Katowice

Synonimy:
Katowicach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katowice (2418)

Filmy - Katowice (13)

 • "Precz z faszyzmem!" Władze Katowic rozwiązały marsz narodowców

  Zaplanowany na niedzielę (6.05) przemarsz Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez centrum Katowic nie doszedł do skutku - został zakłócony przez kontrmanifestację antyfaszystów. Prezydent Katowic zdecydował o rozwiązaniu manifestacji, ale jej uczestnicy nie chcieli się rozejść. Policja użyła siły i gazu, zatrzymano co najmniej osiem osób. "Precz z faszyzmem" skandowali uczestnicy kontrmanifestacji. - Jesteśmy pokojową manifestacją. Przez osiem lat jak maszerowaliśmy, jakoś nie było problemu - powiedział dziennikarzom Cezary Milczyński z Ruchu Narodowego.
 • Edyta Herbuś w spektaklu „Diwa” na deskach Teatru Żelaznego w Katowicach

  To dla mnie skok na głęboką wodę – mówi Edyta Herbuś o udziale w spektaklu na deskach Teatru Żelaznego. Aktorka gra tam w duodramie „Diwa”, w którym partneruje Małgorzacie Bogdańskiej. To pierwsza dramatyczna rola Herbuś, dlatego aktorka jest zdeterminowana, by poruszyć widzów swoją grą.
 • Intel Extreme Masters 2014 - Katowice

  Od 14 do 16 marca 2014 w katowickim Spodku odbywały się finały mistrzostw świata w grach komputerowych - Intel Extreme Masters. To jedna z największych imprez e-sportowych na świecie.
 • Tramwaj-widmo w Katowicach!

  Chociaż jeździ po miejskich torach, a z jego wnętrza emanuje ciepłe światło, nie da się do niego wsiąść... Tabliczka informuje wyraźnie, że jedzie DONIKĄD. O co chodzi?