Fakty - Katarzyna Lubnauer

Artykuły - Katarzyna Lubnauer (12)

 • Lubnauer: Bałabym się wejść w nowy projekt z Petru. Można zostać z długami

  Lubnauer: Bałabym się wejść w nowy projekt z Petru. Można zostać z długami

  "Nie ja zaciągałam długi Nowoczesnej, ale czuję się za nie odpowiedzialna" – powiedziała w "Porannej rozmowie w RMF FM" szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
 • Liderka Nowoczesnej: Odejście Joanny Schmidt nie zaskakuje

  Liderka Nowoczesnej: Odejście Joanny Schmidt nie zaskakuje

  Odejście Joanny Schmidt nie jest dla mnie zaskoczeniem; nie odnalazła się w partii po zmianie przywództwa - oceniła w środę szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Oceniła, że odejście Schmidt to "granie na osłabienie opozycji".
 • Nowoczesna komentuje weto prezydenta do ustawy degradacyjnej

  Nowoczesna komentuje weto prezydenta do ustawy degradacyjnej

  Tzw. ustawa degradacyjna to "ściganie duchów", "nekropolityka"; PiS zapewne policzył, że wprowadzenie tych rozwiązań politycznie się nie opłaca - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, komentując weto prezydenta do tzw. ustawy degradacyjnej.
 • Nowoczesna obraduje. Wystąpienia Lubnauer i Petru

  Nowoczesna obraduje. Wystąpienia Lubnauer i Petru

  "Jednym z najważniejszym kłopotów Nowoczesnej jest kwestia braku jedności. Mam determinację do tego, żeby tę jedność odbudować" - powiedziała w niedzielę podczas posiedzenia Rady Krajowej Nowoczesnej szefowa partii Katarzyna Lubnauer.
 • Kiedy Katarzyna Lubnauer spotka się z Grzegorzem Schetyną?

  Kiedy Katarzyna Lubnauer spotka się z Grzegorzem Schetyną?

  "Spotkanie przewodniczącej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer z Grzegorzem Schetyną jest zaplanowane na najbliższe dni" - powiedziała w niedzielę Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna).
 • Nowoczesna ma nowego przewodniczącego

  Nowoczesna ma nowego przewodniczącego

  Katarzyna Lubnauer została wybrana nową przewodniczącą Nowoczesnej. W głosowaniu delegatów wygrała z dotychczasowym liderem Ryszardem Petru. Głosowało na nią 149 członków partii, na jej kontrkandydata Ryszarda Petru - 140. Podczas konwencji zaakceptowano także, zaproponowaną przez Petru, zmianę nazwy partii. "Nowoczesna Ryszarda Petru" została zamieniona na "Nowoczesną".
 • Katarzyna Lubnauer: Porozumienie z PO nie było ze mną uzgadniane

  Katarzyna Lubnauer: Porozumienie z PO nie było ze mną uzgadniane

  "Nie znam szczegółów porozumienia zawartego pomiędzy PO a Nowoczesną" - powiedziała PAP szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. "Nie było to ze mną uzgadniane" - dodała.
 • Lubnauer w RMF: Neumann zna mój numer telefonu

  Lubnauer w RMF: Neumann zna mój numer telefonu

  "Jeżeli Platforma Obywatelska rzeczywiście chce naszego poparcia, to powinna nam przekazać informacje o tym, kto jest kandydatem na premiera. (…) Jeżeli chcą poważnie z nami porozmawiać, to Sławomir Neumann zna numer telefonu do mnie" - powiedziała Katarzyna Lubnauer w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, komentując kwestię poparcia wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło zaproponowanego przez PO.
 • Lubnauer: Apelujemy do prezydenta, by nie podpisywał tej ustawy

