Katastrofa samolotu prezydenckiego

Artykuły - Katastrofa samolotu prezydenckiego (48)

 • Sienkiewicz: niech ręka boska broni polskie dzieci przed nauczaniem Kaczyńskiego i Macierewicza

  Co to znaczy zabezpieczyć eksterytorialność na terenie Federacji Rosyjskiej? Wolne żarty – powiedział w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz.
 • Pszczółkowski: W jaki sposób dokumenty wyciekają z prokuratury?

  Pszczółkowski: W jaki sposób dokumenty wyciekają z prokuratury?

  - Prokuratura odmówiła wydania nam skanów z opinii biegłych. Natomiast widzę, że dziennikarze mają do tego swobodny dostęp. Powstaje zatem pytanie, w jaki sposób te dokumenty wyciekają z akt Prokuratury Wojskowej" - mówi portalowi niezalezna.pl mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • Mijają cztery lata od katastrofy smoleńskiej

  Mijają cztery lata od katastrofy smoleńskiej

  Mijają cztery lata od katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia samolot Tu-154, który leciał na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się we mgle pod Smoleńskiem. O godzinie 8.41 naszego czasu maszyna spadła w pobliżu lotniska Siewiernyj. Nie przeżył nikt spośród 96. osób znajdujących się na pokładzie. Była to największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach Sił Powietrznych Rzeczpospolitej.
 • Zespół Macierewicza: Raport MAK musi być sprostowany

  Zespół Macierewicza: Raport MAK musi być sprostowany

  Parlamentarny zespół ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zaapelował do szefa MSZ Radosława Sikorskiego, aby zwrócił się do MSZ Rosji o "wycofanie z obiegu prawnego i sprostowanie fałszywych informacji" zawartych w raporcie MAK - poinformował Antoni Macierewicz (PiS).
 • Duński naukowiec: Nie było kontaktu samolotu z brzozą

  Duński naukowiec: Nie było kontaktu samolotu z brzozą

  Duński specjalistyczny tygodnik "Ingeniøren" publikuje wyniki pracy mgr inż. Glenna Jørgensena, który twierdzi, że zderzenie z brzozą nie mogło być przyczyną katastrofy prezydenckiego tupolewa z 10 kwietnia 2010 r.
 • RMF24: Pilot Jaka-40 nie dostanie ochrony

  RMF24: Pilot Jaka-40 nie dostanie ochrony

  Nie będzie ochrony dla pilota Jaka-40, który lądował na lotnisku w Smoleńsku przed katastrofą tupolewa - dowiedział się reporter RMF FM. Domagał się tego poseł PiS Antoni Macierewicz po tym, jak porucznik Artur Wosztyl złożył zawiadomienie do prokuratury o tym, że ktoś próbował go zabić.
 • Prestiżowy miesięcznik poświęcił cały numer Polsce

  Prestiżowy miesięcznik poświęcił cały numer Polsce

  "Polska, Europa bez euro" - pod takim hasłem ukazał się w czwartek pierwszy w 2014 roku numer prestiżowego włoskiego miesięcznika "Limes", poświęcony naszemu krajowi. Na 200 stronach dokonano analizy polskiej historii i obecnego sukcesu gospodarczego.
 • Macierewicz: Trzeba wyjaśnić los próbek pobranych z foteli Tu-154M

  Macierewicz: Trzeba wyjaśnić los próbek pobranych z foteli Tu-154M

  Szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) uważa, że bez wyjaśnienia losów próbek pobranych jesienią 2012 roku z foteli samolotu Tu-154M, będą powracać "podejrzenia matactwa" ze strony prokuratury wojskowej.
 • Nie będzie premiery "Smoleńska" w rocznicę katastrofy

  Nie będzie premiery "Smoleńska" w rocznicę katastrofy

  Nie będzie premiery filmu "Smoleńsk" w czwartą rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", opóźnienie spowodowane jest przez problemy finansowe, dlatego twórcy filmu złożyli dziś wniosek o dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowe.
 • Tusk: Nie chcę bijatyki ws. Smoleńska, ale mam dosyć bzdur

  Tusk: Nie chcę bijatyki ws. Smoleńska, ale mam dosyć bzdur

  Premier Donald Tusk powtórzył w piątek, że dokona oceny pracy parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, którym kieruje Antoni Macierewicz (PiS). - Nie jestem zainteresowany bijatyką w sprawie Smoleńska, ale mam dosyć, kiedy słyszę bzdury niepoważnych ludzi" - powiedział.

Filmy - Katastrofa samolotu prezydenckiego (11)