Kaspersky Lab

Artykuły - Kaspersky Lab (60)

 • Groźne luki w zabezpieczeniach ładowarek samochodów elektrycznych

  Groźne luki w zabezpieczeniach ładowarek samochodów elektrycznych

  Chociaż nowoczesne pojazdy elektryczne są stale testowane pod kątem występowania luk w zabezpieczeniach, w procesie tym często pomija się niektóre z ich istotnych akcesoriów, takich jak ładowarki akumulatorów. Eksperci z Kaspersky Lab odkryli, że ładowarki pojazdów elektrycznych jednego z głównych producentów zawierają luki w zabezpieczeniach, które mogą zostać zdalnie wykorzystane przez cyberprzestępców.
 • Kaspersky kontrolowany przez rosyjskie służby - "The Times"

  Kaspersky kontrolowany przez rosyjskie służby - "The Times"

  Brytyjski dziennik "The Times" poinformował w czwartek, że według zeznań sygnalisty oprogramowanie antywirusowe firmy Kaspersky Lab jest kontrolowane przez rosyjski wywiad, który wykorzystał je do uzyskiwania nieautoryzowanego dostępu do tajnych plików.
 • Streżyńska w sprawie programu antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab

  Streżyńska w sprawie programu antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab

  Zdaniem minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, jej resort nie jest tym organem właściwym, aby mógł on wyrokować, co do oferty handlowej jak i bezpieczeństwa oprogramowania antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab.
 • Czarny Piątek a cyberataki - natężenie phishingu

  Czarny Piątek a cyberataki - natężenie phishingu

  Eksperci z Kaspersky Lab spodziewają się wzrostu liczby cyberataków przy użyciu phishingu finansowego podczas okresu świątecznego, który nieoficjalnie rozpoczyna Czarny Piątek (25 listopada). Badanie przeprowadzone przez specjalistów z firmy pokazuje, że przez kilka ostatnich lat w okresie świątecznym miał miejsce wzrost liczby ataków phishingowych i działań cyberprzestępczych, co sugeruje, że trend ten będzie widoczny również w tym roku.
 • Duqu powrócił! Atak na Kaspersky Lab

  Duqu powrócił! Atak na Kaspersky Lab

  Na początku wiosny 2015 r. eksperci z Kaspersky Lab wykryli cyberatak na kilka wewnętrznych systemów firmy. Po dokonaniu tego odkrycia firma uruchomiła intensywne dochodzenie, które doprowadziło do zidentyfikowania nowej platformy szkodliwego oprogramowania, stworzonej przez grupę Duqu skupiającą jednych z najbardziej utalentowanych, tajemniczych i potężnych cyberprzestępców.
 • Kampania Naikon - cyberataki infiltrujące państwa wokół Morza Południowochińskiego

  Kampania Naikon - cyberataki infiltrujące państwa wokół Morza Południowochińskiego

  Od rozmieszczania infrastruktury szpiegowskiej wewnątrz państwa w celu śledzenia połączeń w czasie rzeczywistym oraz wydobywania danych po narzędzia szpiegujące obsługujące 48 poleceń – jedna z wielkich firm zajmujących się bezpieczeństwem ujawnia, jak ugrupowanie cyberprzestępcze Naikon przez ostatnie pięć lat skutecznie infiltrowało organizacje w krajach wokół Morza Południowochińskiego.
 • CozyDuke - Biały Dom i Departament Stanu padły ofiarą cyberszpiegostwa

  CozyDuke - Biały Dom i Departament Stanu padły ofiarą cyberszpiegostwa

  Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) z Kaspersky Lab opublikował raport poświęcony nowej, zaawansowanej kampanii cyberszpiegowskiej wykorzystującej szkodliwe oprogramowanie do atakowania szczegółowo wybranych celów najwyższego szczebla. Ofiary – zlokalizowane głównie na terenie Stanów Zjednoczonych – mogą obejmować Biały Dom oraz Departament Stanu, a na liście celów atakujących znalazły się także organizacje rządowe i firmy z Niemiec, Korei Południowej i Uzbekistanu.
 • Wielki cybernapad na bank - ukradziono miliard dolarów

  Wielki cybernapad na bank - ukradziono miliard dolarów

  Opublikowano szczegóły dotyczące bezprecedensowego cybernapadu. W ciągu około dwóch lat, cyberprzestępcy skradli prawie miliard dolarów amerykańskich z kont instytucji finansowych na całym świecie.
 • Atak phishingowy na użytkowników serwisu iPKO - cyberprzestępcy wyłudzają dane logowania oraz kody

  Atak phishingowy na użytkowników serwisu iPKO - cyberprzestępcy wyłudzają dane logowania oraz kody

  Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu się ataku phishingowego na użytkowników serwisu bankowego iPKO. Cyberprzestępcy próbują nakłaniać odbiorców sfałszowanej wiadomości e-mail do kliknięcia odsyłacza otwierającego podrobioną stronę logowania do serwisu iPKO. Wprowadzone tam dane logowania i kody jednorazowe trafiają wprost w ręce atakujących.
 • Bankomaty i banki na celowniku cyberprzestępców

  Bankomaty i banki na celowniku cyberprzestępców

  Cyberprzestępcy są coraz pewniejsi siebie - o ile wcześniej atakowali użytkowników serwisów bankowych, upatrując w nich słabe ogniwo w łańcuchu bezpieczeństwa, w przyszłym roku eksperci z Kaspersky Lab spodziewają się ataków ukierunkowanych skierowanych na same banki oraz bankomaty.