kasa fiskalna

Synonimy:
kasy fiskalne, kasy fisklane
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kasa fiskalna (251)

 • MF: Przepisy dotyczące wirtualnych kas fiskalnych wejdą w życie 1 czerwca br.

  MF: Przepisy dotyczące wirtualnych kas fiskalnych wejdą w życie 1 czerwca br.

  Od czerwca koniec ze sprzedażą "na boku"
 • Kasy fiskalne - realne zagrożenie dla budżetu państwa

  Kasy fiskalne - realne zagrożenie dla budżetu państwa

  Od początku procesu wprowadzania kas wirtualnych Ministerstwo Finansów wielokrotnie komunikowało o potrzebie przeprowadzenia pilotażu tego rozwiązania na wąskiej grupie przedsiębiorców, z uwagi na ryzyko rozszczelnienia systemu poboru podatku VAT. Z niewiadomych przyczyn na kilkanaście dni przed planowanym ogłoszeniem rozporządzenia w projekcie pojawiło się rozszerzenie grupy pilotażowej na gastronomię, hotelarstwo oraz handel w
 • MF odracza obowiązek instalacji kas online!

  MF odracza obowiązek instalacji kas online!

  Ministerstwo Finansów odracza obowiązek instalacji kas online o pół roku, czyli do 1 stycznia 2021 r.; nowy termin dotyczy m. in. branży gastronomicznej, hotelarskiej - poinformował w poniedziałek resort. Jak dodano, odroczenie terminu jest wyjściem naprzeciw postulatom przedsiębiorców.
 • Fiskus namierza podatników, którzy nie zrobili przeglądów kas

  Fiskus namierza podatników, którzy nie zrobili przeglądów kas

  Urzędy skarbowe wzywają serwisantów do poinformowania, kto w 2019 r. powinien był zgłosić kasy fiskalne do przeglądu technicznego, a tego nie zrobił.
 • Wystawianie faktur na podstawie paragonu od 2020 r.

  Wystawianie faktur na podstawie paragonu od 2020 r.

  Od 1 stycznia 2020 r. zmieniły się zasady wystawiania faktur z tytułu sprzedaży zarejestrowanej przy zastosowaniu kasy fiskalnej. Wystawienie takiej faktury uzależnione zostało od zamieszczenia NIP nabywcy na paragonie dokumentującym tę sprzedaż.
 • Wirtualne kasy i e-paragony coraz bliżej

  Wirtualne kasy i e-paragony coraz bliżej

  Sprzedawcy będą mogli używać wirtualnych kas fiskalnych, a także przesyłać z nich paragony elektroniczne, jeśli nabywca się na to zgodzi. MF chce jednak wprowadzić limit dla sprzedawców.
 • Kasy on-line od 1 stycznia 2020 r.

  Kasy on-line od 1 stycznia 2020 r.

  Wprowadzenie kas on-line generalnie nie wiąże się z obowiązkiem wymiany dotychczas używanych kas rejestrujących. Wyjątek dotyczy podatników, których ustawodawca zobowiązał do stosowania kas on-line. Od 1 stycznia 2020 r. kasy on-line obowiązkowo muszą mieć mechanicy samochodowi oraz stacje benzynowe.
 • Kasy rejestrujące on-line

  Kasy rejestrujące on-line

  Od 1 maja 2019 r. obowiązują przepisy dotyczące kas on-line. Co do zasady, wprowadzenie kas on-line nie wiąże się z obowiązkiem wymiany dotychczas używanych kas rejestrujących. Wyjątkiem jednak są branże, które w 2020 r. i 2021 r. będą zobowiązane do stosowania kas on-line. O tym, że przepisy dotyczące kas on-line stwarzają problemy interpretacyjne podatnikom, świadczą liczne pytania nadsyłane do redakcji "Gazety Podatkowej".
 • Potężna awaria kas fiskalnych. Wstrzymana sprzedaż m.in. w wielu kinach i restauracjach

  Potężna awaria kas fiskalnych. Wstrzymana sprzedaż m.in. w wielu kinach i restauracjach

  Niedziałające kasy w sklepach. Wstrzymana sprzedaż w wielu kinach i restauracjach. Nowy rok dla wielu sprzedawców zaczyna się potężną awarią kas fiskalnych. Dotyczy ona drukarek Delio do kas fiskalnych dużego polskiego producenta firmy Novitus. Nie da się wystawić paragonów z właściwą datą.
 • WEI: Rewolucja w kasach fiskalnych

  WEI: Rewolucja w kasach fiskalnych

  Polska stoi u progu gruntowanych zmian, jeśli chodzi o system rejestracji transakcji. W przeciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy stare offlinowe kasy fiskalne mają przejść do lamusa.

Filmy - Kasa fiskalna (1)

 • Sprzedawanie fikcyjnych faktur zostanie ostro ograniczone

  Od początku stycznia 2020 r. wchodzi nowy obowiązek, o którym muszą pamiętać dokumentujący sprzedaż za pomocą kas fiskalnych. Dotyczy wydawania faktur. Gdy nabywca będzie chciał otrzymać faktury potrzebne do rozliczenia swojej działalności gospodarczej ustawa o VAT będzie wymagała podania uprzednio na paragonie numeru NIP tego nabywcy.