Katowice

Synonimy:
Katowicach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katowice (2414)

 • ​Policja zatrzymała matkę znalezionego w Katowicach chłopczyka

  ​Policja zatrzymała matkę znalezionego w Katowicach chłopczyka

  Policjanci z Katowic ustalili w poniedziałek tożsamość trzyletniego chłopca, odnalezionego w sobotę bez opieki na klatce schodowej bloku w dzielnicy Zawodzie, a także zatrzymali matkę dziecka.
 • Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  W ciągu kilku lat Katowice zmieniły się nie do poznania. W odpowiedzi na rosnący popyt znacznie wzrosła również oferta mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów, a także liczba uzyskanych pozwoleń na budowę kolejnych inwestycji. Dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości sprzyjają stosunkowo niskie ceny mieszkań oraz najwyższa w kraju rentowność najmu.
 • Fujitsu zatrudni 200 osób w nowym biurze w Katowicach

  Fujitsu zatrudni 200 osób w nowym biurze w Katowicach

  ​200 specjalistów IT planuje zatrudnić Fujitsu Global Delivery Center Poland w nowym biurze w Katowicach, które ma zostać otwarte w lipcu tego roku.
 • ​Śląskie: Akcja pożarowa w katowickiej kopalni Murcki-Staszic

  Należąca do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalnia Murcki-Staszic musiała czasowo ograniczyć wydobycie węgla z powodu zagrożenia pożarowego w podziemnych wyrobiskach. Akcja może potrwać kilka dni. Według kopalni sytuacja wynika m.in. z wieloletnich zaniedbań inwestycyjnych.
 • Katowice wybudują halę sportową przy wsparciu ministra sportu

  Katowice wybudują halę sportową przy wsparciu ministra sportu

  W najbliższych dniach powinna rozpocząć się warta ok. 12 mln zł budowa nowej hali sportowej w Katowicach. W czwartek umowę ws. 2,5 mln zł dofinansowania tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki podpisali prezydent miasta Marcin Krupa i minister Witold Bańka.
 • Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  ​Nawet 500 osób chce do 2020 r. zatrudnić w Katowicach międzynarodowa firma Accenture, świadcząca zaawansowane usługi informatyczne. Spółka uruchomiła w stolicy Górnego Śląska swoje drugie, po Łodzi, biuro Delivery Center. Do końca tego roku pracę znajdzie w nim 60 osób.
 • Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.
 • Katowice: Pożegnano Tadeusza Kijonkę - poetę, dziennikarza i społecznika

  Katowice: Pożegnano Tadeusza Kijonkę - poetę, dziennikarza i społecznika

  We wtorek w Katowicach odbył się pogrzeb śląskiego poety, publicysty i działacza społecznego Tadeusza Kijonki, który zmarł w piątek w wieku 80 lat. Obok rodziny i przyjaciół w pożegnaniu wzięli udział m.in. liczni przedstawiciele środowiska kulturalnego.

Filmy - Katowice (12)