karty płatnicze. PIN

Artykuły - Karty płatnicze. PIN (57)

 • Pandemia przyspiesza zmianę zachowań konsumenckich

  Pandemia przyspiesza zmianę zachowań konsumenckich

  Pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła tendencje już wcześniej występujące na rynku usług płatniczych, przyspieszyły zmiany zachowań konsumenckich i biznesowych, co widać szczególnie w handlu elektronicznym i transakcjach zbliżeniowych.
 • Wyższy limit bez PIN możliwy od czwartku

  Wyższy limit bez PIN możliwy od czwartku

  Już w tym tygodniu zostanie podniesiony limit płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania PIN. Organizacje płatnicze podały formalne daty, ale w praktyce będzie to wchodzić etapami, bo zmianę muszą wprowadzić w swoich systemach banki i firmy obsługujące terminale.
 • Zmiany w kartach pomogą walczyć z koronawirusem

  Zmiany w kartach pomogą walczyć z koronawirusem

  Pierwsze terminale umożliwiające płatności zbliżeniowe bez PIN z nowym, wyższym limitem transakcji powinny być dostępne w ciągu najbliższych dni. Na razie agenci rozliczeniowi przypominają handlowcom o dezynfekcji terminali płatniczych oraz pinpadów.
 • W Żabce będzie można wpłacać pieniądze na konto. Sieć startuje z nową usługą

  W Żabce będzie można wpłacać pieniądze na konto. Sieć startuje z nową usługą

  Nowa usługa pozwoli użytkownikom kart Mastercard wpłacać gotówkę na konto w dowolnym sklepie sieci Żabka. Usługa o nazwie „Wpłacaj na kartę” ma być alternatywą dla wpłatomatów - poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.
 • Zamiast do bankomatu - do sklepu albo kiosku

  Zamiast do bankomatu - do sklepu albo kiosku

  Gdy potrzebujemy gotówki, a nie ma w pobliżu bankomatu możemy skorzystać z cashback czyli wypłaty w kasie sklepu przy okazji transakcji kartowej. Taka usługa jest dostępna w blisko 200 tys. placówek handlowych.
 • Pracownicy PGG otrzymają karty płatnicze zamiast bonów żywieniowych

  Pracownicy PGG otrzymają karty płatnicze zamiast bonów żywieniowych

  ​Ok. 40 tys. pracowników Polskiej Grupy Górniczej, którym zgodnie z przepisami pracodawca musi zapewnić posiłki profilaktyczne, zamiast - jak dotąd - bonów żywieniowych otrzyma karty płatnicze, na które przelewana będzie równowartość tego świadczenia. To pierwsze takie rozwiązanie w górnictwie.
 • Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Przeliczenia walutowe stosowane przez banki nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą da się zapłacić jedynie kartą kredytową. Expander sprawdził, z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe, w poszczególnych bankach.
 • Ponad 20 proc. Polaków nie posiada ROR

  Ponad 20 proc. Polaków nie posiada ROR

  Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że 22 proc. Polaków nie posiada konta w banku. Największą grupę wśród nich stanowią osoby młode. Dlaczego ROR jest im niepotrzebny do życia?
 • Karty płatnicze ograniczą szarą strefę

  Karty płatnicze ograniczą szarą strefę

  Szara strefa w Polsce w 2014 roku wyniosła 12,4% PKB. Upowszechnienie płatności elektronicznych może znacząco zmniejszyć ten poziom. Wzrost bezgotówkowych transakcji płatniczych w Polsce o 100% doprowadziłby do spadku szarej strefy o 2,3% PKB i do wzrostu dochodów sektora finansów publicznych o ok. 7 mld zł - wynika z raportu EY pt. "Ograniczanie szarej strefy poprzez płatności elektroniczne" przeprowadzonego w ośmiu europejskich krajach na zlecenie firmy MasterCard.
 • Coraz chętniej płacimy kartami. Czy to koniec gotówki?

  Coraz chętniej płacimy kartami. Czy to koniec gotówki?

  Karty płatnicze stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Expander zwraca uwagę, że liczba transakcji dokonywanych "plastikiem" bardzo szybko rośnie. Według NBP w pierwszych trzech kwartałach 2015 r. wykonaliśmy aż o 40 proc. więcej płatności bezgotówkowych niż rok wcześniej. Czy to oznacza, że gotówka i bankomaty odejdą do lamusa?