  Lubnauer: Apelujemy do prezydenta, by nie podpisywał tej ustawy

  Dwa projekty ustaw reformujących aktualny system szkolny zostały pozytywnie zaopiniowane przez sejmowe komisje i wkrótce znów będą dyskutowane w Sejmie. Minister edukacji zapowiedziała, że jeszcze w grudniu sprawa procedowania zostanie zamknięta. "Bardzo prawdopodobne, że prezydent Duda podpisze obie ustawy 18-19 grudnia. Nowoczesna apeluje, by tego nie robił. Szczególnie dla małych gmin ta reforma to katastrofa. Dla dzieci i dla samorządu" - mówi w rozmowie z Interią Katarzyna Lubnauer.
 • "Rzeczpospolita": PO "bardziej populistyczna" od PiS

  "Rzeczpospolita": PO "bardziej populistyczna" od PiS

  Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej komentuje na łamach dziennika pomysły Platformy Obywatelskiej dotyczące programu "Rodzina 500+".

Filmy - Katarzyna Lubnauer (27)

 • Katarzyna Lubnauer: Rozważam, czy nie jest najwyższy czas na rezygnację. Nie jestem Kim Ir Senem

  "Bardzo poważnie zastanawiam się nad tym, co dalej. Rozważam, czy nie jest najwyższy czas, żeby zrezygnować, ale podejmę decyzje wtedy, kiedy będę gotowa" - mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Katarzyna Lubnauer. Pytana, czy w niedzielę podczas konwencji Nowoczesnej, podda się ocenie członków partii odpowiada: mam czas do niedzieli. Na pytanie, czy rozważa złożenie rezygnacji Katarzyna Lubnauer odpowiada: każdy scenariusz trzeba rozważać. Nie jestem przywiązana. Kiedyś powiedziałam, że nie jestem Kim Ir Senem - dodaje. Chcemy mieć dobrego kandydata jako Koalicja Obywatelska - tak gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Katarzyna Lubnauer posłanka Koalicji Obywatelskiej i szefowa Nowoczesnej, odpowiada na pytanie, dlaczego Nowoczesna nie wystawiła swojego kandydata w prawyborach prezydenckich. Jak dodaje, jesteśmy stosunkowo młodą partią, nie mamy polityków, którzy mają odpowiedni dorobek. Trzeba wystawiać osoby które mają realną szansę - podkreśla. Ja nie miałam ani ambicji ani ochoty - tłumaczy gość Marcina Zaborskiego. Format osoby, która może powalczyć o prezydenturę ma Małgorzata Kidawa-Błońska. Poprę ją z czystym sumieniem - zapewnia Katarzyna Lubnauer. Niezbyt szczęśliwe było szukanie kontrkandydata dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - tłumaczy. Katarzyna Lubnauer, pytana o kandydaturę Jacka Jaśkowiaka, odpowiada: kandydat na prezydenta musi mieć wolę i chęć. Kidawa - Błońska zgłosiła się sama - zaznacza. Pytana o to kto był gwiazdą debaty po expose premiera, szefowa Nowoczesnej odpowiada: Adrian Zandberg. Jak podkreśla, lewica z natury jest socjalnie populistyczna. Ciekawe wystąpienie miał szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, ale Zandberg go przyćmił - powiedziała Katarzyna Lubnauer.
 • Lubnauer: "Zrobienie tego zdjęcia uważam za kompromitujące"

  - Zrobienie tego zdjęcia uważam za kompromitujące, już kiedyś mówiłam, że to co robi pani Jachira całkowicie nie jest w mojej estetyce i tak nie powinno się uprawiać polityki - mówiła w Porannej Rozmowie Katarzyna Lubnauer. Na pytanie czy Klaudia Jachira powinna zrezygnować ze startu w wyborach przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej mówiła, że innej opcji nie widzi - jedyna opcja to rezygnacja, żadnej innej możliwości komitet nie ma - podkreślała posłanka Nowoczesnej dodając, że Jachira nie powinna znaleźć się na listach Koalicji Obywatelskiej w wyborach do sejmu.
 • Lubnauer: "Sejm jak forteca, a okazuje się, że zagrożenie jest gdzieś w środku"

