Kasia Stankiewicz

Synonimy:
Stankiewicz Kasia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kasia Stankiewicz (58)

Zdjęcia - Kasia Stankiewicz (2)

 • muzyka.interia.pl
  "Poland... Why Not?": Premiera z Nataszą Urbańską i Patricią Kazadi
 • muzyka.interia.pl
  Złamane kariery

Filmy - Kasia Stankiewicz (3)

 • Mija 20 lat od debiutu Kasi Stankiewicz. Wokalistka szykuje dla swoich fanów trasę koncertową i specjalny event

  Kasia Stankiewicz podsumowuje swój dotychczasowy dorobek muzyczny i przygotowuje jesienną trasę koncertową. Wokalistka chce także zorganizować specjalny event, w trakcie którego będzie można obejrzeć obrazy, zdjęcia i rzeźby artystów inspirujących się jej twórczością. Podczas wernisażu zaśpiewa utwory z albumu „Lucy And The Loop”. Na razie Kasia Stankiewicz nie chce zdradzać szczegółów nowego projektu. Zapewnia tylko, że będzie to prawdziwa uczta dla miłośników sztuki. – Obrazy i zdjęcia już są, natomiast rzeźby są w trakcie tworzenia. Nie wiem, jak to wszystko wyjdzie, ale ta niepewności jest fajna. Przyjemnym doświadczeniem jest także to, kiedy widzę te dzieła po raz pierwszy i widzę, jak moje piosenki są interpretowane przez innych artystów. I mimo że jest to czasami zupełnie inne, to jest to nadal ekscytujące i czuję dumę, że to się dzieje i że to się w ogóle wydarzyło – mówi Kasia Stankiewicz.
 • Powstanie kinowy film inspirowany płytą Kasi Stankiewicz

  Najnowsza płyta Kasi Stankiewicz stała się inspiracją nie tylko dla malarzy i rzeźbiarzy, lecz także twórców filmowych. Na podstawie piosenek z albumu „Lucy and the Loop” nakręcony zostanie film, składający się z dziesięciu odrębnych etiud. W pracy przy projekcie wezmą udział m. in. Jacek Borcuch i Grzegorz Zgliński. Katarzyna Stankiewicz ma nadzieję, że film trafi do dystrybucji kinowej. Wokalistka przygotowuje się także do promującego krążek koncertu w warszawskiej Stodole. „Lucy and the Loop” to coś więcej niż czwarta solowa płyta Kasi Stankiewicz. Wokalistka chce przekształcić ją w interdyscyplinarny projekt, w który zaangażują się artyści z całego świata reprezentujący różne gatunki sztuki. Do muzyki Kasi Stankiewicz już teraz powstają kolejne, niezależne dzieła sztuki. Do tej pory zaproszeni przez wokalistę artyści stworzyli dziesięć obrazów i dziesięć rzeźb. W planach są murale w dziesięciu miastach oraz etiudy filmowe. Każde dzieło sztuki inspirowane jest jedną z dziesięciu piosenek z płyty „Lucy and the Loop”.
 • We wrześniu premiera płyty Kasi Stankiewicz

  „Lucy and the Loop” to zapis moich doświadczeń i emocji z ostatnich kilku lat – mówi Kasia Stankiewicz. Kilka dni po premierze teledysku do piosenki „Lucy” wokalistka przyznaje, że z entuzjazmem, ale i lękiem oczekuje na reakcję fanów i krytyków. Płyta, nagrana w całości w języku angielskim, będzie miała premierę we wrześniu. Na nową płytę Kasi Stankiewicz fani musieli czekać aż osiem lat. Wokalistka przygotowała jednak prawdziwą niespodziankę: „Lucy and the Loop” to nie tylko tytuł albumu, lecz także projekt, przy którym z Kasią Stankiewicz współpracowali artyści z całego świata: rzeźbiarze, muzycy, fotograficy i malarze. Płyty nie promuje singiel. Każda z dziesięciu piosenek jest niezależna, ale razem tworzą jedną kompletną opowieść, której bohaterką jest tytułowa Lucy.