kasy chorych

Artykuły - Kasy chorych (45)

 • 11 stycznia 1919 r. Pierwsza polska ustawa o ubezpieczeniu na wypadek choroby

  11 stycznia 1919 r. Pierwsza polska ustawa o ubezpieczeniu na wypadek choroby

  Wszedł w życie dekret o obowiązkowym ubezpieczeniu na wypadek choroby, podpisany przez: Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, premiera Jędrzeja Moraczewskiego oraz Ministra Pracy i Opieki Społecznej Bronisława Ziemieckiego.
 • "Jarocin come back": Powrót legendy

  "Jarocin come back": Powrót legendy

  Legendy polskiej sceny, które stawiały pierwsze kroki na słynnym jarocińskim festiwalu, będą gwiazdami projektu "Wielkopolska scena muzyczna -Jarocin come back". Projekt ruszy w przyszły czwartek (11 lipca) w Jarocinie, gwiazdą pierwszej edycji będzie Kasa Chorych.
 • Cypr: Organizacje humanitarne nie unikną potrąceń z dużych depozytów

  Cypr: Organizacje humanitarne nie unikną potrąceń z dużych depozytów

  Wbrew wcześniejszym ustaleniom organizacje humanitarne, szkoły prywatne i branżowe kasy chorych stracą 27,5 proc. środków ze swych depozytów w Bank of Cyprus, przekraczających 100 tys. euro - poinformował w poniedziałek minister finansów Cypru Haris Jeorjadis.
 • Śmierć na chodniku

  Śmierć na chodniku

  W 1999 roku reforma służby zdrowia była jedną z czterech wielkich reform premiera Buzka. To miało być nowe otwarcie na zdrowie. Były Kasy Chorych, NFZ... I co z tego? Na "zielonej wyspie" w XXI wieku śmierć czyha na chodniku.
 • Szczęśliwy kraj ma... za dużo pieniędzy na zdrowie

  Szczęśliwy kraj ma... za dużo pieniędzy na zdrowie

  W Niemczech trwa dyskusja na temat sytuacji finansowej kas chorych. Coraz częściej słychać głosy, że kasy mają za dużo pieniędzy...
 • Grecja: Kryzys dotyka klientów aptek

  Grecy odczuwają skutki kryzysu gospodarczego również w aptekach. Od ponad 10 dni aptekarze każą klientom płacić pełną cenę leków i samodzielnie domagać się refundacji kosztów, ponieważ kasy chorych od miesięcy zalegają z płatnościami.
 • Coraz bliżej płacenia za lekarza

  Coraz bliżej płacenia za lekarza

  To najważniejsza dla systemu ubezpieczeń zdrowotnych ustawa od 1997 roku, kiedy wprowadzano kasy chorych - mówi Xenia Kruszewska, właściciel portalu zdrowiedirect.pl porównującego oferty polis zdrowotnych.
 • 25 lat temu odszedł "Skiba"

  25 lat temu odszedł "Skiba"

  W środę, 4 czerwca, mija 25 lat od dnia śmierci Ryszarda "Skiby" Skibińskiego, kompozytora i instrumentalisty grającego na harmonijce ustnej, założyciela zespołu Kasa Chorych.
 • W Bułgarii leczenie jeszcze gorsze

  W Bułgarii z powodu niskiej jakości opieki medycznej lub jej braku umiera co roku siedem tysięcy osób - podano w opublikowanym we wtorek raporcie Banku Światowego, opracowanym na zlecenie bułgarskiej Kasy Chorych.
 • "M jak Miłość" i... Kasa Chorych

  "M jak Miłość" i... Kasa Chorych

  W 495. odcinku "M jak Miłość" widzów czeka nie lada niespodzianka - w serialu gościnnie wystąpi słynny zespół Kasa Chorych. Paweł Zduński - wraz z kolegami z Oazy - zorganizuje w klubie koncert i zaprosi zespół z okazji urodzin swojego szefa, który jest fanem bluesa. Grupa zagra dla klubowiczów - i widzów serialu - kilka swoich największych przebojów, m.in. "Blues chorego", "Blues o rannym wstawaniu" i "Przed nami drzwi zamknięte".