katolik

Artykuły - Katolik (63)

 • Papież: Dobry katolik miesza się do polityki

  Papież: Dobry katolik miesza się do polityki

  Dobry katolik miesza się do polityki", służy "ideami i pomysłami - powiedział papież Franciszek na porannej mszy w poniedziałek w watykańskim Domu świętej Marty. W kazaniu potępił zwyczaj ciągłego krytykowania rządzących w telewizji i w prasie.
 • Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja

  Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja

  Pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny z 1983 r., która przypadła na ponury czas stanu wojennego, "osuszyła łzy Polaków". Choć władze PRL naciskały, aby w trakcie wizyty ani razu nie padło słowo "Solidarność", papież mądrze omijał ten wymóg. I krzepił rodaków, mówiąc im o wolności i sprawiedliwości.
 • Robbie Rogers: Piłkarz, katolik, gej

  Robbie Rogers: Piłkarz, katolik, gej

  Jestem piłkarzem, katolikiem i gejem - mówi o sobie bez ogródek Robbie Rogers. 25-latek z Kalifornii, jako jeden z niewielu, przełamał chyba ostatnie tabu w futbolu. Otwarcie przyznał się do swojej orientacji seksualnej, po czym załamany i przerażony zakończył karierę. Po kilku miesiącach zmienił zdanie - postanowił wrócić na boisko i walczyć o udział w mistrzostwach świata.
 • Szymon Hołownia - co tak naprawdę go kręci?

  Szymon Hołownia - co tak naprawdę go kręci?

  Przez niektórych nazywany jest "dyżurnym katolem" Polski. Nie wyobraża sobie życia bez związku z... Marcinem Prokopem, ale jak sam przyznaje - na tę chwilę nie wie, czy widzowie zobaczą go w kolejnej edycji programu "Mam talent". Szymon Hołownia w rozmowie z INTERIA.PL opowiada m.in. o głośnym konflikcie z Wojciechem Cejrowskim i zdradza, co tak naprawdę najbardziej go w życiu kręci.
 • Katolik nie będzie mógł zasiąść na brytyjskim tronie

  Dziś w brytyjskiej Izbie Gmin zostanie zgłoszony projekt nowej ustawy o dziedziczeniu brytyjskiego tronu. Posłowie odrzucili już jednak ogromną większością głosów włączenie do niej poprawki umożliwiającej sukcesję katolikom. Zagłosowało za nią 38 posłów, przeciwko - 371.
 • 29 policjantów rannych w starciach katolików z protestantami

  29 policjantów rannych w starciach katolików z protestantami

  Co najmniej 29 policjantów zostało w sobotę rannych podczas interwencji na ulicach Belfastu, gdzie doszło do kolejnych starć między popierającycych Londyn protestantami i katolikami opowiadającymi się za unią z Republiką Irlandzką.
 • Abp Dzięga: Katolik nie może popierać in vitro

  Abp Dzięga: Katolik nie może popierać in vitro

  Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga w liście do wiernych archidiecezji podkreślił, że katolik nie może popierać procedur in vitro. List to reakcja na projekt szczecińskich radnych PO ws. dofinansowania metody zapłodnienia in vitro z budżetu miasta.
 • Katolicy świętują Niedzielę Misyjną

  Dziś katolicy świętują Niedzielę Misyjną. W kościołach zanoszone będą modlitwy za tych, którzy głoszą naukę Chrystusa wśród pogan. Zbierane też będą datki na działalność misjonarzy.
 • Każdy katolik musi płacić!

  Każdy katolik musi płacić!

  Niemiecki Kościół katolicki wygrał prawną potyczkę w sprawie podatku kościelnego.
 • Irlandia Płn.: Starcia katolików z protestantami, są ranni

  Dziewięciu policjantów zostało rannych w poniedziałek wieczorem w Irlandii Północnej, gdy próbowali rozdzielić walczących ze sobą na ulicach Belfastu katolików i protestantów.