katastrofy

Synonimy:
katastrofa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katastrofy (2787)

 • Dzień, w którym wyginie ludzkość

  Dzień, w którym wyginie ludzkość

  Większość specjalistycznych badań zakłada, że jeśli ktoś zniszczy gatunek ludzki, to będą to sami ludzie. W zupełności wystarczy, że na całym świecie zostaną otwarte silosy, z których wylecą rakiety z głowicami jądrowymi. Ale co, jeśli naukowcy się mylą? Co, jeśli koniec ludzkości zapoczątkuje wybuch superwulkanu? Albo niewidoczny wirus czy śmiercionośna bakteria? A może nagła śmierć przyleci gdzieś z kosmosu?
 • Nevado del Ruiz. Apokalipsa, której można było uniknąć

  Nevado del Ruiz. Apokalipsa, której można było uniknąć

  Naukowcy ostrzegali przed zagładą sennego kolumbijskiego miasteczka na rok przed tragedią, ale władze zignorowały sygnały alarmowe. 13 listopada 1985 roku w wyniku erupcji wulkanu Nevado del Ruiz Armero zniknęło z powierzchni ziemi. W gargantuicznych rozmiarów błotnej lawinie zginęło ponad dwadzieścia tysięcy osób.
 • Katastrofa w Aberfan. Niezabliźniona rana Walii

  Katastrofa w Aberfan. Niezabliźniona rana Walii

  To jedna z najczarniejszych dat w powojennej historii Walii. W piątek 21 października 1966 roku w katastrofie w górniczej wiosce Aberfan zginęły 144 osoby - głównie uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły podstawowej. Dzieci i ich wychowawcy zostali pogrzebani żywcem pod lawiną szlamu.
 • Przerażająca wizja. Ludzkości zostało 40 lat

  Przerażająca wizja. Ludzkości zostało 40 lat

  ​Nie są to wiadomości, które chcielibyśmy usłyszeć. Dwaj statystycy ostrzegli, że według ich wyliczeń, ludzkości zostało maksymalnie 40 lat istnienia.
 • Wielkie katastrofy: Kara za grzechy czy dopust Boży?

  Wielkie katastrofy: Kara za grzechy czy dopust Boży?

  Od wieków ludzie próbują tłumaczyć sobie nieszczęścia, które ich dotykają, wolą Najwyższego, który objawia w ten sposób swój gniew i karze winnych. Zarazy, powodzie i trzęsienia ziemi zyskują w ten sposób wymiar biblijnych kataklizmów, nieraz przywoływanych przez kaznodziei i kapłanów ku przestrodze wiernych.
 • ​Katastrofa nad jeziorem Nyos: Mordercza chmura zabiła 1746 ludzi

  ​Katastrofa nad jeziorem Nyos: Mordercza chmura zabiła 1746 ludzi

  Wszystko stało się w dosłownie kilka minut. Najgorszy był nie sam potężny wybuch, ale to, co uwolnił on do atmosfery. Makabryczne zdarzenie, do którego doszło nad jeziorem Nyos, do dzisiaj nie zostało w pełni wyjaśnione.
 • Katastrofy naturalne i cyberryzyka to główne zagrożenia w 2018 roku. Firmy dotkliwie odczują ich skutki

  Katastrofy naturalne i cyberryzyka to główne zagrożenia w 2018 roku. Firmy dotkliwie odczują ich skutki

  Zagrożenia środowiskowe, katastrofy naturalne i ekologiczne, ryzyko załamania ekosystemu czy ekstremalne zjawiska pogodowe, ataki hakerskie na dużą skalę oraz rosnące zadłużenie przedsiębiorstwa, które idzie w parze z niższą wyceną ich aktywów - to najważniejsze, globalne zagrożenia na nadchodzące lata ujęte w "Global Risks Report 2018". Eksperci szykują się na kolejny rok zwiększonej niepewności. Blisko 60 proc. uważa, że skala zagrożeń jest większa niż przed rokiem.
 • Naukowcy ostrzegają: Grozi nam autodestrukcja

  Naukowcy ostrzegają: Grozi nam autodestrukcja

  15 000 naukowców z całego świata ostrzega ludzkość przed autodestrukcją.
 • Mieszkania modułowe dla ofiar nawałnic

  Mieszkania modułowe dla ofiar nawałnic

  W tym roku w Polsce aż kilkaset osób straciło dach nad głową z powodu gwałtownych nawałnic. Najbardziej poszkodowane zostały cztery województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, pomorskie oraz dolnośląskie.
 • Polityczne finanse publiczne 2018. Budżetowi grozi katastrofa?

  Polityczne finanse publiczne 2018. Budżetowi grozi katastrofa?

  Ledwo trzymający się torów budżet na przyszły rok może się zderzyć z pomysłami na samorządową kampanię wyborczą. Grozi mu katastrofa? Z imponującej na pierwszy rzut oka kwoty 35 mld zł może zostać na nowe wydatki zaledwie kilka miliardów lub nawet nic. Większość pochłoną bowiem tzw. wydatki sztywne już wcześniej zaprogramowane ustawowo i często waloryzowane.

Filmy - Katastrofy (42)

 • Mężczyzna gra na pianinie w zniszczonym przez tornado kościele

  Amerykanie nie mają ostatnio łatwo. Nie dość, że potężnie doświadcza ich koronawirus, ostatnio przez stan Tennessee przeszło silne tornado. Zniszczyło m.in. lokalny kościół Cornerstone Apostolic Church. W trakcie sprzątania ludzie odnaleźli pod zawaloną ścianą ocalały fortepian. Jeden z mężczyzn usiadł przy instrumencie i zaczął grać melodię. Reszta dołączyła w śpiewie. Jak mówią uczestnicy, całe wydarzenie było przypomnieniem, że "po każdej burzy zawsze wychodzi słońce".
 • Ratownicy przeszukują teren katastrofy w parku narodowym w Kalabrii

  Według oficjalnych doniesień liczba ofiar katastrofy w parku narodowym w Kalabrii na południu Włoch wzrosła do 10 osób. Ratownicy cały czas przeszukują teren, na którym mogą znajdować się jeszcze ludzie poszkodowani przez rwący potok. Do tej pory odnaleziono 3 żywe osoby.
 • Ratownicy przeszukują teren katastrofy w parku narodowym w Kalabrii

  Według oficjalnych doniesień liczba ofiar katastrofy w parku narodowym w Kalabrii na południu Włoch wzrosła do 10 osób. Ratownicy cały czas przeszukują teren, na którym mogą znajdować się jeszcze ludzie poszkodowani przez rwący potok. Do tej pory odnaleziono 3 żywe osoby.
 • Nagranie z telefonu ratunkowego po katastrofie w Genui

  "Zawalił się most Morandiego" - tymi słowami świadek zdarzenia poinformował operatora telefonu ratunkowego o katastrofie w Genui. Było to jedno z pierwszych zgłoszeń, więc jak można usłyszeć na nagraniu, pracownik służb był mocno zdziwiony, kiedy otrzymał taki komunikat.