kary finansowe

Artykuły - Kary finansowe (2)

 • Dotkliwe kary dla przedsiębiorców

  Dotkliwe kary dla przedsiębiorców

  Dotkliwe kary (wynoszące nawet do 1 mln złotych) grożą przedsiębiorcom za niewypełnienie obowiązku rejestracyjnego.
 • Będą kary finansowe za złe zachowanie posła i senatora poza parlamentem

  Będą kary finansowe za złe zachowanie posła i senatora poza parlamentem

  Prezydium Sejmu lub Senatu będzie mogło obniżyć uposażenie lub dietę posła i senatora, jeśli ten poza salą posiedzeń dopuści się naruszenia powagi Sejmu, Senatu lub Zgromadzenia Narodowego. Szczegółowe zasady obniżenia mają być określone w regulaminach tych instytucji.
 • Czy polski rząd zapłaci kary finansowe?

  Czy polski rząd zapłaci kary finansowe?

  W ostatnich dniach pojawiły się informacje o kilkunastu inwestorach zagranicznych, którzy skierowali pozwy arbitrażowe przeciw Polsce w związku ze zmianami prawnymi wprowadzonymi w tzw. ustawie wiatrakowej i dotyczącymi dopłat do energii odnawialnej.
 • Branża wiatrakowa pozywa Polskę. Przedsiębiorcy będą walczyć o odszkodowania

  Branża wiatrakowa pozywa Polskę. Przedsiębiorcy będą walczyć o odszkodowania

  Kilkunastu zagranicznych inwestorów z branży energetyki wiatrowej powiadomiło polski rząd, że będzie dochodzić wielomilionowych odszkodowań przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym.
 • Opóźnione płatności w podatku dochodowym

  Opóźnione płatności w podatku dochodowym

  Przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności gospodarczej regulują zobowiązania wobec różnych podmiotów i instytucji. Nie zawsze jednak wywiązują się z nich terminowo, co wpływa na sposób ujęcia w kosztach należności głównej, a w niektórych wypadkach również na możliwość obciążania kosztów związanymi z tym opłatami dodatkowymi.
 • Ukaranie pracownika karą porządkową

  Ukaranie pracownika karą porządkową

  Przesłanki oraz sposób nałożenia na pracownika kary porządkowej określono w przepisach Kodeksu pracy. Pracodawca nie może ukarać pracownika innymi karami porządkowymi niż przewiduje wymieniony akt prawny. Ponadto kara nie zostanie skutecznie nałożona, jeżeli nie zostaną zachowane terminy, w których możliwe jest ukaranie pracownika.
 • Lagarde chce, by więcej bankierów trafiało do więzienia

  Lagarde chce, by więcej bankierów trafiało do więzienia

  Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, "chciałaby, aby więcej bankierów trafiało do więzienia", ponieważ obecnie traktują kary finansowe jako "koszt prowadzenia biznesu" - pisze w piątek francuski dziennik finansowy "Les Echos".
 • Jak nałożyć i wyliczyć karę porządkową?

  Jak nałożyć i wyliczyć karę porządkową?

  Utrzymanie dyscypliny w pracy wymaga czasami zastosowania kar z odpowiedzialności porządkowej. Procedura ich nakładania wynika z przepisów Kodeksu pracy. Najbardziej dotkliwą finansowo dla pracownika jest kara pieniężna. Zgodnie z prawem w określonych sytuacjach pracownik może bowiem zostać pozbawiony części swojego wynagrodzenia za pracę.
 • Jak nałożyć i wyliczyć karę pieniężną?

  Jak nałożyć i wyliczyć karę pieniężną?

  Ustalenie organizacji i porządku w procesie pracy leży w gestii pracodawcy. Natomiast pracownik jest obowiązany przestrzegać określonych w przepisach zakładowych zasad, a także przepisów bhp czy przeciwpożarowych. W celu dyscyplinowania pracowników, którzy nie przestrzegają ustalonych reguł postępowania i zachowania, pracodawca ma możliwość nakładania kar porządkowych. Finansowo najdotkliwszą z nich jest kara pieniężna.
 • PIT Last Minute: Spóźniony PIT kosztuje i odbiera przywileje

  PIT Last Minute: Spóźniony PIT kosztuje i odbiera przywileje

  Dziś mija termin rocznego rozliczenia z fiskusem. Osobom, które nie złożą formularza PIT na czas, grożą kary finansowe - przestrzega Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. Spóźnialscy podatnicy muszą się także liczyć z utratą takich przywilejów, jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Filmy - Kary finansowe (2)

 • Zygmunt Solorz-Żak nie chce płacić potężnych kar i zamyka elektrownię węglową

  Rozpoczęła się likwidacja czternastej co do wielkości elektrowni węglowej w Polsce. To pierwsze w historii zamykanie tak dużej siłowni w naszym kraju i początek końca energetyki węglowej w Wielkopolsce. Nie wiadomo jeszcze co stanie się z zaopatrującą elektrownię kopalnią węgla brunatnego.
 • Kolejny cios w palaczy! Odczują to boleśnie

  Papieros w drodze do pracy, papieros w przerwie na lunch… Według oficjalnych statystyk, liczba dorosłych nałogowych palaczy w Rosji wynosi 44 miliony! Władimir Putin, który promuje tak zwane "tradycyjne wartości", postanowił powiedzieć temu: dość! Od 1 czerwca w Rosji nie wolno palić w barach, pubach, restauracjach, hotelach, pociągach dalekobieżnych i wielu innych obiektach użyteczności publicznej. Właścicielom sklepów zabroniono eksponować wyroby tytoniowe. Ale to nie wszystko - już mówi się o podnoszeniu akcyzy i zaostrzeniu kar finansowych dla "niepokornych". To ostatnie bardzo popierają niepalący Rosjanie. - W przypadku Rosjan grzywna jest najlepszym straszakiem. Działa na wszystko - otwarcie mówi pewien mieszkaniec Moskwy. Być może już niedługo za palenie w miejscu publicznym każdy winowajca bezwarunkowo zapłaci kilka tysięcy rubli kary!