Fakty - kawa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kawa (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Kawa (29)

 • Uczniowie wlali do kawy nauczycielki wybielacz

  Uczniowie wlali do kawy nauczycielki wybielacz

  Dwóch chłopców ze szkoły podstawowej w Wielkiej Brytanii wlało do kawy nauczycielki "substancję przypominającą wybielacz". Na miejsce została wezwana policja. O sprawie informuje BBC.
 • Czego nie powie ci pilot, a powinien...

  Czego nie powie ci pilot, a powinien...

  "Mówi kapitan" - każdy, kto podróżuje samolotami, z pewnością słyszał te słowa wiele razy. Po nich pojawiają się zwykle informacje o samolocie, warunkach pogodowych i trasie przelotu. Ciekawiej byłoby jednak zapewne usłyszeć to, czego kapitan nie mówi pasażerom. Rady, których pilot udzieliłby pasażerom, gdyby tylko mógł, zamieszcza na swojej stronie internetowej brytyjska BBC.
 • "Zawieszona kawa". Nowy zwyczaj w kawiarniach

  "Zawieszona kawa". Nowy zwyczaj w kawiarniach

  Od kilku dni facebookową karierę robi pomysł "Zawieszonej kawy". Większość internautów go chwali i proponuje, by polskie kawiarnie podchwyciły tę włoską tradycję.
 • Od dzisiaj za kawę z mlekiem zapłacimy więcej

  Od dzisiaj za kawę z mlekiem zapłacimy więcej

  Za kawę i herbatę z mlekiem zapłacimy więcej. Wchodzą w życie przepisy precyzujące, że te napoje sprzedawane z dodatkiem mleka nie stają się napojami mlecznymi, na które obowiązuje niższa, 8-procentowa stawka podatku VAT.
 • Naukowcy: Kawa może być lekiem na ADHD

  Kawa może być lekiem na ADHD - takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w portugalskiej Coimbrze. Pisze o nich Jornal de Noticias.
 • Włochy: Najszybsza kawa na świecie

  623 kawy w ciągu zaledwie godziny zaparzyło dwóch barmanów z Mediolanu, którzy podczas zawodów w tym mieście otrzymali tytuł najszybszych na świecie. Na przygotowanie jednego espresso potrzebowali niecałych 6 sekund.
 • Picie dużych ilości kawy może chronić przed rakiem prostaty

  Picie dużych ilości kawy może chronić przed rakiem prostaty

  Mężczyźni regularnie pijący kawę - z kofeiną lub bez - mają mniejsze ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty - sugerują badania przeprowadzone wśród niemal 48 tys. mężczyzn z USA.
 • Kawa może pomóc w leczeniu demencji

  Kawa może pomóc w leczeniu demencji

  Pięć filiżanek kawy dziennie może pomóc zredukować problemy z pamięcią u pacjentów z objawami Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy. O przeprowadzonych przez nich badaniach informuje serwis BBC.
 • "Nic tak nie działa jak poranna kawa z bandytą"

  To dopiero można nazwać resocjalizacją; byli przestępcy są zatrudniani jako przewodnicy wycieczek w jednym z regionów Indii - donosi "The Daily Telegraph".
 • Kawa u towarzysza Kępy

  Kawa u towarzysza Kępy

  Jak 40 lat temu udało się ocalić Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Filmy - Kawa (1)

 • Kawa odchudza? Tak, ale musisz dodać dwa sekretne składniki

  Picie kawy w rozsądnych ilościach, czyli najwyżej trzy filiżanki dziennie, ma pozytywny wpływ na samopoczucie i fizjologię. Osoby, które mają nadciśnienie lub cierpią na bezsenność, powinny ostrożnie pić ten pobudzający napój. Jak pić kawę, żeby mieć pewność, że sprawi nam czystą przyjemność i nie zaszkodzi zdrowiu?