katastrofy

Synonimy:
katastrofa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katastrofy (2793)

 • Katastrofa "Eriki". W męczarniach zginęły setki tysięcy istnień

  Katastrofa "Eriki". W męczarniach zginęły setki tysięcy istnień

  Katastrofy tankowców są ogromnym zagrożeniem dla ekosystemów morskich. Każdy taki wypadek skutkuje ogromnymi i długotrwałymi konsekwencjami. Katastrofa tankowca MV "Erika" zmieniła wiele w kwestii bezpieczeństwa morskiego.
 • Odkrycie naukowców: za miliard lat nie będzie warunków do życia na Ziemi

  Odkrycie naukowców: za miliard lat nie będzie warunków do życia na Ziemi

  Tlenu, życiodajnego gazu, którego zawartość w powietrzu wynosi około 21%, może kiedyś zabraknąć na tyle, że znane nam formy życia nie będą mogły funkcjonować na Ziemi. Taki wniosek płynie z badań naukowców z Japonii i Stanów Zjednoczonych, o których poinformował portal naukowy New Scientist.
 • Most Morandiego. Katastrofa, której można było uniknąć

  Most Morandiego. Katastrofa, której można było uniknąć

  Genua. Największy port morski we Włoszech i jeden z największych w Europie. Miasto, do którego transportuje się tony towarów różnymi drogami. Położona na trasach międzynarodowych dróg, a na jednej z nich znajdował on – most Morandiego. Celowo w czasie przeszłym, ponieważ 14 sierpnia 2018 roku przeprawa drogowa przeszła do historii w sposób tak spektakularny, że aż trudno uwierzyć.
 • Tsunami z 2004 roku - największa katastrofa naturalna w historii ludzkości

  Tsunami z 2004 roku - największa katastrofa naturalna w historii ludzkości

  ​Tsunami z 2004 r. było najbardziej śmiercionośnym zdarzeniem tego typu w historii, pochłaniając 230 000 istnień ludzkich w ciągu kilku godzin. O tych tragicznych wydarzeniach traktuje dokument "Poza kontrolą: Zabójcze tsunami", który będzie można obejrzeć w Polsat Doku w poniedziałek 12 kwietnia o 22:00.
 • Katastrofa lotu MH17. Rosyjska propaganda w boju

  Katastrofa lotu MH17. Rosyjska propaganda w boju

  Katastrofa malezyjskiego boeinga 777 nad Ukrainą wstrząsnęła opinią publiczną. Wkrótce wstrząs stał się jeszcze większy, kiedy okazało się, że samolot został zestrzelony przez Rosjan. Ci natychmiast do walki włączyli armię internetowych trolli. O tragicznych wydarzeniach z 2014 roku traktuje dokument "Kto zestrzelił MH17", który będzie można obejrzeć w Polsat Doku w sobotę 20 lutego o 22:00.
 • Najgroźniejsze katastrofy naturalne w Himalajach

  Najgroźniejsze katastrofy naturalne w Himalajach

  Natura co jakiś czas boleśnie przypomina nam o słabości człowieka względem swej potęgi. Doskonale zdają sobie z tego sprawę mieszkańcy surowych i wymagających dla wszelkich istot żywych Himalajów. Tragiczne w skutkach pęknięcie lodowca, które uwolniło lawinę błota i kamieni w indyjskim stanie Uttarakhand to tylko ostatni z przykładów bezwzględnej siły przyrody w tej części świata.
 • Dzień, w którym wyginie ludzkość

  Dzień, w którym wyginie ludzkość

  Większość specjalistycznych badań zakłada, że jeśli ktoś zniszczy gatunek ludzki, to będą to sami ludzie. W zupełności wystarczy, że na całym świecie zostaną otwarte silosy, z których wylecą rakiety z głowicami jądrowymi. Ale co, jeśli naukowcy się mylą? Co, jeśli koniec ludzkości zapoczątkuje wybuch superwulkanu? Albo niewidoczny wirus czy śmiercionośna bakteria? A może nagła śmierć przyleci gdzieś z kosmosu?
 • Nevado del Ruiz. Apokalipsa, której można było uniknąć

  Nevado del Ruiz. Apokalipsa, której można było uniknąć

  Naukowcy ostrzegali przed zagładą sennego kolumbijskiego miasteczka na rok przed tragedią, ale władze zignorowały sygnały alarmowe. 13 listopada 1985 roku w wyniku erupcji wulkanu Nevado del Ruiz Armero zniknęło z powierzchni ziemi. W gargantuicznych rozmiarów błotnej lawinie zginęło ponad dwadzieścia tysięcy osób.
 • Katastrofa w Aberfan. Niezabliźniona rana Walii

  Katastrofa w Aberfan. Niezabliźniona rana Walii

  To jedna z najczarniejszych dat w powojennej historii Walii. W piątek 21 października 1966 roku w katastrofie w górniczej wiosce Aberfan zginęły 144 osoby - głównie uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły podstawowej. Dzieci i ich wychowawcy zostali pogrzebani żywcem pod lawiną szlamu.
 • Przerażająca wizja. Ludzkości zostało 40 lat

  Przerażająca wizja. Ludzkości zostało 40 lat

  ​Nie są to wiadomości, które chcielibyśmy usłyszeć. Dwaj statystycy ostrzegli, że według ich wyliczeń, ludzkości zostało maksymalnie 40 lat istnienia.

Filmy - Katastrofy (45)