kataklizm

Artykuły - Kataklizm (43)

 • Kataklizm lub zagrożenie? Polacy dostaną specjalnego SMS

  Kataklizm lub zagrożenie? Polacy dostaną specjalnego SMS

  Polski rząd ruszył z projektem, który ma przełożyć się na stworzenie nowego, nowoczesnego systemu ostrzegania przed kataklizmami oraz alarmującymi zdarzeniami – wszystko to za pomocą wiadomości tekstowych SMS.
 • 35-letnie susze dotkną południowo-zachodnią część USA

  35-letnie susze dotkną południowo-zachodnią część USA

  Południowo-zachodnią część Stanów Zjednoczonych mogą nawiedzić potężne kilkudziesięcioletnie susze – ostrzegają naukowcy cytowani przez serwis PopSci.
 • Dzień żałoby po kataklizmie na Sardynii

  Dzień żałoby po kataklizmie na Sardynii

  Dziś we Włoszech żałoba narodowa po kataklizmie, jaki w poniedziałek nawiedził Sardynię. Nawałnice i powódź spowodowały śmierć szesnastu mieszkańców wyspy, jedna wciąż jest zaginiona, a niemal dwa i pół tysiąca pozostało bez dachu nad głową.
 • Wietnam: 24 śmiertelne ofiary powodzi

  Wietnam: 24 śmiertelne ofiary powodzi

  Co najmniej 24 osoby poniosły śmierć, a 80 tys. kolejnych musiało opuścić swoje domy w rezultacie powodzi, które nawiedziły środkowe rejony Wietnamu - poinformowały w niedzielę władze. 10 osób uważa się za zaginione.
 • Wielka Brytania zwiększa pomoc dla Filipin zdewastowanych przez tajfun

  Wielka Brytania zwiększa pomoc dla Filipin zdewastowanych przez tajfun

  ​ Wielka Brytania przekaże dodatkowe 30 mln funtów (48 mln dol.) na pomoc dla mieszkańców Filipin po przejściu potężnego tajfunu Haiyan - ogłosił premier David Cameron w sobotę. Tym samym pomoc brytyjskiego rządu wzrośnie do 50 mln funtów.
 • Japonia bez strat po trzęsieniu ziemi

  Niewielkie tsunami dotarło do wybrzeży po trzęsieniu ziemi o sile ponad 7 stopni w skali Richtera w pobliżu Wysp Japońskich. Fala miała wysokość od 30 centymetrów do metra.
 • Japonia: Ostrzeżenie przed tsunami wysokości 1 m

  Operator elektrowni atomowej Fukushima, firma TEPCO, poinformował, że piątkowe trzęsienie ziemi nie spowodowało tam nowych uszkodzeń. Nie stwierdzono też wzrostu promieniowania. Elektrownię zniszczyło w marcu 2011 r. potężne trzęsienie i wielka fala tsunami.
 • Powódź w Tajlandii nie odpuszcza

  Powódź w Tajlandii nie odpuszcza

  Powódź, która od kilku tygodni nawiedza Tajlandię, nadal nie ustępuje.
 • ONZ pozwana do sądu za Haiti

  ONZ pozwana do sądu za Haiti

  Wniosek do sądu złożyły rodziny ofiar epidemii cholery na Haiti sprzed trzech lat. Epidemia dotknęła kraj w kilka miesięcy po tragicznym trzęsieniu ziemi.
 • Powódź w stanie Kolorado. Woda wdziera się wszędzie

  Powódź w stanie Kolorado. Woda wdziera się wszędzie

  Podmyte budynki, uszkodzone i zalane drogi o porywane przez wzburzoną wodę samochody - to skutki powodzi, jaka utrzymuje się na południu i wschodzie stanu Kolorado - podały władze stanowe w czwartek.

Filmy - Kataklizm (9)

 • Przez Malagę przeszło tornado

  Hiszpania walczy ze skutkami gwałtownych zjawisk pogodowych. W Madrycie ulewa spowodowała powódź błyskawiczną, w Maladze przeszło tornado.
 • Przez Malagę przeszło tornado

  Hiszpania walczy ze skutkami gwałtownych zjawisk pogodowych. W Madrycie ulewa spowodowała powódź błyskawiczną, w Maladze przeszło tornado.
 • Huragan zniszczył im życie

  Zrujnowane domy, powalone drzewa i blisko tysiąc ofiar śmiertelnych – kilkanaście dni po przejściu huraganu Matthew, Haiti wciąż jest w szoku. Ta rodzina przeżyła, ale straciła cały swój skromny dobytek. – Szybko wybiegliśmy z domu. Uciekaliśmy, żeby uratować życie – mówi Mika Eduard. Teraz próbują to przetrwać. 175 tys. osób znalazło się w katastrofalnej sytuacji. W tym mieście nie ma wody pitnej, trudno też znaleźć coś do jedzenia. Pierwszy transport żywności dotarł tu po tygodniu.
 • Włochy w ruinie. Dramatyczne zdjęcia

  Co najmniej 247 osób zginęło, a 368 zostało rannych na skutek środowego trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera, które nawiedziło środkowe Włochy - poinformowała w czwartek włoska Obrona Cywilna. Bilans ofiar najprawdopodobniej jeszcze wzrośnie. Po wczorajszym trzęsieniu ziemi wciąż odczuwalne są wstrząsy wtórne.