karuzela cooltury

Artykuły - Karuzela cooltury (7)

 • Wspomnienie o Andrzeju Łapickim

  Wspomnienie o Andrzeju Łapickim

  Joanna Szczepkowska, Krzysztof Zanussi, Janusz Gajos, Allan Starski, Katarzyna Kwiatkowska, goście trwającej w Świnoujściu Karuzeli Cooltury wspominali zmarłego w sobotę, 21 lipca, Andrzeja Łapickiego.
 • Kto weźmie w obroty Kammela?

  Kto weźmie w obroty Kammela?

  Krzysztof Zanussi weźmie w obroty Tomasza Kammela, Oliviera Janiaka, Annę Muchę, Macieja Dowbora, Jarosława Kuźniara i Olafa Lubaszenkę. Kiedy? Podczas Karuzeli Cooltury.
 • 72. urodziny Zanussiego

  72. urodziny Zanussiego

  Zanim Krzysztof Zanussi rozkręci Karuzelę Cooltury, festiwal, którego jest pomysłodawcą, 17 czerwca będzie świętował swoje 72. urodziny. Reżyser opowiada o przemianach - temacie głównym Karuzeli i swoich najbliższych planach filmowych.
 • Nowa pasja Pakosińskiej

  Nowa pasja Pakosińskiej

  Podczas tegorocznego festiwalu Karuzela Cooltury, Katarzyna Pakosińska będzie opowiadać o podróżach i przemianie. Jak przyznała, tych w jej życiu ostatnio nie brakuje.
 • Czy media kłamią?

  Czy media kłamią?

  Media nie są obiektywne i samemu trzeba dotrzeć do prawdy - to jeden z wniosków debaty na temat "Czy media kłamią?", która odbyła się w poniedziałek w Świnoujściu w ramach Karuzeli Cooltury.
 • Janda, Gajos i "Karuzela Cooltury"

  Janda, Gajos i "Karuzela Cooltury"

  Krystyna Janda i Janusz Gajos poprowadzą galę finałową festiwalu "Karuzela Cooltury" - poinformowano w niedzielę, 29 września, w Warszawie. Wielki festiwal, który ma być konfrontacją kultury wysokiej i niskiej, jest zaplanowany na przyszły rok. Pełna nazwa imprezy to" Karuzela Cooltury czyli Wielki Obciach". Festiwal przygotowuje Fundacja Centrum Twórczości Narodowej. Planowany termin to 19-21 września 2003 roku.
 • Zanussi: Kultura wysoka i popularna razem

  Zanussi: Kultura wysoka i popularna razem

  "Między kulturą wysoką i popularną jest ciągłość" - mówił w niedzielę, 28 lipca, w Warszawie, Krzysztof Zanussi. We wrześniu w Warszawie ma się odbyć festiwal "Karuzela Cooltury", podczas którego ma dojść do konfrontacji obu obszarów twórczości.