katastrofy

Synonimy:
katastrofa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katastrofy (2790)

 • Tsunami z 2004 roku - największa katastrofa naturalna w historii ludzkości

  Tsunami z 2004 roku - największa katastrofa naturalna w historii ludzkości

  ​Tsunami z 2004 r. było najbardziej śmiercionośnym zdarzeniem tego typu w historii, pochłaniając 230 000 istnień ludzkich w ciągu kilku godzin. O tych tragicznych wydarzeniach traktuje dokument "Poza kontrolą: Zabójcze tsunami", który będzie można obejrzeć w Polsat Doku w poniedziałek 12 kwietnia o 22:00.
 • Katastrofa lotu MH17. Rosyjska propaganda w boju

  Katastrofa lotu MH17. Rosyjska propaganda w boju

  Katastrofa malezyjskiego boeinga 777 nad Ukrainą wstrząsnęła opinią publiczną. Wkrótce wstrząs stał się jeszcze większy, kiedy okazało się, że samolot został zestrzelony przez Rosjan. Ci natychmiast do walki włączyli armię internetowych trolli. O tragicznych wydarzeniach z 2014 roku traktuje dokument "Kto zestrzelił MH17", który będzie można obejrzeć w Polsat Doku w sobotę 20 lutego o 22:00.
 • Najgroźniejsze katastrofy naturalne w Himalajach

  Najgroźniejsze katastrofy naturalne w Himalajach

  Natura co jakiś czas boleśnie przypomina nam o słabości człowieka względem swej potęgi. Doskonale zdają sobie z tego sprawę mieszkańcy surowych i wymagających dla wszelkich istot żywych Himalajów. Tragiczne w skutkach pęknięcie lodowca, które uwolniło lawinę błota i kamieni w indyjskim stanie Uttarakhand to tylko ostatni z przykładów bezwzględnej siły przyrody w tej części świata.
 • Dzień, w którym wyginie ludzkość

  Dzień, w którym wyginie ludzkość

  Większość specjalistycznych badań zakłada, że jeśli ktoś zniszczy gatunek ludzki, to będą to sami ludzie. W zupełności wystarczy, że na całym świecie zostaną otwarte silosy, z których wylecą rakiety z głowicami jądrowymi. Ale co, jeśli naukowcy się mylą? Co, jeśli koniec ludzkości zapoczątkuje wybuch superwulkanu? Albo niewidoczny wirus czy śmiercionośna bakteria? A może nagła śmierć przyleci gdzieś z kosmosu?
 • Nevado del Ruiz. Apokalipsa, której można było uniknąć

  Nevado del Ruiz. Apokalipsa, której można było uniknąć

  Naukowcy ostrzegali przed zagładą sennego kolumbijskiego miasteczka na rok przed tragedią, ale władze zignorowały sygnały alarmowe. 13 listopada 1985 roku w wyniku erupcji wulkanu Nevado del Ruiz Armero zniknęło z powierzchni ziemi. W gargantuicznych rozmiarów błotnej lawinie zginęło ponad dwadzieścia tysięcy osób.
 • Katastrofa w Aberfan. Niezabliźniona rana Walii

  Katastrofa w Aberfan. Niezabliźniona rana Walii

  To jedna z najczarniejszych dat w powojennej historii Walii. W piątek 21 października 1966 roku w katastrofie w górniczej wiosce Aberfan zginęły 144 osoby - głównie uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły podstawowej. Dzieci i ich wychowawcy zostali pogrzebani żywcem pod lawiną szlamu.
 • Przerażająca wizja. Ludzkości zostało 40 lat

  Przerażająca wizja. Ludzkości zostało 40 lat

  ​Nie są to wiadomości, które chcielibyśmy usłyszeć. Dwaj statystycy ostrzegli, że według ich wyliczeń, ludzkości zostało maksymalnie 40 lat istnienia.
 • Wielkie katastrofy: Kara za grzechy czy dopust Boży?

  Wielkie katastrofy: Kara za grzechy czy dopust Boży?

  Od wieków ludzie próbują tłumaczyć sobie nieszczęścia, które ich dotykają, wolą Najwyższego, który objawia w ten sposób swój gniew i karze winnych. Zarazy, powodzie i trzęsienia ziemi zyskują w ten sposób wymiar biblijnych kataklizmów, nieraz przywoływanych przez kaznodziei i kapłanów ku przestrodze wiernych.
 • ​Katastrofa nad jeziorem Nyos: Mordercza chmura zabiła 1746 ludzi

  ​Katastrofa nad jeziorem Nyos: Mordercza chmura zabiła 1746 ludzi

  Wszystko stało się w dosłownie kilka minut. Najgorszy był nie sam potężny wybuch, ale to, co uwolnił on do atmosfery. Makabryczne zdarzenie, do którego doszło nad jeziorem Nyos, do dzisiaj nie zostało w pełni wyjaśnione.
 • Katastrofy naturalne i cyberryzyka to główne zagrożenia w 2018 roku. Firmy dotkliwie odczują ich skutki

  Katastrofy naturalne i cyberryzyka to główne zagrożenia w 2018 roku. Firmy dotkliwie odczują ich skutki

  Zagrożenia środowiskowe, katastrofy naturalne i ekologiczne, ryzyko załamania ekosystemu czy ekstremalne zjawiska pogodowe, ataki hakerskie na dużą skalę oraz rosnące zadłużenie przedsiębiorstwa, które idzie w parze z niższą wyceną ich aktywów - to najważniejsze, globalne zagrożenia na nadchodzące lata ujęte w "Global Risks Report 2018". Eksperci szykują się na kolejny rok zwiększonej niepewności. Blisko 60 proc. uważa, że skala zagrożeń jest większa niż przed rokiem.

Filmy - Katastrofy (43)

 • Pęknięty lodowiec rozsadził tamę w Indiach. Trwa akcja ratunkowa

  Ratownicy próbują dotrzeć do ludzi uwięzionych w tunelu po tym, jak pęknięty lodowiec spowodował poważny przypływ rzeki w północnych Indiach i rozerwanie tamy. W wyniku tej tragedii co najmniej 150 osób uznaje się za zaginione.
 • Pęknięty lodowiec rozsadził tamę w Indiach. Trwa akcja ratunkowa

  Ratownicy próbują dotrzeć do ludzi uwięzionych w tunelu po tym, jak pęknięty lodowiec spowodował poważny przypływ rzeki w północnych Indiach i rozerwanie tamy. W wyniku tej tragedii co najmniej 150 osób uznaje się za zaginione.
 • Mężczyzna gra na pianinie w zniszczonym przez tornado kościele

  Amerykanie nie mają ostatnio łatwo. Nie dość, że potężnie doświadcza ich koronawirus, ostatnio przez stan Tennessee przeszło silne tornado. Zniszczyło m.in. lokalny kościół Cornerstone Apostolic Church. W trakcie sprzątania ludzie odnaleźli pod zawaloną ścianą ocalały fortepian. Jeden z mężczyzn usiadł przy instrumencie i zaczął grać melodię. Reszta dołączyła w śpiewie. Jak mówią uczestnicy, całe wydarzenie było przypomnieniem, że "po każdej burzy zawsze wychodzi słońce".
 • Ratownicy przeszukują teren katastrofy w parku narodowym w Kalabrii

  Według oficjalnych doniesień liczba ofiar katastrofy w parku narodowym w Kalabrii na południu Włoch wzrosła do 10 osób. Ratownicy cały czas przeszukują teren, na którym mogą znajdować się jeszcze ludzie poszkodowani przez rwący potok. Do tej pory odnaleziono 3 żywe osoby.