Katarzyna Szymańska-Borginon

Artykuły - Katarzyna Szymańska-Borginon (58)

 • Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  - Polska może zostać wyłączona z amerykańskich ceł na stal i aluminium, bo należy do krajów, które wydają najwięcej na obronę w ramach NATO - usłyszała od rzecznika Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Stali EUROFER Christiana Lusignana korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. W czwartek amerykański prezydent Donald Trump ogłosił wprowadzenie 25-procentowych ceł na stal i 10-procentowych na aluminium.
 • Złe wieści dla producentów mięsa. Rosyjskie embargo trwa

  Złe wieści dla producentów mięsa. Rosyjskie embargo trwa

  Fiasko unijno-rosyjskich rozmów w Wilnie ws. embarga na wieprzowinę - dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Dwa tygodnie temu Rosja nałożyła na Unię embargo w związku z pojawieniem się na Litwie wirusa afrykańskiego pomoru świń.
 • Kierowcy tirów na razie mogą spać spokojnie?

  Kierowcy tirów na razie mogą spać spokojnie?

  Rosja przełoży na grudzień podniesienie opłat za towary wwożone ciężarówkami - usłyszała nieoficjalnie w Komisji Europejskiej nasza brukselska korespondentka Katarzyna Szymańska-Borginon. To ważna wiadomość dla polskich przewoźników, którzy obsługują 20 procent rosyjskiego rynku. Rosyjscy urzędnicy zapowiadali wprowadzenie gwarancji za przewożone ciężarówkami towary w ostatni piątek.
 • Litwini przekonani, że dostaną kawałek polskiego nieba. Resort transportu zaprzecza

  Litwini przekonani, że dostaną kawałek polskiego nieba. Resort transportu zaprzecza

  - Litwini nic nie wiedzą o rzekomym wycofaniu się strony polskiej z pomysłu przekazania im kontroli nad częścią polskiej przestrzeni powietrznej - ustaliła korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Resort Sławomira Nowaka przekonuje tymczasem, że o takim rozwiązaniu w ogóle nie ma mowy. Sprawę polsko-litewskiej umowy w tej sprawie ujawniliśmy wczoraj.
 • 15 marca Komisja Europejska może odblokować pieniądze na drogi

  Komisja Europejska po wstępnej analizie pozytywnie odniosła się do wysłanych przez Polskę dokumentów w sprawie kontroli przetargów na trzy projekty drogowe - dowiedziała się nieoficjalnie korespondentka radia RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. W grudniu Bruksela wstrzymała wypłatę 3,5 mld złotych w związku z podejrzeniami o zmowę cenową.
 • Będzie łatwiej o odszkodowanie za opóźniony lot

  Będzie łatwiej o odszkodowanie za opóźniony lot

  Unijny Trybunał Sprawiedliwości wydał wyrok wzmacniający prawa pasażerów samolotów - informuje brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Sędziowie uznali, że każdemu, kto dotrze na miejsce podróży z co najmniej trzygodzinnym opóźnieniem, należy się odszkodowanie w wysokości od 250 do 600 euro (2502 zł).
 • KE będzie mediować między Polską a Słowacją w sprawie zanieczyszczonego mleka

  Komisja Europejska będzie mediować między Bratysławą a Warszawą w sprawie mleka w proszku, do którego mogła trafić trutka na szczury - dowiedziała się nieoficjalnie dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Słowacki rząd poskarżył się Brukseli na Polskę za "powtarzające się skandale z żywnością". Zarzucił też Warszawie nieskuteczne kontrole sanitarne i coraz gorszą jakość żywności.
 • 85 tys. euro kary dla Polski. Dziennie!

  85 tys. euro kary dla Polski. Dziennie!

  Komisja Europejska żąda 85 tysięcy euro dziennej kary dla Polski za niedostosowanie przepisów liberalizujących rynek elektryczności - dowiedziała się nieoficjalnie dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. To już kolejna kara, której żąda Bruksela.
 • Belgia: Polacy torturowali rodaka

  Trzej Polacy w Belgii torturowali rodaka - dowiedziała się w tamtejszej prokuraturze dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Pobili go po tym, jak dowiedział się, że sprzedają amfetaminę. Zmusili też mężczyznę, by dokonał samookaleczenia.
 • RMF24: Ashton poparła bojkot Euro 2012 na Ukrainie

  RMF24: Ashton poparła bojkot Euro 2012 na Ukrainie

  Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton poparła polityczny bojkot Euro 2012 na Ukrainie - dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Wkrótce rozmowy o skali tej akcji mają zacząć szefowie dyplomacji krajów Unii Europejskiej.