Dlaczego inwestorów interesuje picie kawy?

  Kawa znów stała się atrakcyjna dla inwestorów. W Brazylii płoną lasy tropikalne, a tereny te być może przeznaczone zostaną na nowe plantacje. To wpłynie w przyszłości na jej ceny, ale w jeszcze w przyszłym sezonie mają one wzrosnąć.
 • Cena kawy rośnie, ale plantatorzy porzucają jej uprawę

  Cena kawy rośnie, ale plantatorzy porzucają jej uprawę

  Cena kawy bardzo wzrosła w ostatnich tygodniach na giełdach towarowych. Z powodu obaw o przymrozki w Brazylii, które mogą spowodować straty produkcyjne w przyszłym sezonie.
 • Kawa najtańsza od wielu lat

  Kawa najtańsza od wielu lat

  Cena kawy spadła do najniższych poziomów z 2015 r. i wynosi poniżej 90 centów za funt. Jest to spowodowane jej bardzo wysoką produkcją.