karta płatnicza

Artykuły - Karta płatnicza (103)

 • Samsung zaprezentował swoją kartę płatniczą

  Samsung zaprezentował swoją kartę płatniczą

  Koreański koncern już od pewnego czasu był zajęty opracowaniem własnej platformy służącej do zarządzania pieniędzmi, na urządzeniach mobilnych. Teraz, wreszcie wiemy coś więcej.
 • Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

  Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

  Polska jest coraz bliżej odejścia od gotówki? Niedawno ten scenariusz był mało realny. Wiele zmieniła pandemia koronawirusa - w sklepach zaczęto promować transakcje bezgotówkowe.
 • Samsung chce stworzyć swoją kartę płatniczą

  Samsung chce stworzyć swoją kartę płatniczą

  Firmy technologiczne dynamicznie wchodzą w rynek płatniczy. Po takich markach jak Apple czy Huawei, również Samsung zapragnął mieć swoją kartę debetową.
 • Po kryzysie płatności się zmienią

  Po kryzysie płatności się zmienią

  Zamknięcie większości gospodarek z powodu pandemii znajduje odzwierciedlenie w zmianach wielkości i struktury światowych płatności oraz przyspiesza ich digitalizację. Podmioty finansowe czeka zmiana strategii, a płatności staną się niewidzialne.
 • W najbliższym tygodniu wyższe płatności bez PIN

  W najbliższym tygodniu wyższe płatności bez PIN

  Możliwość płacenia zbliżeniowego bez PIN na kwoty do 100 zł powinna się pojawić już w ciągu tygodnia. To oznacza, że ponad 80 proc. transakcji można będzie wykonać bez dotykania terminala sklepowego. Wiadomo jednak, że nie od razu wszędzie to będzie możliwe. Część systemów wymaga więcej czasu.
 • MF chce płatności bezdotykowych do 100 zł bez PIN

  MF chce płatności bezdotykowych do 100 zł bez PIN

  Minister finansów Tadeusz Kościński zwrócił się do organizacji kartowych o przyspieszenie prac nad wdrożeniem możliwości płatności bezdotykowych do 100 zł bez PIN - poinformował resort.
 • Jak nie stracić płacąc za granicą podczas wakacji?

  Jak nie stracić płacąc za granicą podczas wakacji?

  Płacenie kartą czy wypłacanie gotówki w bankomacie w krajach, które nie należą do strefy euro, wiąże się z dodatkowymi, a często ukrytymi dodatkowymi kosztami. Dotyczy to także Turcji, która jest najpopularniejszym krajem wakacyjnym dla Polaków.
 • Gotówka czy karta - czym najlepiej płacić za granicą?

  Gotówka czy karta - czym najlepiej płacić za granicą?

  Upragniony wyjazd na wakacje za granicę zbliża się wielkimi krokami. Wycieczka dawno opłacona, bilety lotnicze zarezerwowane, lista miejsc, które odwiedzimy, także zrobiona. Czy to wszystko?
 • Wypłat z bankomatów najmniej od 11 lat

  Wypłat z bankomatów najmniej od 11 lat

  Z najnowszych danych NBP wynika, że w I kwartale 2019 r. wykonaliśmy 149 milionów wypłat z bankomatów. Może się wydawać, że to dużo, ale w rzeczywistości to najmniej od 11 lat. Warto też dodać, że choć liczba bankomatów spada w ostatnim czasie, to i tak jest ich około dwa razy więcej niż w latach 2007-2008. Tymczasem liczba wypłat jest podobna, co oznacza, że dziś bankomaty są zdecydowanie rzadziej używane. Zdaniem Expandera korzystamy z nich coraz rzadziej, gdyż gotówka coraz bardziej traci na znaczeniu na rzecz płatności bezgotówkowych. Liczba tych ostatnich wzrosła omawianym okresie aż dziesięciokrotnie.
 • Nie milkną echa wyroku TSUE w sprawie kart paliwowych

  Nie milkną echa wyroku TSUE w sprawie kart paliwowych

  Orzeczenie unijnego trybunału wywołało skrajne emocje - od przerażenia po próby bagatelizowania jego skutków. Eksperci wskazują, że modele funkcjonowania kart są różne. Kontrowersje wzbudza zwłaszcza to, kogo dotyczy orzeczenie trybunału. Eksperci potwierdzają, że jego skutki mogą odczuć nie tylko firmy zarządzające flotami samochodów, ale też towarzystwa leasingowe.

Filmy - Karta płatnicza (5)

 • Płacąc kartą możemy oszczędzić 6 godzin

  Transakcja kartą zbliżeniową zajmuje średnio 12,5 sekundy, podczas gdy gotówką 34 sekundy. Przy tysiącu transakcji, każdorazowa oszczędność 22 sekund daje aż 6 godzin zaoszczędzonego czasu – pokazało badanie Barclaycard.
 • Breloczki, zegarki, naklejki… Zamiast karty płatniczej?

  Płacenie zbliżeniowe przestało być zarezerwowane tylko dla kart płatniczych. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, które ułatwiają takie transakcje. Są to np. naklejki i breloki, ale też specjalne zegarki. Okazuje się też, że Polacy coraz chętniej korzystają właśnie z takiego sposobu płacenia za rachunek. - Jeżeli chodzi o płatności kartami zbliżeniowymi to staje się to coraz bardziej popularne. Najczęściej w taki sposób płacą osoby młode, między 20 a 30 rokiem życia – mówi Karolina Leśnik, dietetyk. Co ciekawe taki sposób regulowania rachunku nie dotyczy tylko transakcji do 50 złotych. Do tej formy przekonują się także osoby starsze. – Coraz częściej osoby starsze w naszej kawiarni płacą poprzez zbliżenie karty – dodaje Dawid Oczkowski, pracownik kawiarni.
 • Polacy coraz chętniej płacą kartami

  Polski rynek kart płatniczych na pewno będzie się rozwijał, szczególnie że jest pewna luka pomiędzy Polską a krajami zachodnimi, które są bardziej rozwinięte. Ta luka ma szansę w przeciągu kilku lat zostać zniwelowana – ocenia Rafał Szczechura, dyrektor marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią w SIX Payment Services.
 • Korzystanie z karty płatniczej za granicą bezpieczniejsze, ale czasem droższe

  Podczas zagranicznych wakacji najlepiej jest mieć przy sobie zarówno kartę płatniczą, jak i gotówkę. Pierwsza oznacza większe bezpieczeństwo, druga – większą swobodę i niższe koszty. Dodatkowo przydać się może karta kredytowa, ponieważ za niektóre usługi można zapłacić tylko nią. Komentuje Mikołaj Fidziński z Comperia.pl.