  - Nie zamierzałam tego upubliczniać ale gdy okazało się rano, że tego człowieka złapali uznałam, że to dobra okazja by powiedzieć wszystkim, że takie rzeczy nie są bezkarne - mówiła w rozmowie z Robertem Mazurkiem Katarzyna Lubnauer o pogróżkach, jakie wysyłał jej pracownik straży marszałkowskiej.
 • Lubnauer: "Bieżączka zatarła nasze propozycje"

  Katarzyna Lubnauer była zadowolona z wstępnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. - Jeżeli spojrzymy, że przy tak nierównym boisku osiągnęliśmy remis to życzę tego każdej drużynie piłkarskiej - mówiła na gorąco posłanka .Nowoczesnej.
 • Lubnauer: "Ustawa o związkach partnerskich jest bardzo dobra"

  Katarzyna Lubnauer była pytana przez Roberta Mazurka o swoje poglądy na temat małżeństw homoseksualnych. Posłanka Nowoczesnej mówiła przede wszystkim o związkach partnerskich i ewentualnej adopcji przez związki homoseksualne. -Jestem zwolennikiem rozszerzania prawa dla osób LGBT - podkreślała.
 • Lubnauer: Polski nie stać na propozycje, które zgłasza PiS

  „Jesteśmy chyba jedynym ugrupowaniem w parlamencie obecnie, które dość jednoznacznie mówi, że Polski nie stać na te propozycje, które zgłasza PiS” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. „Mądre kraje, wtedy gdy jest koniunktura, to odkładają pieniądze, a zadłużają wtedy, kiedy jest kryzys. Natomiast jeżeli ktoś się zadłuża wtedy, gdy jest koniunktura, to znaczy, że wtedy gdy będzie kryzys, to będzie mieć ostry kryzys. To co robi polski rząd jest nieodpowiedzialne” – podkreśliła. „Większość krajów UE w roku 2018 będzie miało prawdopodobnie nadwyżkę. W 2017 roku było to 13 krajów na 27, natomiast w 2018 może ich być jeszcze więcej. Polska miała cały czas deficyt” – mówiła rozmówczyni Roberta Mazurka. "Czy pani jest zwolenniczką małżeństw homoseksualnych?" - pytał w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek. "Myślę, że w polskim społeczeństwie na razie nie miałoby to akceptacji" - odpowiedziała Katarzyna Lubnauer. "Ja zawsze jestem zwolennikiem tego, że rozwiązania muszą być dostosowane do woli i opinii społecznej" - tłumaczyła szefowa Nowoczesnej. "Jeżeli uważamy, że w tej chwili jest dość oczywiste, że 56% społeczeństwa uważa, że w Polsce powinny być już związki partnerskie i to zarówno dla par jedno-, jak i dwupłciowych, (...) to jest czymś zupełnie normalnym" - stwierdził gość RMF FM.
 • Katarzyna Lubnauer: Trzynasta emerytura? Wolelibyśmy dla wszystkich wyższą kwotę wolną od podatku

