menway - kawa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kawa (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Kawa (27)

 • Kopi Luwak - Rolls-Royce wśród kaw

  Kopi Luwak - Rolls-Royce wśród kaw

  Proces produkcji kawy Kopi Luwak może nie przemawiać do wyobraźni, ale jest to najlepsza, a zarazem najdroższa kawa na świecie. Wydobywana jest ona z odchodów łaskunów.
 • Sprawdź, czy wygrałeś kawowy prezent pod choinkę!

  Sprawdź, czy wygrałeś kawowy prezent pod choinkę!

  Jeśli uważasz, że nie ma nic lepszego, niż wypicie kawy w doborowym towarzystwie, weź udział w naszym konkursie. Jeśli ci się poszczęści, będziesz miał świetny prezent pod choinkę!
 • Czy tyjemy przez kawę?

  Czy tyjemy przez kawę?

  Czy poranna latte może być przyczyną nadwagi? Zdaniem naukowców codzienne spożywanie kawy, herbaty i innych napojów z zawartością kofeiny może mieć związek z przybieraniem na wadze.
 • Pij kawę, a będziesz żył dłużej

  Pij kawę, a będziesz żył dłużej

  Amerykańscy naukowcy mają dobre wieści dla kawoszy. Choć nadmiar kofeiny dostarczanej naszemu organizmowi jest szkodliwy, to okazuje się, że regularne picie kawy - do czterech filiżanek dziennie - może wydłużyć nasze życie.
 • Alkohol i kawa staną się jednością

  Alkohol i kawa staną się jednością

  Drinki alkoholowe o smaku bądź aromacie kawy nie są niczym nowym, ale naukowcy w końcu znaleźli sposób, aby połączyć źródła kofeiny i "procentów" w jeden napój!
 • Czy to rewolucja? Nowy sposób na spocone stopy!

  Czy to rewolucja? Nowy sposób na spocone stopy!

  W gorące letnie dni nowy brytyjski projekt może okazać się hitem. Czy faktycznie dzięki kawie stopy nie będą się już pocić? Maja to zapewnić skarpetki wykonane m.in. z karbonizowanej kawy.
 • Świeży sok zamiast porannej latte?

  Świeży sok zamiast porannej latte?

  Bary z sokami zyskują coraz większą popularność i mogą doścignąć kawiarnie. Specjaliści zauważają, że klienci zamiast porannej małej czarnej albo latte coraz chętniej wybierają świeżo wyciskane soki i koktajle warzywno-owocowe.
 • Kofeinowy zawrót głowy

  Kofeinowy zawrót głowy

  Kawa o poranku - większość z nas tak właśnie rozpoczyna każdy dzień. Ma niepowtarzalny smak, wyjątkowy aromat, a co szczególnie ważne, pobudza i dodaje energii. Ten stymulujący efekt jest zasługą kofeiny. Zastanówmy się, czym jest i jak działa kofeina? Czy pobudzenie to jedyny efekt, jakiego możemy się spodziewać po jej spożyciu?
 • Poznaj sekret parzenia kawy

  Poznaj sekret parzenia kawy

  Katie Carguilo, mistrzyni amerykańskich baristów 2012 roku, wyjawiła magazynowi "Slate" sekrety parzenia kawy. Ekspertka zdradziła między innymi, że jeśli kawa jest świeża, będzie bąbelkować, gdyż wydobywać się z niej będzie dwutlenek węgla.
 • Kawa ze zbocza wulkanu

  Kawa ze zbocza wulkanu

  Kawa uprawiana w regionie Kau, na zboczach wulkanu Mauna Loa oraz kawa uprawiana w Paso Ancho po zachodniej stronie wulkanu Baru, pojawiła się w menu jednej z wrocławskich kawiarni. Wszystko za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.