kartek

Artykuły - Kartek (17)

 • Czerwona kartka dla skarbówki

  Czerwona kartka dla skarbówki

  W lipcu 2012 roku Trybunał Konstytucyjny (TK) ukrócił samowolę organów skarbowych. Nie wdając się w szczegółowe dywagacje teoretyczne, należy powiedzieć, że TK uznał za niekonstytucyjny przepis Ordynacji podatkowej dotyczący zawieszenia biegu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego na skutek wszczęcia postępowania karno-skarbowego. Niestety, urzędy skarbowe nadal ignorują wyrok TK.
 • Na butelkę, na kolec, na kluczyki, na stłuczkę i ... na kartkę

  Na butelkę, na kolec, na kluczyki, na stłuczkę i ... na kartkę

  Na butelkę, na kolec, na kartkę, na kluczyki, na stłuczkę, na uczynnego, na policjanta, na śpiocha...
 • Ukazały się listy z getta rodziny Finkelsztejnów

  Ponad 140 kartek i listów wysłanych z getta warszawskiego do Nowego Jorku i odpowiedzi na nie znalazło się w tomie "Tęsknota nachodzi nas jak ciężka choroba... Korespondencja wojenna rodziny Finkelsztejnów (1939-1941)". Książka właśnie trafiła do księgarń.
 • Niepełnosprawni przygotowali kartki wielkanocne

  Niepełnosprawni podopieczni krakowskiej Republiki Marzeń Fundacji Anny Dymnej wykonali specjalne kartki wielkanocne. Wśród autorek pocztówek jest m.in. 34-letnia Agata Kowal, która maluje ustami. Przygotowanie jednego obrazka zajmuje jej ok. cztery miesiące.
 • 32. rocznica wprowadzenia kartek na mięso

  32. rocznica wprowadzenia kartek na mięso

  28 lutego 1981 roku Rada Ministrów pod rządem Wojciecha Jaruzelskiego ogłosiła reglamentację mięsa i wędliny. Obowiązujący od 1 kwietnia limit na wyroby miał być podstawą równego podziału towarów w społeczeństwie. Był natomiast zalążkiem wielu problemów. Co zmieniło się od czasu PRL-u?
 • Nagroda w konkursie wojewody na kartkę świąteczną

  Programy edukacyjne i sprzęt komputerowy przekazał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski Powiatowemu Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie pod Płockiem, którego wychowanek zwyciężył w konkursie wojewody na kartkę bożonarodzeniową.
 • Państwo wspiera obywateli i daje darmowe paliwo

  W Turkmenistanie rozpoczęło się wydawanie kartek na bezpłatne paliwo w pierwszym półroczu.