kasjer

Artykuły - Kasjer (20)

 • Zarobki kasjerów w 2019 r.

  Zarobki kasjerów w 2019 r.

  W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział 600 osób pracujących na stanowisku kasjera. Wśród nich zdecydowaną większość stanowiły kobiety: 472. Mężczyzn w badaniu uczestniczyło 128. Mediana wynagrodzenia wśród kasjerów wyniosła 2802 zł. Luka płacowa w tym przypadku równa była 3 proc.
 • Większość kasjerów oczekuje podwyżek. Będą strajki i utrudnienia w handlu?

  Większość kasjerów oczekuje podwyżek. Będą strajki i utrudnienia w handlu?

  Aż 90 proc. kasjerów oczekuje od swojego pracodawcy podniesienia wynagrodzenia. Prawie połowa z nich mówi o wzroście w wysokości 10 proc., a niecałe 40 proc. wskazuje na 15 proc. podwyżkę. Tylko 2 proc. badanych zdecydowanie nie myśli o wyższych zarobkach.
 • Inteligentna waga z system operacyjnym Android zastąpi kasjera

  Inteligentna waga z system operacyjnym Android zastąpi kasjera

  Sztuczna inteligencja wkrótce odmieni sposób, w jaki robimy zakupy. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które automatyzują procesy zakupowe. Amazon rozszerza sieć inteligentnych sklepów Go, Wallmart wykorzystuje SI do przewidywania, kiedy należy dotowarować sklep, a inteligentne wagi oraz kasy wyręczają kasjerów.
 • Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Obawy pracowników sieci urzeczywistniły się. Zanim została ograniczona niedzielna sprzedaż, ponad 38% kasjerów przewidywało, że będzie musiało pracować w soboty do północy i w poniedziałki od bardzo wczesnych godzin. Teraz dwa razy więcej badanych zauważa taką konieczność, patrząc z perspektywy wejścia w życie ustawy.
 • Biedronka zapłaci 1 tys. zł za polecenie nowego pracownika

  Biedronka zapłaci 1 tys. zł za polecenie nowego pracownika

  Pracownicy sieci Biedronka, którzy polecą nową osobę do pracy, będą mogli liczyć na premię z tej okazji. Nagrodą ma być nawet tysiąc złotych, jeśli polecony pracownik przepracuje minimum rok. Ma to być nowa odpowiedź dyskontowej sieci na coraz trudniejszą sytuację na rynku pracy.
 • Polskie sklepy chcą się pozbyć kasjerów

  Polskie sklepy chcą się pozbyć kasjerów

  Polskie markety chcą zrezygnować z kasjerów i zastąpić ich samoobsługowymi kasami. Programy pilotażowe zaplanowały m.in. Piotr i Paweł oraz Tesco.
 • Ile się zarabia na kasie w Biedronce, Lidlu, Tesco? Konkretne dane

  Ile się zarabia na kasie w Biedronce, Lidlu, Tesco? Konkretne dane

  Pracując na kasie, można zarobić około 2,8 tys. zł brutto. To o ponad tysiąc złotych więcej niż wynosi płaca minimalna. Ostatnio podwyżki dla pracowników zapowiedziały Lidl i Biedronka.
 • Obradują związkowcy branży handlu z całej Europy

  Obradują związkowcy branży handlu z całej Europy

  Poprawa warunków pracy i płacy pracowników sektora handlu w Europie to jeden z celów Zjazdu Uni Europa Commerce, europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu, który rozpoczął się wczoraj wieczorem w Gdańsku.
 • Ile zarabiają sprzedawcy w sklepach?

  Ile zarabiają sprzedawcy w sklepach?

  Ogólne dane statystyczne na temat płac w handlu nie dają informacji o zarobkach najliczniejszej wśród handlowców grupy pracowników - czyli sprzedawców i kasjerów. Korzystając z badania wynagrodzeń według zawodów, zrealizowanego przez Główny Urząd Statystyczny, portal wynagrodzenia.pl przeanalizował te płace. Baza pochodzi z opublikowanego w 2014 roku badania przeprowadzonego w październiku 2012 roku i zawiera dane z firm zatrudniających powyżej 9 osób.
 • Wynagrodzenia kasjerów - połowa zarabia mniej niż 1900 zł miesięcznie

  Wynagrodzenia kasjerów - połowa zarabia mniej niż 1900 zł miesięcznie

  Połowa sprzedawców i kasjerów zarabia mniej niż 1900 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Raportu Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak w 2013 roku.

Filmy - Kasjer (1)