Katar

Artykuły - Katar (362)

 • Mundial 2022. W Katarze otwarto pierwszą linię metra

  Mundial 2022. W Katarze otwarto pierwszą linię metra

  Na trzy i pół roku przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Katarze została otwarta pierwsza w tym kraju linia metra, która łączy stadiony w miastach położonych po obu stronach stolicy Dauhy - z Lusail do Al-Wakrah. Odcinek ma długość 40 kilometrów.
 • Katar nowym mistrzem Azji

  Katar nowym mistrzem Azji

  Drużyna Kataru nieoczekiwanie wygrała mistrzostwa Azji, pokonując w finale Japonię 3-1. To pierwszy triumf w tym turnieju reprezentacji prowadzonej przez Hiszpana Felixa Sancheza.
 • Złoty stadion na finał mundialu w Katarze

  Złoty stadion na finał mundialu w Katarze

  Studio architektoniczne Foster+Partners zaprojektowało złoty stadion na finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Katarze w 2022 r.
 • "Sunday Times": Tajne operacje Kataru, by zdobyć organizację mundialu

  "Sunday Times": Tajne operacje Kataru, by zdobyć organizację mundialu

  Katar prowadził tajne operacje, mające zdyskredytować rywali w walce o mundial w 2022 roku – takie rewelacje zamieścił brytyjski Sunday Times, podważając po raz kolejny uczciwość wyboru małego emiratu na organizatora kolejnych mistrzostw świata w piłce nożnej.
 • Katar wystąpi na Copa America 2019

  Katar wystąpi na Copa America 2019

  Katar, gospodarz piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku, otrzymał zaproszenie na przyszłoroczny turniej Copa America, który odbędzie się na boiskach Brazylii.
 • ​Emir Kataru: Jesteśmy gotowi zaakceptować mediację USA

  ​Emir Kataru: Jesteśmy gotowi zaakceptować mediację USA

  Katar jest gotowy zaakceptować propozycję Białego Domu, by w Waszyngtonie odbyły się rozmowy z udziałem czterech państw arabskich, które zerwały w czerwcu stosunki dyplomatyczne i handlowe z tym krajem.
 • ​Kraje arabskie zapowiadają utrzymanie sankcji wobec Kataru

  ​Kraje arabskie zapowiadają utrzymanie sankcji wobec Kataru

  Pomimo podpisania przez Katar i USA memorandum o walce z terroryzmem, Arabia Saudyjska i jej sojusznicy znad Zatoki Perskiej zapowiedzieli we wtorek, że nałożone na Ad-Dauhę sankcje będą obowiązywać do momentu aż nie spełni ona stawianych wobec niej żądań.
 • Ultimatum dla Kataru. 48 godzin na odpowiedź

  Ultimatum dla Kataru. 48 godzin na odpowiedź

  Kraje arabskie, które poddały Katar izolacji, żądając od tego kraju spełnienia 13 żądań, poinformowały w poniedziałek, że na prośbę mediującego w sporze Kuwejtu wydłużyły termin na spełnienie tych postulatów o 48 godzin, czyli do nocy z wtorku na środę.
 • Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  13-punktowe ultimatum przedstawione Katarowi przez Arabię Saudyjską i jej sojuszników jest w ocenie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana niezgodne z międzynarodowym prawem. Kilka krajów arabskich oskarża Katar o wspieranie terroryzmu.
 • Arabia Saudyjska dostarczy Katarowi leki i żywność?

  Arabia Saudyjska dostarczy Katarowi leki i żywność?

  Arabia Saudyjska, zrywając stosunki z Katarem zablokowała jednocześnie połączenia lotnicze, morskie i lądowe. Szef saudyjskiej dyplomacji Adil ibn Ahmad ad-Dżubeir ogłosił we wtorek, że jego kraj jest gotów dostarczyć Katarowi leki i żywność.

Filmy - Katar (8)