katastrofa Airbusa

Artykuły - Katastrofa Airbusa (37)

 • Władimir Putin zakazuje lotów do Egiptu

  Władimir Putin zakazuje lotów do Egiptu

  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w niedzielę dekret zakazujący tymczasowo lotniczych przewozów obywateli z Rosji do Egiptu. Wyjątek stanowią wyjazdy służbowe.
 • Katastrofa rosyjskiego airbusa: "Na 90 proc. bomba"

  Katastrofa rosyjskiego airbusa: "Na 90 proc. bomba"

  Śledczy badający katastrofę rosyjskiego airbusa na półwyspie Synaj są w 90 procentach pewni, że dźwięk, który słychać w ostatniej sekundzie nagrania z kokpitu, to eksplozja bomby - powiedział w niedzielę Reuterowi członek egipskiej ekipy dochodzeniowej.
 • Śledztwo ws. rosyjskiego airbusa: 90 proc. pewności, że to bomba

  Śledztwo ws. rosyjskiego airbusa: 90 proc. pewności, że to bomba

  - Śledczy badający katastrofę rosyjskiego airbusa na półwyspie Synaj są w 90 procentach pewni, że dźwięk, który słychać w ostatniej sekundzie nagrania z kokpitu, to eksplozja bomby - wypowiedź członka egipskiej ekipy dochodzeniowej cytuje w niedzielę Reuter.
 • ISIS: To my strąciliśmy rosyjski samolot, wkrótce ujawnimy, jak to zrobiliśmy

  ISIS: To my strąciliśmy rosyjski samolot, wkrótce ujawnimy, jak to zrobiliśmy

  ​Państwo Islamskie powtarza, że to ono stoi za katastrofą rosyjskiego samolotu na Półwyspie Synaj. Zginęły w niej 224 osoby.
 • Andreas Lubitz w ostatniej chwili się rozmyślił?

  Andreas Lubitz w ostatniej chwili się rozmyślił?

  Przez 11 ostatnich minut lotu Airbusa 320 Andreas Lubitz prowadził siebie i 149 pasażerów na śmierć. Jednak 90 sekund przed katastrofą zrobił coś, co może świadczyć o tym, że się rozmyślił – pisze niemiecki "Bild".
 • "Bild": Pilot Airbusa A320 testował wcześniej zniżanie samolotu

  "Bild": Pilot Airbusa A320 testował wcześniej zniżanie samolotu

  Drugi pilot samolotu linii Germanwings, który rozbił się w marcu podczas lotu z Barcelony do Duesseldorfu we francuskich Alpach, testował podczas wcześniejszego lotu szybkie zniżanie maszyny - podał w środę "Bild", powołując się na zapis z czarnych skrzynek.
 • RMF24: Lubitz miał mieć kontrolę lekarską. Nie ma jednak po niej śladu

  RMF24: Lubitz miał mieć kontrolę lekarską. Nie ma jednak po niej śladu

  Nie ma żadnych śladów kontroli lekarskich Andreasa Lubitza, które już pięć lat temu miały zlecić władze Lufthansy - donosi francuska prasa. 24 marca niemiecki pilot najprawdopodobniej celowo rozbił samolot Germanwings we francuskich Alpach.
 • Andreas Lubitz podał kapitanowi środki moczopędne?

  Andreas Lubitz podał kapitanowi środki moczopędne?

  Nowe doniesienia na temat okoliczności katastrofy Airbusa 320 we francuskich Alpach.
 • Andreas Lubitz okłamał lekarzy?

  Andreas Lubitz okłamał lekarzy?

  Andreas Lubitz zataił przed lekarzami fakt pilotowania samolotów - donosi niemiecki "Bild".
 • RMF24: Jest nagranie z pokładu airbusa tuż przed katastrofą

  RMF24: Jest nagranie z pokładu airbusa tuż przed katastrofą

  Niemiecki "Bild" i francuski "Paris Match" poinformowały, że mają dostęp do krótkiego filmiku, który został nagrany w czasie ostatnich sekund lotu Airbusa A320, który w ubiegłym tygodniu roztrzaskał się Alpach. Jak podają media, na nagraniu słychać krzyki pasażerów i widać kapitana, który usiłuje dostać się do kabiny pilotów.

Filmy - Katastrofa Airbusa (1)

 • Rozpacz krewnych ofiar katastrofy samolotu AirAsia

  Po tym, jak media oficjalnie poinformowały, że z Morza Jawajskiego wyławiane są pierwsze ciała ofiar katastrofy malezyjskiego Airbusa A320-200, na lotnisku w Surabaja wybuchła rozpacz. Wielu krewnych pasażerów feralnego lotu zasłabło. Pogrążonym w bólu ludziom z pomocą pospieszyły służby medyczne. Na pokładzie Airbusa A320-200 należącego do malezyjskich linii AirAsia znajdowały się 162 osoby. Maszyna leciała z z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Z radarów zniknęła o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę. Prawdopodobnie do katastrofy doprowadziły złe warunki atmosferyczne.