karty

Artykuły - Karty (1648)

 • Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  Karty podarunkowe dla pracowników a koszty uzyskania przychodu

  W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zdarzają się sytuacje, kiedy przedsiębiorcy wręczają pracownikom bony towarowe oraz vouchery. Najczęściej związane jest to ze specjalnymi okazjami.
 • Coraz chętniej płacimy kartą na wakacjach

  Coraz chętniej płacimy kartą na wakacjach

  W ubiegłym roku za granicą dokonaliśmy płatności kartami i wypłat z bankomatów na kwotę 37 mld zł. To o 29 proc. więcej niż rok wcześniej.
 • NBP zgadza się na wyższe płatności bez PIN

  NBP zgadza się na wyższe płatności bez PIN

  Limit płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania PIN zostanie w 2019 roku podniesiony z obecnych 50 zł do 100 zł. Organizacja płatnicza Mastercard poinformowała, że dostała od NBP zgodę na podniesienie tego limitu. Zmiana nastąpi nie wcześniej, niż w II kwartale 2019 r.
 • Po terminal kartowy na pocztę i do listonosza

  Po terminal kartowy na pocztę i do listonosza

  eService, PKO Bank Polski, Poczta Polska i Orange chcą ułatwić przedsiębiorcom, którzy nie przyjmowali dotychczas płatności kartą, skorzystanie z programu, w którym przez rok można to robić bez opłat. Jak wczoraj pisała Interia, program Polska Bezgotówkowa właśnie się rozkręca, ale na razie niewiele firm wie, że może z niego skorzystać. Zawiązana koalicja ma to ułatwić.
 • Dwukrotnie więcej sklepów, w których zapłacimy kartą płatniczą

  Dwukrotnie więcej sklepów, w których zapłacimy kartą płatniczą

  Dzięki przeznaczeniu ok. 600 mln zł, w ciągu trzech lat w Polsce może przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych. Ich liczba wzrośnie wtedy dwukrotnie.
 • Nie daj się nabrać na DCC

  Nie daj się nabrać na DCC

  Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) apeluje, żeby zakazać usługi zwanej DCC. Pod tą nazwą kryje się przewalutowanie kwoty płatności dokonywanej kartą, która często odbywa się na warunkach znacznie gorszych niż w banku. Ofiarą DCC możesz paść, np. jeśli planujesz kupić prezent świąteczny w zagranicznym sklepie internetowym, czy wybierasz się na imprezę sylwestrową za granicę. Expander podpowiada, jak uniknąć wysokich kosztów przewalutowania.
 • Ekspert: Pieniądz gotówkowy jest wciąż istotnym elementem obrotu

  Ekspert: Pieniądz gotówkowy jest wciąż istotnym elementem obrotu

  - Tradycyjną metodą płatności jest obrót pieniądzem gotówkowym, który emitowany jest w formie monet czy banknotów. Nowe sposoby płacenia, które stopniowo wprowadzano do obiegu to m.in. czeki, weksle, czy w końcu karty płatnicze i pieniądz w formie elektronicznej - wylicza Tomasz Mironczuk z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, ekspert i wykładowca Prasowej Akademii Pieniądza XXI.
 • Czego uczy gra w karty?

  Czego uczy gra w karty?

  W dzieciństwie siadaliśmy przy stole w salonie i wraz z rodzicami rozpoczynaliśmy karciane rozgrywki. Godzinami graliśmy w remika. Takie spotkania dawały wiele radości i budowały prawdziwe więzi. Były też okazją do nauki poprzez zabawę. Czego można nauczyć dziecko, grając z nim w karty?
 • Rekordowe półrocze BLIKA: prawie 13 milionów transakcji

  Rekordowe półrocze BLIKA: prawie 13 milionów transakcji

  Dynamicznie rozwija się system płatności mobilnych BLIK. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku Polacy zrealizowali z jego pomocą 13 milionów transakcji.
 • Karty płatnicze coraz droższe. Banki szykują zmiany

  Karty płatnicze coraz droższe. Banki szykują zmiany

  Banki ruszyły z nową falą zwiększania opłat - tym razem podwyżki dotyczą głównie korzystania z kart kredytowych i debetowych.

Filmy - Karty (2)

 • Candy Girl odkrywa karty!

  Po długich oczekiwaniach na muzycznym rynku pojawiła się debiutancka płyta Candy Girl, zatytułowana "Hałas w mojej głowie". Czego możemy spodziewać się po tym wydawnictwie i czym zaskoczy nas wykonawczyni klubowych hitów "Yeah!" i "Wszystko, czego dziś chcę"?
 • "Karty rozdadzą Tusk i Kaczyński"

  Gościem Kontrwywiadu RMF FM był Grzegorz Schetyna, przewodniczący klubu parlamentarnego PO.