kawa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kawa (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Kawa (277)

 • Ropa naftowa czeka na OPEC plus

  W ostatnim tygodniu maja obrót surowcami był zróżnicowany. Maj okazał się miesiącem powrotu do życia wielu rynków po odnotowanym w I kwartale załamaniu związanym z COVID-19. Dziś kluczowa decyzja krajów OPEC+ w sprawie przedłużenia obecnych ustaleń ws. cięć dostaw ropy - informują maklerzy.
 • Czy kawa faktycznie odchudza?

  Czy kawa faktycznie odchudza?

  Na temat wpływu kawy na metabolizm krążą różne, często sprzeczne, opinie. Czy regularne picie aromatycznej małej czarnej może pomóc nam pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Może, ale pod pewnymi warunkami.
 • Spożywanie kawy i czekolady przyczynia się do ekspansji malarii

  Spożywanie kawy i czekolady przyczynia się do ekspansji malarii

  Według najnowszych badań, wiele ulubionych potraw i napojów - jak kawa, czekolada i soja - może zwiększać rozwój malarii.
 • Ciekawa sytuacja na rynku soft commodities

  Ciekawa sytuacja na rynku soft commodities

  W ostatnich tygodniach w centrum uwagi inwestorów był chiński koronawirus i jego wpływ na popyt na kluczowe surowce. Ceny ropy naftowej oraz miedzi znajdowały się pod presją podaży, a notowania złota utrzymywały się niedaleko tegorocznych maksimów.
 • Zmienny początek 2020 roku na surowcach

  Zmienny początek 2020 roku na surowcach

  Pierwszy tydzień na giełdach okazał się znacznie bardziej zmienny niż zwykle w miarę nasilania się i słabnięcia napięć o charakterze geopolitycznym. Tuż po rozpoczęciu nowego roku zabójstwo generała Solejmaniego przez Amerykanów w okolicy lotniska w Bagdadzie wzmogło obawy o eskalację konfliktu pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi.
 • Kawa jest tegorocznym przebojem dla inwestorów

  Kawa jest tegorocznym przebojem dla inwestorów

  Cena kawy nadal zaskakuje. Dwa ostatnie miesiące doprowadziły do bardzo ostrych wzrostów.
 • Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Od połowy października cena kawy bardzo wzrosła na światowych rynkach. Do 120 centów za jednego funta.
 • Zbożowa też stawia na nogi

  Zbożowa też stawia na nogi

  Nie każdy lubi jej smak, lecz dla wielu będzie o niebo lepsza od szatana z ekspresu! Tak jest, kawa prawdziwa bywa zdradliwa. Za to "inkę" mogą pić nawet dzieci.
 • Rynek kawy w Polsce się zmienia

  Rynek kawy w Polsce się zmienia

  Specjalne selekcjonowane kawy to zaledwie 3 proc. światowego rynku. W Polsce jeszcze mniej - niecałe 2 proc. Mimo to powstaje coraz więcej rzemieślniczych palarni i alternatywnych kawiarni. Zakładający je są przekonani, że czarny napój czeka wielki boom, bo takie są konsumenckie trendy.
 • Dlaczego inwestorów interesuje picie kawy?

  Dlaczego inwestorów interesuje picie kawy?

  Kawa znów stała się atrakcyjna dla inwestorów. W Brazylii płoną lasy tropikalne, a tereny te być może przeznaczone zostaną na nowe plantacje. To wpłynie w przyszłości na jej ceny, ale w jeszcze w przyszłym sezonie mają one wzrosnąć.

Filmy - Kawa (81)

 • Lekarz o działaniu kawy: Tak naprawdę ma bardzo dobre działanie, jeśli chodzi o regulowanie ciśnienia tętniczego

  Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego poranka bez kawy. Napój ten uważany jest jednak za szkodliwy i według wielu opinii - powinno się go unikać. Mówi się również, że nie mogą go pić osoby w ciąży ani te, które mają problemy z nadciśnieniem. Czy to prawda? - Jest to absolutny mit. Kawa ma bardzo dobre działanie jeżeli chodzi o regulowanie ciśnienia tętniczego - wyjaśnił lekarz Łukasz Durajski. - Musimy pamiętać, że są pewne ograniczenia. W zależności od tego, jaki mamy problem, ilość filiżanek kawy musi być inna - dodał. (x-news)
 • Kiedy najlepiej pić kawę? Ciekawostki, które mają duże znaczenie

  Budzimy się z myślą o niej, robimy dla niej przerwę w pracy i wciąż szukamy najlepszego sposobu na jej przyrządzenie. Kawa ma dużo więcej zalet niż wad, więc jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Prawdziwi kawosze o kawie wiedzą wszystko, ale czy na pewno?
 • Myśleli, że to pasza dla wielbłądów! Tak to się zaczęło...

  Do Europy kawa przywędrowała wraz z Turkami, którzy wyruszając na podbój Wiednia w 1683 roku, zabrali ze sobą potężne zapasy swojego ulubionego napoju. Gdy polski król Jan III Sobieski rozgromił siły wielkiego wezyra Kary Mustafy, w ręce Polaków wpadły wszystkie skarby tureckiego władcy zgromadzone w obozie. Wśród nich były zapasy ziaren, które zwycięzcy uznali za paszę dla wielbłądów. A kto pierwszy w Europie poznał się na kawie? To ciekawa historia...
 • Kawa - zdrowa czy lepiej jej unikać?

  Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej poranków - kawa… Warto wiedzieć, że zawarta w niej kofeina pobudza pracę mózgu, a także pozytywnie na metabolizm, o ile oczywiście pozbawimy ją dodatków w postaci mleka czy cukru. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na niektóre choroby. Co jeszcze warto o niej wiedzieć i czy może w jakikolwiek sposób nam zaszkodzić? (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.