kasa samoobsługowa

Artykuły - Kasa samoobsługowa (8)

 • Lidl z tysiącem kas samoobsługowych w sklepach w Polsce! Wyścig z Biedronką rozpoczęty

  Lidl z tysiącem kas samoobsługowych w sklepach w Polsce! Wyścig z Biedronką rozpoczęty

  Sieć Lidl mocno przyspieszyła proces instalacji kas samoobsługowych w sklepach działających w naszym kraju. Jak podaje wyborcza.pl, już 10 sierpnia uruchomiona zostanie 1000. tego typu kasa w placówkach niemieckiego dyskontera w naszym kraju - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.
 • Żabka testuje dwa rodzaje kas samoobsługowych

  Żabka testuje dwa rodzaje kas samoobsługowych

  Żabka rozpoczęła testy kolejnego rodzaju kas samoobsługowych w wybranych sklepach - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Tym razem chodzi nie o kasy "jednosekundowe", rozpoznające wygląd produktów, lecz o bardziej tradycyjne urządzenia, w których skanowane są kody kreskowe.
 • Kasy samoobsługowe receptą na braki kadrowe w sklepach?

  Kasy samoobsługowe receptą na braki kadrowe w sklepach?

  Sklepy często mają trudności ze znalezieniem pracowników na stanowisko kasjera. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie kas samoobsługowych. Są one w polskich sklepach, także tych mniejszych, używane coraz powszechniej. Czy już niedługo kasjerzy przestaną być potrzebni?
 • USA: Otwarcie pierwszego sklepu Amazon Go - bez kas, bez kolejek

  USA: Otwarcie pierwszego sklepu Amazon Go - bez kas, bez kolejek

  W poniedziałek Amazon otwiera w Seattle w USA swój pierwszy sklep spożywczy, w którym nie ma kas, ani kas samoobsługowych - Amazon Go. Sklep ten może radykalnie zmienić funkcjonowanie tradycyjnych sklepów - podało BBC.
 • Biedronka: Kasy samoobsługowe sprawdzają się w centrach miast

  Biedronka: Kasy samoobsługowe sprawdzają się w centrach miast

  - Podejmujemy wiele działań, które mają zapewnić większy komfort zakupowy naszym klientom. Należą do nich również testy nowych rozwiązań technologicznych, jak np. kas samoobsługowych. Obecnie testujemy to rozwiązanie w dwóch sklepach i jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków. Jednak już dziś widzimy, że tym rozwiązaniem są zainteresowani klienci robiący zakupy w centrach miast, mając na nie zazwyczaj niezbyt dużo czasu. Wartością samą w sobie tego rozwiązania jest również fakt, że opiekunem kilku kas jest jeden pracownik Biedronki, np. w warszawskim sklepie w Al. Solidarności jeden opiekun przypada na cztery kasy samoobsługowe - poinformowało nas biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.
 • Biedronka: Planujemy testy kas samoobsługowych

  Biedronka: Planujemy testy kas samoobsługowych

  - Aby lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów inwestujemy też w rozwój technologii, pozwalających głębiej zrozumieć indywidualne zwyczaje i preferencje zakupowe oraz odpowiednio dobrać ofertę dla danego klienta - a w efekcie zwiększyć efektywność promocji - informuje Biedronka.
 • Kasy samoobsługowe w Lidlu i Biedronce zamiast podwyżek dla pracowników? Dyskontom to się opłaci

  Kasy samoobsługowe w Lidlu i Biedronce zamiast podwyżek dla pracowników? Dyskontom to się opłaci

  Kasy samoobsługowe w Lidlu i Biedronce. To przyszłość, która niedługo może stać się rzeczywistością. Sieci dyskontowe dochodzą do wniosku, że bardziej opłaca się zainwestować w nową technologię, niż ulegać presji pracowników żądających podwyżek, by ich zatrzymać.
 • Polskie sklepy chcą się pozbyć kasjerów

  Polskie sklepy chcą się pozbyć kasjerów

  Polskie markety chcą zrezygnować z kasjerów i zastąpić ich samoobsługowymi kasami. Programy pilotażowe zaplanowały m.in. Piotr i Paweł oraz Tesco.