Motoryzacja - karty

Artykuły - Karty (12)

 • Możesz odzyskać 425 zł!

  Możesz odzyskać 425 zł!

  Kierowca przyzwyczajony jest do tego, że jego znaczenie w systemie państwa ogranicza się w zasadzie do roli "dojnej krowy".
 • Za parking zapłacisz komórką

  Za parking zapłacisz komórką

  W Krakowie zaczął funkcjonować system parkomatów do pobierania opłat za pozostawienie samochodów w strefie płatnego parkowania w centrum miasta.
 • Rajd Polski za darmo - wyniki!

  Rajd Polski za darmo - wyniki!

  Wczoraj na łamach naszego serwisu odbył się błyskawiczny konkurs, w którym do wygrania były trzy Karty Kibica umożliwiające bezpłatny wstęp na trasy Rajdu Polski.
 • Wpisać do karty

  Skoro urzędnicy chcą uregulować kwestie sprowadzania samochodu z Wielkiej Brytanii, to dobrze byłoby informację o tym fakcie wpisywać do Karty Pojazdu (czerwona książeczka, którą otrzymuje każde auto sprowadzone do Polski, bez względu na jego wiek). W ten sposób nie byłoby ryzyka, że ktoś nieświadomie kupiłby pojazd z przełożonym układem kierowniczym, przez co później mogą być problemy z jego rejestracją. Jednocześnie wpis do karty byłby dowodem, że auto zostało prawidłowo przerobione.
 • 8 groszy rabatu na stacjach

  8 groszy rabatu na stacjach

  Kontrolowany przez państwo koncern paliwowy PKN Orlen chciał wprowadzić rabaty na paliwo dla członków "Solidarności" i ich rodzin.
 • Masz tylko dwa tygodnie!

  Masz tylko dwa tygodnie!

  Od 25 grudnia dowód rejestracyjny będzie w Polsce podstawą do zarejestrowania samochodu kupionego w Unii.
 • Można bez zielonej karty

  Od początku sierpnia jadąc samochodem do Bułgarii lub Rumunii nie będziemy musieli mieć tak zwanej zielonej karty, czyli ubezpieczenia OC kierowców w ruchu zagranicznym.
 • Od dzisiaj nie 500 a 75 zł

  Od dzisiaj nie 500 a 75 zł

  Formalnie od soboty, 15 kwietnia a de facto od dzisiaj obniżona została z 500 zł do 75 zł opłata za wydanie karty pojazdu rejestrowanego w Polsce po raz pierwszy.
 • Specjalne karty parkingowe dla kierowców-inwalidów

  Specjalne karty parkingowe dla kierowców-inwalidów

  Od pewnego czasu kierowcy-inwalidzi, korzystający z ułatwień w ruchu drogowym, muszą się legitymować specjalną kartą parkingową. To jedna ze zmian w kodeksie drogowym. Zmienią się również zasady, według których kierowcy z pierwszą lub drugą grupą inwalidzką będą mogli korzystać z przywileju na przykład bezpłatnego parkowania.
 • Karta obsługi MAN

  Karta obsługi MAN

  MAN zaprezentował projekt swojej karty obsługi DKV. Zapewnia ona klientowi najszerszy wybór usług stale dostępnych w sektorze transportu i w ponad 1200 ośrodkach obsługi MAN w całej Europie. Z taką kartą klient może dokonać bezgotówkowych płatności za wszystkie usługi związane ze swoimi pojazdami. Ponadto korzysta ze wzorowego systemu obliczeniowego, cechującego się przejrzystością i sprawnością.