menway - karty

Artykuły - Karty (5)

 • Jak się robi karty? Przekonaliśmy się na własne oczy!

  Jak się robi karty? Przekonaliśmy się na własne oczy!

  Czy grając w tysiąca, remika, makao bądź pokera zastanawialiście się, w jaki sposób zostały zrobione przedmioty, które trzymacie w ręku? Nas intrygowało to już od dłuższego czasu, dlatego postanowiliśmy dotrzeć do źródła, czyli do... fabryki kart.
 • Namiętność silna jak seks

  Namiętność silna jak seks

  Na liście największych nałogów ludzkości jest tuż za seksem, władzą i alkoholem. Hazard. Źródła mówią, że nie oparł się jego urokowi ani Juliusz Cezar, ani Henryk VIII. Ten ostatni przegrał ponoć w karty ogromny dzwon z londyńskiego kościoła...
 • Liczba ofiar przemocy domowej wg "Niebieskiej Karty"

  Liczba ofiar przemocy domowej ogółem2006 r. - 157.8542007 r. - 130.682w tym dzieci do lat 132006 r. - 38.2332007 r. - 31.001dane KGP
 • Wiatr rozdawała karty - relacja z 14 maja

  Wiatr rozdawała karty - relacja z 14 maja

  Dowodzony przez Karola Jabłońskiego jacht Desafio Espanol minimalnie przegrał w pierwszym półfinałowym wyścigu z faworytem regat pretendentów Pucharu Ameryki - teamem Emirates Team New Zealand.
 • Bez niej nie ma mowy o interesie

  Bez niej nie ma mowy o interesie

  Wizytówki wymyślone przed wiekami przez Chińczyków zrobiły w ciągu kolejnych stuleci oszałamiającą karierę. Wygląd niewielkiego kawałka kartonu podlegał przez stulecia zmieniającym się modom. Raz był przesadnie ozdobny, innym razem klasycznie surowy, by w końcu stać się prostym i eleganckim.