kaszel

Artykuły - Kaszel (48)

 • Przyczyny uporczywego kaszlu

  Przyczyny uporczywego kaszlu

  Na początek wyjaśnijmy jedno – kaszel to nie choroba. To objaw. Leczenie kaszlu bez ustalenia, co jest jego przyczyną, z założenia jest więc skazane na porażkę. Natomiast łagodzenie samego objawu, poprzez podawanie leków zmniejszających odruch kaszlu, może być wręcz szkodliwe. Bo kaszel natura wymyśliła po to, by ratować nas przed zadławieniem czy uduszeniem.
 • Naukowcy potwierdzają: "domowe" metody najlepsze na kaszel

  Naukowcy potwierdzają: "domowe" metody najlepsze na kaszel

  Najnowsze wytyczne sugerują, że najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na kaszel powinien być miód i leki dostępne bez recepty. Lekarze nie powinni przepisywać antybiotyków, ponieważ w większości przypadków nie poprawiają one stanu zdrowia.
 • Niektóre bakterie mogą przetrwać w powietrzu nawet 45 minut

  Niektóre bakterie mogą przetrwać w powietrzu nawet 45 minut

  Bakterie wyrzucone podczas twojego kichnięcia mogą przeżyć zawieszone w powietrzu nawet 45 minut.

Filmy - Kaszel (5)

 • Jak zrobić syrop na kaszel z cebuli?

  Syrop z cebuli to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych domowych sposobów na przeziębienie i pierwsze objawy choroby. Zwykła cebula ma w sobie mnóstwo drogocennych składników, które szybko i skutecznie pomagają zlikwidować kaszel - tak natrętny w początkach przeziębienia czy rozwijającego się zapalenia. Przygotowanie go nie jest trudne - z tym przepisem poradzi sobie każdy! Zobaczcie, jak zrobić syrop z cebuli w domu!
 • Domowy syrop na kaszel z imbiru i cytryny

  Kaszel to jedna z najbardziej przykrych dolegliwości, która utrudnia normalne funkcjonowanie. Może być też początkiem poważnych powikłań, zwykle kaszel zwiastuje rozwijającą się przykrą przypadłość, o którą nie trudno podczas jesieni czy zimą, a nawet wczesną wiosną. Złagodzić objawy uciążliwego kaszlu pomaga domowy syrop, który samodzielnie zrobicie z imbiru i cytryny! Przepis jest dziecinnie prosty!
 • Jak zrobić cukierki przeciwkaszlowe domowej roboty?

  Kaszel to przykra przypadłość, która dotyka w końcu niemal każdego z nas - i to bez względu na porę roku. Przeziębione gardło czy przesuszenie ściany gardła wywołuje nieprzyjemne uczucie suchości, pieczenia i drapania. To tyleż bolesne, co irytujące w codziennym życiu - długotrwały kaszel utrudnia prawidłowe oddychanie i mówienie. Dlatego warto stosować domowe cukierki przeciwkaszlowe, który każdy z nas może zrobić dosłownie w parę chwil! Zobaczcie nasz przepis na domowe cukierki przeciwkaszlowe!
 • Przepis na syrop z buraka na kaszel

  Kaszel to jedna z najczęstszych przypadłości, które skutecznie mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie. Kaszel zwykle przeraża się również w coś poważniejszego - może być zwiastunem przeziębienia czy zapalenia dróg oddechowych. Najlepszym sposobem są oczywiście domowe syropy - jak choćby ten z buraka, który świetnie pomaga zwalczyć pierwszy, intensywny kaszel. Poznajcie nasz przepis na domowy syrop na kaszel z buraka!