  "Trzynasta emerytura? Wolelibyśmy wyższą kwotę dla wszystkich wolną od podatku. W tej formule jesteśmy przeciwni" - tak Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej komentuje obietnice "piątki Kaczyńskiego". "Wiek emerytalny? Nie będzie w następnym Sejmie większości, która by go podniosła" - dodaje. Pytana o konkrety, szefowa Nowoczesnej tłumaczy, że emerytury to poważny temat związany z tym, co będziemy dostawać od państwa w przyszłości. Nowoczesna była za wyższym wiekiem emerytalnym i za likwidacją przywilejów emerytalnych - tłumaczyła Katarzyna Lubnauer. Jesteśmy zwolennikami związków partnerskich - podkreśliła. Szefowa Nowoczesnej przypomniała, że jej ugrupowanie złożyło w tej sprawie uchwałę. To kwestia bezpieczeństwa dla tych osób. Do małżeństw musi dojrzeć społeczeństwo - dodała. Aborcja? Powinna być maksymalnie rzadka, bezpieczna i powinna być wyborem kobiety - powiedziała Katarzyna Lubnauer. Działania w polityce powinny być zrozumiałe przez wyborców - skomentowała pomysł powstania klubu federacyjnego Teraz Nowoczesna. Jak podkreśliła, mamy czas szerokiego otwarcia bloku Koalicji Europejskiej. To pięć ugrupowań, które podpisały deklarację w ostatnią niedzielę. Teraz Nowoczesna? Nie uważam że to jest dobry pomysł. Jesteśmy przywiązani do nazwy Nowoczesna - tłumaczyła. "My jesteśmy w tej chwili jak taki rozpędzony pociąg, który - owszem - jedzie tak długo, jak długo nie będzie zakrętu. Jeżeli będzie zakręt, którym będzie kryzys, to z tego zakrętu wypadnie" - mówiła w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Katarzyna Lubnauer. Szefowa Nowoczesnej zwracała uwagę, że "trzynaście krajów spośród 27 europejskich ma nadwyżkę budżetową, ponieważ jest wysoka koniunktura światowa". "My nie mamy. Mamy deficyt" - stwierdziła. "Jeżeli nie oprzemy rozwoju gospodarczego na inwestycjach, to oznacza, że pierwszy kryzys gospodarczy dotknie nas bardziej niż inne kraje europejskie" - dodała. "PiS uważa, że będzie sobie wybierał grupy, którym będzie dawał pieniądze. (...) A to
 • Lubnauer: Nowoczesna nie będzie bojkotować TVP

  Katarzyna Lubnauer odniosła się do bojkotu mediów publicznych zapowiedzianego przez polityków Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem jest to droga donikąd i jej partia "nie będzie rezygnować z pewnej grupy wyborców".
 • Lubnauer: Jeszcze nigdy nie było tak intensywnych rozmów w opozycji

  Gość Porannej Rozmowy RMF FM, Katarzyna Lubnauer komentuje kwestie koalicyjne przed wyborami europarlamentarnymi. Jej zdaniem, aby odnieść w nich sukces opozycja potrzebuje szerokiej koalicji - od PSLu, przez Nowoczesną aż po SLD.
 • Opozycja chce rozmawiać z premierem o śledztwie ws. zabójstwa P. Adamowicza i zmianach w TVP

  Warszawa. Przedstawiciele Nowoczesnej i PSL potwierdzili obecność na dzisiejszym spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, planowanym na godz. 15:30 w Sejmie. Chcą jednak rozszerzenia tematów o sprawę śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zmiany w telewizji publicznej. - Wszystkie kluby otrzymały odpowiedź, o czym będziemy dzisiaj rozmawiać. My uważamy, że do agendy spotkania należy wprowadzić dodatkowe tematy. Jednym z najważniejszych tematów jest rozmowa o telewizji publicznej i o jej udziale w napędzaniu tej spirali nienawiści. Oba kluby uważają, że telewizja publiczna nie powinna funkcjonować w odpowiednim kształcie i dlatego prezes Kurski, jak i cały zarząd, powinien odejść. Dodatkowo tematami, które należy podjąć, jest kwestia śledztwa w sprawie zabójstwa pana prezydenta Adamowicza – powiedziała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - Wnioskowaliśmy o to, żeby była informacja rządu na temat śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza. Drugą kwestią jest sprawa Telewizji Polskiej. Trudno już mówić o publicznej, bo nie można mówić o jakiejkolwiek misji publicznej. Telewizji, która sieje nienawiść, zawiść. Bez zmian w telewizji, trwałego dialogu w Polsce nie będzie. Zmiany w telewizji są konieczne w tym odwołanie prezesa Kurskiego i zarządu – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.