Katowice

Synonimy:
Katowicach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katowice (2417)

 • Półmaraton w Katowicach - dominowali Kenijczycy

  Półmaraton w Katowicach - dominowali Kenijczycy

  Kenijczyk Abel Rop został zwycięzcą pierwszej edycji Wizz Air Half Marathon. Trasę długości 21 km 97 m, prowadzącą ulicami Katowic, pokonał w 1:11.05. W gronie kobiet triumfowała jego rodaczka Christine Oigo - 1:20.32.
 • "Wolność słowa dla nacjonalistów". Manifestacja w Katowicach

  "Wolność słowa dla nacjonalistów". Manifestacja w Katowicach

  Pod hasłem "PiS - PO - jedno zło" w niedzielę po południu na katowickim rynku zebrało się kilkudziesięciu członków i sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. "Wolność słowa dla nacjonalistów" – napisali na jednym z transparentów.
 • X Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) rusza

  X Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) rusza

  Dziś rusza Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) w Katowicach - będzie trwał do 16 maja. To już jubileuszowa, 10. edycja, która będzie rekordowa - w Kongresie weźmie udział ponad 9 tysięcy gości, a 2,5 tysiąca osób przyjedzie na Start-up Days. Przez trzy dni kluczowi przedstawiciele kręgów gospodarki i polityki będą szukać odpowiedzi na pytania O przyszłości Polski, Europy i świata.
 • ​Policja zatrzymała matkę znalezionego w Katowicach chłopczyka

  ​Policja zatrzymała matkę znalezionego w Katowicach chłopczyka

  Policjanci z Katowic ustalili w poniedziałek tożsamość trzyletniego chłopca, odnalezionego w sobotę bez opieki na klatce schodowej bloku w dzielnicy Zawodzie, a także zatrzymali matkę dziecka.
 • Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  W ciągu kilku lat Katowice zmieniły się nie do poznania. W odpowiedzi na rosnący popyt znacznie wzrosła również oferta mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów, a także liczba uzyskanych pozwoleń na budowę kolejnych inwestycji. Dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości sprzyjają stosunkowo niskie ceny mieszkań oraz najwyższa w kraju rentowność najmu.
 • Fujitsu zatrudni 200 osób w nowym biurze w Katowicach

  Fujitsu zatrudni 200 osób w nowym biurze w Katowicach

  ​200 specjalistów IT planuje zatrudnić Fujitsu Global Delivery Center Poland w nowym biurze w Katowicach, które ma zostać otwarte w lipcu tego roku.
 • ​Śląskie: Akcja pożarowa w katowickiej kopalni Murcki-Staszic

  Należąca do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalnia Murcki-Staszic musiała czasowo ograniczyć wydobycie węgla z powodu zagrożenia pożarowego w podziemnych wyrobiskach. Akcja może potrwać kilka dni. Według kopalni sytuacja wynika m.in. z wieloletnich zaniedbań inwestycyjnych.
 • Katowice wybudują halę sportową przy wsparciu ministra sportu

  Katowice wybudują halę sportową przy wsparciu ministra sportu

  W najbliższych dniach powinna rozpocząć się warta ok. 12 mln zł budowa nowej hali sportowej w Katowicach. W czwartek umowę ws. 2,5 mln zł dofinansowania tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki podpisali prezydent miasta Marcin Krupa i minister Witold Bańka.
 • Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  ​Nawet 500 osób chce do 2020 r. zatrudnić w Katowicach międzynarodowa firma Accenture, świadcząca zaawansowane usługi informatyczne. Spółka uruchomiła w stolicy Górnego Śląska swoje drugie, po Łodzi, biuro Delivery Center. Do końca tego roku pracę znajdzie w nim 60 osób.

Filmy - Katowice (13)

 • "Precz z faszyzmem!" Władze Katowic rozwiązały marsz narodowców

  Zaplanowany na niedzielę (6.05) przemarsz Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez centrum Katowic nie doszedł do skutku - został zakłócony przez kontrmanifestację antyfaszystów. Prezydent Katowic zdecydował o rozwiązaniu manifestacji, ale jej uczestnicy nie chcieli się rozejść. Policja użyła siły i gazu, zatrzymano co najmniej osiem osób. "Precz z faszyzmem" skandowali uczestnicy kontrmanifestacji. - Jesteśmy pokojową manifestacją. Przez osiem lat jak maszerowaliśmy, jakoś nie było problemu - powiedział dziennikarzom Cezary Milczyński z Ruchu Narodowego.
 • Edyta Herbuś w spektaklu „Diwa” na deskach Teatru Żelaznego w Katowicach

  To dla mnie skok na głęboką wodę – mówi Edyta Herbuś o udziale w spektaklu na deskach Teatru Żelaznego. Aktorka gra tam w duodramie „Diwa”, w którym partneruje Małgorzacie Bogdańskiej. To pierwsza dramatyczna rola Herbuś, dlatego aktorka jest zdeterminowana, by poruszyć widzów swoją grą.
 • Intel Extreme Masters 2014 - Katowice

  Od 14 do 16 marca 2014 w katowickim Spodku odbywały się finały mistrzostw świata w grach komputerowych - Intel Extreme Masters. To jedna z największych imprez e-sportowych na świecie.
 • Tramwaj-widmo w Katowicach!

  Chociaż jeździ po miejskich torach, a z jego wnętrza emanuje ciepłe światło, nie da się do niego wsiąść... Tabliczka informuje wyraźnie, że jedzie DONIKĄD. O co chodzi?