kasjerzy

Artykuły - Kasjerzy (12)

 • Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania

  Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania

  Kasjerzy to często pierwsza linia kontaktu klienta z marką handlową. Najnowszy raport Pracuj.pl przygląda się ich płacom, profilowi zawodowemu, możliwościom rozwoju kariery, a także oczekiwaniom w kontekście innych grup w branży handlowej.
 • Kasjerzy sceptycznie nastawieni do automatyzacji. Boją się utraty pracy

  Kasjerzy sceptycznie nastawieni do automatyzacji. Boją się utraty pracy

  Ponad 60 proc. kasjerów i kasjerek martwi się tym, że w przyszłości bezobsługowe kasy zabiorą im pracę. Tylko 5 proc. badanych nie ma zdania na ten temat. Trzeba zaznaczyć, że w małych i średnich miastach występują większe obawy niż w dużych aglomeracjach.
 • Kasjerzy nadal są przychyli zakazowi handlu w niedzielę. Nie widzą też, żeby pensje im spadały

  Kasjerzy nadal są przychyli zakazowi handlu w niedzielę. Nie widzą też, żeby pensje im spadały

  Decyzję rządu o ograniczeniu handlu w niedzielę uznaje za dobrą dla siebie aż 71% kasjerów, którzy wzięli udział w III już edycji badania platformy TakeTask. To samo wykazała poprzednia analiza. Po raz drugi ubyło przeciwników wśród osób bezdzietnych, a przybyło ich w gronie rodziców. Zatarła się między nimi różnica. W dużych miastach wzrósł odsetek pracowników, którzy nie zauważają, by zyskali więcej wolnego czasu, a w małych i średnich ośrodkach - zmalał. 45% wszystkich respondentów deklaruje, że pasuje im praca w niedzielę. I tu ostatnio nastąpił wzrost. Natomiast w każdej edycji zwiększa się udział sprzedawców twierdzących, że ich miesięczne zarobki wcale się nie zmniejszyły. Od samego początku bardzo zawęziła się grupa ludzi niezdecydowanych co do tego, czy zamiast wolnego dnia woleliby mieć wyższą stawkę godzinową.
 • Inteligentna waga z system operacyjnym Android zastąpi kasjera

  Inteligentna waga z system operacyjnym Android zastąpi kasjera

  Sztuczna inteligencja wkrótce odmieni sposób, w jaki robimy zakupy. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które automatyzują procesy zakupowe. Amazon rozszerza sieć inteligentnych sklepów Go, Wallmart wykorzystuje SI do przewidywania, kiedy należy dotowarować sklep, a inteligentne wagi oraz kasy wyręczają kasjerów.
 • Propozycja związkowców nie jest dobra? Kasjerzy mocno podzieleni w kwestii wydłużenia zakazu handlu

  Propozycja związkowców nie jest dobra? Kasjerzy mocno podzieleni w kwestii wydłużenia zakazu handlu

  Projekt wydłużenia czasu zakazu handlu niedzielnego do 31 godzin, proponowany przez NSZZ "Solidarność", budzi kontrowersje wśród pracowników. Z badania platformy TakeTask wynika, że 44 proc. kasjerów jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu, a 47 proc. je akceptuje.
 • Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Obawy pracowników sieci urzeczywistniły się. Zanim została ograniczona niedzielna sprzedaż, ponad 38% kasjerów przewidywało, że będzie musiało pracować w soboty do północy i w poniedziałki od bardzo wczesnych godzin. Teraz dwa razy więcej badanych zauważa taką konieczność, patrząc z perspektywy wejścia w życie ustawy.
 • Kasy samoobsługowe receptą na braki kadrowe w sklepach?

  Kasy samoobsługowe receptą na braki kadrowe w sklepach?

  Sklepy często mają trudności ze znalezieniem pracowników na stanowisko kasjera. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie kas samoobsługowych. Są one w polskich sklepach, także tych mniejszych, używane coraz powszechniej. Czy już niedługo kasjerzy przestaną być potrzebni?
 • Kasy samoobsługowe receptą na braki kadrowe w sklepach?

  Kasy samoobsługowe receptą na braki kadrowe w sklepach?

  Sklepy często mają trudności ze znalezieniem pracowników na stanowisko kasjera. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie kas samoobsługowych. Są one w polskich sklepach, także tych mniejszych, używane coraz powszechniej. Czy już niedługo kasjerzy przestaną być potrzebni?
 • Raport: Co tak naprawdę myślą kasjerzy o zakazie handlu w niedziele? Sprawdzili to badacze

  Raport: Co tak naprawdę myślą kasjerzy o zakazie handlu w niedziele? Sprawdzili to badacze

  Jak wykazało badanie platformy TakeTask, 56 proc. pracowników sieci handlowych pozytywnie ocenia ograniczenie niedzielnej sprzedaży. Tak uważa 69 proc. tych, którzy są rodzicami. To samo zdanie ma 38 proc. bezdzietnych osób.
 • Biedronka wypłaci wszystkim kasjerom premię roczną

  Biedronka wypłaci wszystkim kasjerom premię roczną

  Biedronka wypłaci wszystkim swoim kasjerom premię roczną. Jej kwota to 1850 zł brutto. Jak informują pracownicy jest to premia wypłacana trzeci kolejny rok.