katiusza

Artykuły - Katiusza (31)

• Ekipa kolarska Katiusza uniknęła kary

Rosyjska ekipa Katiusza nie zostanie ukarana, mimo że w ciągu roku jej dwóch zawodników stosowało zabronione środki - poinformowała we wtorek Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).
  • Dookoła Katalonii - wygrana Rodrigueza, Niemiec dziesiąty

Dookoła Katalonii - wygrana Rodrigueza, Niemiec dziesiąty

Hiszpan Joaquim Rodriguez z ekipy Katiusza wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Katalonii i został nowym liderem. Dziesiąte miejsce na mecie w La Molina zajął Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i taką samą lokatę zajmuje w klasyfikacji generalnej.
  • Giro d'Italia: Grupa Katiusza otrzymała zgodę na start

Giro d'Italia: Grupa Katiusza otrzymała zgodę na start

Kolarska grupa zawodowa Katiusza otrzymała zgodę na start w tegorocznej edycji wyścigu Giro d'Italia, który rozpocznie się 4 maja. W rywalizacji będą ostatecznie uczestniczyły 23 ekipy - 19 z licencją ProTeams i cztery z Professional Continental Teams.
  • Kolarska grupa Katiusza otrzymała licencję ProContinental

Kolarska grupa Katiusza otrzymała licencję ProContinental

Rosyjska zawodowa grupa kolarska Katiusza, która nie otrzymała licencji na występy w cyklu Pro Tour w 2013 roku, została ostatecznie zarejestrowana jako zespół Professional Continental (druga dywizja) - poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).
  • Nie będzie tymczasowej licencji World Tour dla Katiuszy

Nie będzie tymczasowej licencji World Tour dla Katiuszy

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił wniosek grupy kolarskiej Katiusza, która domagała się tymczasowej licencji World Tour. Instytucja rozpatrzy teraz odwołanie rosyjskiej ekipy od decyzji komisji licencyjnej Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).
  • Pozbawiona licencji rosyjska grupa Katiusza chce iść do sądu

Rosyjska grupa kolarska Katiusza, która nie otrzymała licencji World Tour, uprawniającej do startów w największych wyścigach sezonu 2013, chce wystąpić na drogę sądową przeciwko międzynarodowej federacji (UCI).
  • Grupa kolarska Katiusza nie otrzymała licencji elity

Grupa kolarska Katiusza nie otrzymała licencji elity

Rosyjska grupa kolarska Katiusza, której liderem jest zawodnik numer 1 tegorocznego rankingu Hiszpan Joaquim Rodriguez, nie otrzymała licencji World Tour, co oznacza, że nie będzie mogła startować w największych wyścigach 2013 r. bez zaproszenia organizatorów.
  • Rodriguez numerem jeden na koniec sezonu

Rodriguez numerem jeden na koniec sezonu

Hiszpan Joaquin Rodriguez zajął pierwsze miejsce w rankingu UCI na zakończenie sezonu 2010 - poinformowała w poniedziałek Międzynarodowa Unia Kolarska. Rodriguez wyprzedził swego rodaka Alberto Contadora oraz Belga Philippe'a Gilberta.
  • Vuelta: Mosquera wygrał 20. etap

Vuelta: Mosquera wygrał 20. etap

Hiszpan Ezequiel Mosquera z grupy Xacebo-Galicia wygrał w sobotę 20. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana o długości 172,1 km z San Martin de Valdeiglesias do Bola del Mundo. Liderem pozostał drugi na mecie Włoch Vincenzo Nibali z ekipy Liquigas.
  • Vuelta Espana: Gilbert wygrał 19. etap

Belg Philippe Gilbert z grupy Omega Pharma wygrał w piątek w Toledo 19. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana o długości 231,2 km z Piedrahita do Toledo. Liderem pozostał Włoch Vincenzo Nibali z ekipy Liquigas.