kartofle

Artykuły - Kartofle (7)

 • Pieczone ziemniaki w ziołach i z dipem

  Pieczone ziemniaki w ziołach i z dipem

  Pieczone ziemniaki przywołują na myśl letnie dni i ognisko. Kiedy tylko stęsknimy się za ziemniakami prosto z ogniska, możemy zrobić takie z piekarnika! W połączeniu z ziołami i twarożkowym dipem smakują wybornie.
 • Babcine kartofle! Smak dzieciństwa powraca

  Babcine kartofle! Smak dzieciństwa powraca

  Jeżeli kochasz ziemniaki, to ten przepis jest idealny. Wbrew potocznej opinii ziemniaki są zdrowe - zawierają niewiele kalorii i posiadają za to dużo witamin. Istnieje wiele sposobów, by je przygotować.
 • Czy ziemniaki są zdrowe? Eksperci znają już odpowiedź

  Czy ziemniaki są zdrowe? Eksperci znają już odpowiedź

  Ma więcej witaminy C niż jabłka, a zarazem pięć razy mniej kalorii niż często goszczące na naszych stołach makarony i kasze. Niepozorny ziemniak to warzywo zdrowe, lekkostrawne i niezwykle wszechstronne.
 • Czarna papryka, niebieskie kartofle, biała marchewka

  Czarna papryka, kartofle z niebiesko-fioletowym miąższem, czerwona bazylia - te niezwykłe okazy zaprezentował włoski związek rolników. Zapewniono, że oryginalne warzywa nie tylko są bezpieczne i wolne od groźnych barwników, ale mają nader dobroczynne działanie.
 • Postaw na ziemniaki

  Postaw na ziemniaki

  To warzywo nie tylko poprawi przemianę materii, ale sprawi, że będziesz wyglądać młodziej. Musisz tylko przestrzegać tej diety.
 • Postaw na ziemniaki

  Postaw na ziemniaki

  To warzywo nie tylko poprawi przemianę materii, ale sprawi, że będziesz wyglądać młodziej. Musisz tylko przestrzegać tej diety.
 • Mistrz świata zbudował karabin na... kartofle

  Mistrz świata zbudował karabin na... kartofle

  Norweski biathlonista Emil Hegle Svendsen skonstruował karabin na kartofle, który ma zasięg rażenia do kilkuset metrów. Po zademonstrowaniu tej "broni" w telewizji sportowcem zainteresowała się policja, ponieważ młodzież masowo konstruuje tego typu karabiny i strzela do przypadkowych ludzi.

Filmy - Kartofle (3)

 • Domowe spiralki z ziemniaków z piekarnika - jak je zrobić?

  Ziemniaki to niezwykle wdzięczne warzywa, które można podawać w przeróżnych formach - w całości, w mundurkach, pieczone, gotowane, jako purée i specyficznie pokrojone w ciekawe kształty. Tym razem mamy dla was przepis, jak zrobić domowe spiralki z ziemniaków, które najlepiej smakują upieczone w piekarniku! W parę chwil zrobicie przepięknie wyglądające i znakomicie smakujące spiralne ziemniaczki - to naprawdę proste! Wystarczy nóż i wykałaczka!
 • Smażone kulki ziemniaczane - świetna odmiana do obiadu

  Konieczną częścią tradycyjnego drugiego dania są ziemniaki! Coraz częściej rezygnujemy z nich, zniechęceni monotonią tłuczonych kartofli, jest jednak na to sprytny sposób! Ziemniaki jak mało które warzywo nadaje się do przyrządzania przepysznych dodatków do obiadu, które zaskakują swoim smakiem! Tym razem mamy dla was propozycję na smażone kuleczki ziemniaczane - w parę chwil przygotujecie wyborne ziemniaczane kulki, to naprawdę proste! Chrupiąca skorupka na zewnątrz kryje w sobie delikatne, ziemniaczane nadzienie - to genialny sposób na urozmaicenie obiadowego menu dla każdego!
 • Jak ugotować ziemniaki, by były idealne?

  Gotowanie ziemniaków to jedna z najprostszych czynności w kuchni, istnieje jednak kilka trików, które sprawiają, że ziemniaki będą idealne! Zobaczcie, jak przygotowywać kartofle - wiele zależy od gatunku ziemniaków, zawsze jednak warto wybierać te, które zachowały swoją twardość i jędrność. Co więc zrobić, by wszystkie ziemniaki w garnku równomiernie się ugotowały i nie powstawały grudki czy niedogotowane fragmenty? Zobaczcie nasz poradnik!