kata

Artykuły - Kata (68)

 • Mokotowskie Spotkanie z Japonią

  Mokotowskie Spotkanie z Japonią

  Już po raz drugi odbyło się w stolicy Mokotowskie Spotkanie z Japonią. Podczas imprezy zostały rozegrane zawody w karate tradycyjnym, turniej sprawnościowy "Pierwszy Krok", konkurs kaligrafii, tańca na macie w rytm muzyki japońskiej oraz turniej w łukach japońskich.
 • Nazistowskie zbrodniarki wojenne: Jak stały się bestiami?

  Nazistowskie zbrodniarki wojenne: Jak stały się bestiami?

  Z młodych, pełnych wdzięku 20-letnich kobiet, zamieniały się w bestie. Prawie wszystkie były niewykształconymi, prostymi dziewczętami. Wybierały pracę w obozach koncentracyjnych, bo była lepiej płatna i zapewniała szybki awans.
 • Rosja: "Usunąć z metra nazwisko kata Polaków"

  Młodzi Socjaliści - młodzieżowe skrzydło związanej z Kremlem lewicowej partii Sprawiedliwa Rosja - wystąpili z inicjatywą przemianowania linii Kalininskiej w metrze w Moskwie na Linię Zwycięstwa.
 • Rocznica śmierci Jacka Regulskiego

  Rocznica śmierci Jacka Regulskiego

  Mija właśnie 10. rocznica śmierci Jacka Regulskiego, utalentowanego muzyka, producenta, a przede wszystkim gitarzysty legendarnej grupy Kat, zmarłego tragicznie 29 października 1999 roku.
 • Zawód niehonorowy, ale dochodowy

  Zawód niehonorowy, ale dochodowy

  Osobiste wykonywanie wyroków nigdy nie było popularne. Początkowo obowiązek wykonania kary spoczywał na najmłodszym członku ławy czy ostatnim mężczyźnie, który uzyskał prawa miejskie. Czasem katem zostawał winowajca w zamian za darowanie kary.
 • Tym nożem ścięto 755 osób

  Tym nożem ścięto 755 osób

  W latach 70. więzienie przy ulicy Kleczkowskiej przekazało Muzeum Miejskiemu we Wrocławiu dwa noże od gilotyny, strój kata i kosz na głowy.