Kasia Kowalska

Synonimy:
Kowalska Kasia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kasia Kowalska (126)

Zdjęcia - Kasia Kowalska (34)

 • muzyka.interia.pl
  40 lat Kasi Kowalskiej
 • muzyka.interia.pl
  40 lat Kasi Kowalskiej
 • muzyka.interia.pl
  40 lat Kasi Kowalskiej
 • muzyka.interia.pl
  40 lat Kasi Kowalskiej
 • muzyka.interia.pl
  40 lat Kasi Kowalskiej
 • muzyka.interia.pl
  40 lat Kasi Kowalskiej

Filmy - Kasia Kowalska (6)

 • "Demakijaż": Kasia Kowalska

  Kasia Kowalska urodziła się w Warszawie, ale dorastała w Sulejówku, między kościołem, do którego chodziła głównie za sprawą pewnego przystojnego parafianina, a lasem - modnym wówczas miejscem schadzek, a nawet ślubów z kolegami z podstawówki. Pierwsza koncerty dla koleżanek dawała w katakumbach przy sali katechetycznej, a pierwsze pieniądze na wyjazd do Jarocina zarobiła przy taśmie produkcyjnej w firmie wytwarzającej szampony. Już wtedy na znak buntu goliła głowę jak Sinead O’connor. Sukienkę założyła w życiu tylko dwa razy: na komunię i studniówkę. To, że na scenie nie ma sobie równych udowodniła bardzo wcześnie wygrywając konkurs piosenki zuchowej. Jako nastolatka śpiewała już regularnie w zespołach. Jej talent i osobowość zrobiły takie wrażenie na wielkiej Ewie Bem, że dostała zaproszenie do jej chórków. Kiedy usłyszała ją Katarzyna Kanclerz, jedna z najbardziej wpływowych postaci polskiej muzyki, awansowała z chórków na pierwszy plan. Jej album "Gemini" zyskał status podwójnej platyny. Dwukrotnie wystąpiła jako support Boba Dylana, reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji, nagrała piosenkę do Dzwonnika z Notre Dame, a u boku Marka Kondrata zagrała w głośnym "Nocnym graffiti". Magnetyczna osobowość i niepodrabialny głos sprawiły, że na zawsze zapisała się w historii muzyki rockowej, na co dowodem jest ogromna kolekcja nagród, m.in. trzy Fryderyki, MTV Europe Music Awards i pięć Superjedynek. Dziś po dziesięciu latach przerwy wraca z nowym albumem, Jest mamą, Oli i Ignacego, którzy dali jej siłę by mierzyć się ze wszystkim słabościami.
 • Kasia Kowalska w programie "Kocham Cię, Polsko!"

  Kasia Kowalska była gościem drugiego odcinka programu TVP2 "Kocham Cię, Polsko!". Widzowie obejrzeli ten odcinek 11 marca 2017 roku.
 • Drugie życie legendy

  Podeszłam do tego projektu z dużą pokorą - mówi Kasia Kowalska, która niedawno wydała płytę "Kowalska - Ciechowski - Moja Krew".
 • "Wszystkie te piosenki są cudne"

  Kasia Kowalska o aranżacjach utworów na płycie "Kowalska - Ciechowski - Moja krew".