Katarzyna Hall

Artykuły - Katarzyna Hall (59)

 • "Gazeta Polska Codziennie": Geograf będzie uczył fizyki

  "Gazeta Polska Codziennie": Geograf będzie uczył fizyki

  Licea ogólnokształcące wypuszczą za dwa lata humanistów, którzy będą prawdziwymi analfabetami w dziedzinie nauk przyrodniczych. Fizyki, chemii czy biologii będzie uczył licealistów geograf. "To największa porażka systemu edukacji" - oceniają w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" specjaliści.
 • Cyberkracja

  Cyberkracja

  Podczas gdy media głównego nurtu serwują nam wielodniowe seriale z udziałem niezrównoważonego polityka, popychającego dziennikarki, w zaciszach rządowych gabinetów przygotowywane są przepisy, które mają istotne znaczenie dla demokracji. Tylko o nich prawie w ogóle się nie dyskutuje.
 • Przymus szkolny niepisany

  Przymus szkolny niepisany

  Po zamrożeniu reformy minister Katarzyny Hall do 2014 r. o rozpoczęciu przez dziecko sześcioletnie edukacji szkolnej decydować mieli rodzice. Ale są szkoły, które nie organizują zerówek, tylko pierwsze klasy - informuje "Nasz Dziennik".
 • ​Katastrofa: Jak osoba publiczna nie powinna wyrażać emocji?

  ​Katastrofa: Jak osoba publiczna nie powinna wyrażać emocji?

  Jako wyraz współczucia rodzinom ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami była minister edukacji Katarzyna Hall zamieściła na swoim profilu na Twitterze wpis z kondolencjami. Szkoda, że nieco niefortunny. "Współczując rodzinom poszkodowanych, jednocześnie cieszę się, że akurat nie było w tych pociągach mojego męża, który często jeździ tą trasą" - napisała.
 • Minister edukacji: Większe wynagrodzenia dla lepszych nauczycieli

  Minister edukacji: Większe wynagrodzenia dla lepszych nauczycieli

  Lepsi nauczyciele powinni zarabiać więcej - stwierdziła minister edukacji Katarzyna Hall podczas telewizyjnej dyskusji na temat czasu pracy nauczycieli, systemu ich wynagradzania i ewentualnych przyszłych zmian w Karcie Nauczyciela.
 • Tusk przyjął komunikat minister Hall bez żadnych emocji

  Tusk przyjął komunikat minister Hall bez żadnych emocji

  Donald Tusk powiedział, że minister edukacji narodowej powiadomiła go o możliwości przesunięcia w czasie przymusu posyłania sześciolatków do szkoły. Pani minister argumentuje, że tak będzie bezpieczniej ze względu na przygotowanie placówek. Premier dodał, że pozwoli to uniknąć tłoku w szkołach.
 • Tusk: Hall nie złagodzi stanowiska na potrzeby kampanii

  Tusk: Hall nie złagodzi stanowiska na potrzeby kampanii

  Premier Donald Tusk nie sądzi, aby na potrzeby kampanii wyborczej minister edukacji Katarzyna Hall łagodziła swoje stanowisko ws. posyłania sześciolatków do szkoły.
 • Minister Hall zmienia zdanie w sprawie sześciolatków?

  Minister Hall zmienia zdanie w sprawie sześciolatków?

  Obowiązek szkolny dla sześciolatków nie od przyszłego roku, a dopiero za dwa lata? Szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall napisała na swoim blogu, że warto rozważyć takie rozwiązanie.
 • Hall: Szkoły mają kąciki zabaw dla sześciolatków

  Hall: Szkoły mają kąciki zabaw dla sześciolatków

  Blisko 80 proc. szkół ma wyposażenie szkolnych kącików zabaw kupione w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" - poinformowała minister edukacji Katarzyna Hall. Zaznaczyła, że rząd stara się pomóc w wyposażeniu szkół, m.in. w zabawki dydaktyczne.
 • "GW": Wydawcy będą musieli podnieść ceny!

  "GW": Wydawcy będą musieli podnieść ceny!

  Choć cyfrowe podręczniki na świecie są w fazie eksperymentów, to minister edukacji Katarzyny Hall o nich marzy. Wydawcy: przez piractwo będziemy musieli podnieść ceny - informuje "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Katarzyna Hall (1)