InteriaTV - kawa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kawa (Wykonawca muzyczny) ,

Filmy - Kawa (82)

 • Mapa kawy na świecie, czyli wszystko co musisz o niej wiedzieć!

  Kawa rozpowszechniła się w XV wieku w Jemenie. Legenda opowiada o pasterzu, który zauważył, że jego kozy jedzą owoce kawy, a potem dziwnie się zachowują. Zainteresowali się tymi owocami mnisi w muzułmańskim klasztorze. Dzisiaj na całym świecie wypija się ponad 1,6 miliarda filiżanek dziennie. Kawa występuje w wielu wersjach, a różnica między nimi tkwi w sposobie przygotowania, jakości, smaku i cenie. Zobaczcie naszą listę najciekawszych i najdroższych rodzajów kawy na świecie.
 • Poprawiają się nastroje konsumentów, pijemy więcej kawy

  Ceny kawy spadły bardzo w czasach pandemii. Pod koniec ub.r. płacono 140 centów za funt, w połowie czerwca poniżej 100 centów. Jednak wracamy do kawy pitej w kawiarniach, ceny odrabiają straty.
 • Lekarz o działaniu kawy: Tak naprawdę ma bardzo dobre działanie, jeśli chodzi o regulowanie ciśnienia tętniczego

  Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego poranka bez kawy. Napój ten uważany jest jednak za szkodliwy i według wielu opinii - powinno się go unikać. Mówi się również, że nie mogą go pić osoby w ciąży ani te, które mają problemy z nadciśnieniem. Czy to prawda? - Jest to absolutny mit. Kawa ma bardzo dobre działanie jeżeli chodzi o regulowanie ciśnienia tętniczego - wyjaśnił lekarz Łukasz Durajski. - Musimy pamiętać, że są pewne ograniczenia. W zależności od tego, jaki mamy problem, ilość filiżanek kawy musi być inna - dodał. (x-news)
 • Kiedy najlepiej pić kawę? Ciekawostki, które mają duże znaczenie

  Budzimy się z myślą o niej, robimy dla niej przerwę w pracy i wciąż szukamy najlepszego sposobu na jej przyrządzenie. Kawa ma dużo więcej zalet niż wad, więc jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Prawdziwi kawosze o kawie wiedzą wszystko, ale czy na pewno?
 • Myśleli, że to pasza dla wielbłądów! Tak to się zaczęło...

  Do Europy kawa przywędrowała wraz z Turkami, którzy wyruszając na podbój Wiednia w 1683 roku, zabrali ze sobą potężne zapasy swojego ulubionego napoju. Gdy polski król Jan III Sobieski rozgromił siły wielkiego wezyra Kary Mustafy, w ręce Polaków wpadły wszystkie skarby tureckiego władcy zgromadzone w obozie. Wśród nich były zapasy ziaren, które zwycięzcy uznali za paszę dla wielbłądów. A kto pierwszy w Europie poznał się na kawie? To ciekawa historia...
 • Kawa - zdrowa czy lepiej jej unikać?

  Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej poranków - kawa… Warto wiedzieć, że zawarta w niej kofeina pobudza pracę mózgu, a także pozytywnie na metabolizm, o ile oczywiście pozbawimy ją dodatków w postaci mleka czy cukru. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na niektóre choroby. Co jeszcze warto o niej wiedzieć i czy może w jakikolwiek sposób nam zaszkodzić? (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • W takich miejscach rośnie najlepsza kawa

  Prawdziwi kawosze o kawie wiedzą wszystko. Sztukę parzenia tego napoju zawsze jednak można udoskonalić… Jeżeli kupujemy ziarna kawy, to informacja o wysokości położenia plantacji może mieć duże znaczenie i świadczy o tym, że trafiliśmy na rzetelnego sprzedawcę. Im wyżej położona jest plantacja, tym ziarna dojrzewają dłużej i w cięższych warunkach. Taka kawa ma głębszy aromat i kwaskowaty smak.
 • Przepis na idealną kawę

  Mistrzyni Polski baristów Kamila Adamiec opowiedziała o tym, jak zapatrzyć idealną kawę. – Bardzo ważne jest to, żeby wybierać kawę świadomie, żeby skupiać się na tym, czy kawa jest palona ciemno czy jasno, bo będzie to miało przełożenie na to, jak będzie nam smakować – zaznaczyła. Czy każdą kawę parzymy tak samo? O czym jeszcze warto pamiętać? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Pijesz kawę i chudniesz? „Kofeina hamuje wzrost i różnicowanie tkanki tłuszczowej”

  Dietetyczka Katarzyna Biłous opowiedziała jak kawa wpływa na nasz organizm. – Sama kawa powoduje, że jesteśmy nasyceni i nie chce nam się jeść, dodatkowo zwiększa się częstotliwość akcji serca i metabolizm się podbija – powiedziała. – Kofeina zawarta w różnorodnych produktach hamuje wzrost i różnicowanie tkanki tłuszczowej – dodała. Jaką kawę pić, aby nie była kaloryczna? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kawa jest tegorocznym przebojem dla inwestorów

  Cena kawy nadal zaskakuje. Dwa ostatnie miesiące doprowadziły do bardzo ostrych wzrostów.