karta kredytowa

Artykuły - Karta kredytowa (108)

 • Ursnif Banking Malware kradnie informacje o kartach kredytowych

  Ursnif Banking Malware kradnie informacje o kartach kredytowych

  Badacze z Avast Threat Labs uzyskali informacje o potencjalnych ofiarach złośliwego oprogramowania Ursnif, który jest trojanem bankowym i odmianą złośliwego software`u Gozi.Ursnif kojarzy się przede wszystkim z kradzieżą danych, ale warianty obejmują również komponenty (backdoory, oprogramowanie szpiegowskie itp.). Co najgorsze, Ursnif Banking Malware kradnie informacje o kartach kredytowych, bankowości internetowej i płatnościach. Szczególnie rozprzestrzenił się we Włoszech.
 • Złodzieje przechwycili dane kart kredytowych klientów sklepu z odzieżą

  Złodzieje przechwycili dane kart kredytowych klientów sklepu z odzieżą

  Klienci popularnego, amerykańskiego sklepu internetowego z odzieżą DiscountMugs.com, którzy w ciągu czterech miesięcy ubiegłego roku dokonywali w nim zakupów, teraz otrzymują wysyłane z witryny sklepu niepokojące powiadomienia. Wygląda na to, że hakerom udało się wstrzyknąć na stronie firmy złośliwy kod, a następnie wykraść dane klientów z zamiarem dokonania oszustwa.
 • Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Przeliczenia walutowe stosowane przez banki nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą da się zapłacić jedynie kartą kredytową. Expander sprawdził, z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe, w poszczególnych bankach.
 • Pilnuj karty kredytowej. Trudno usunąć dane z BIK

  Pilnuj karty kredytowej. Trudno usunąć dane z BIK

  Czy możemy domagać się usunięcia naszych danych z BIK w sytuacji, gdy ktoś posłużył się naszą kartą kredytową? Wyjaśnień udzielił Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
 • Bruksela otwiera usługi bankowe - zamiast karty kredytowej płatności aplikacją

  Bruksela otwiera usługi bankowe - zamiast karty kredytowej płatności aplikacją

  Parlament Europejski poparł przepisy, które umożliwiają niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych, które teraz realizujemy zwykle przez karty kredytowe. Dzięki autoryzowanemu dostępowi, będą oni mogli dokonywać płatności bezpośrednio z naszego konta.
 • PKO liderem rynku kart kredytowych

  Klienci polskich banków na koniec I półrocza br. mieli w swoich portfelach ponad 820 tys. kart kredytowych wydanych przez PKO Bank Polski. Tym samym bank jest liderem na tym rynku. Ogółem klienci PKO mają 7,5 mln kart płatniczych i należą do najbardziej aktywnych ich użytkowników. W okresie lipiec 2014 - czerwiec 2015 r. liczba transakcji przez nich dokonana wzrosła o 40 proc.
 • Wkrótce niższe opłaty za transakcje przy użyciu kart kredytowych w UE

  Wkrótce niższe opłaty za transakcje przy użyciu kart kredytowych w UE

  Zgodnie z uchwałą Parlamentu Europejskiego wysokość opłat za transakcje przy użyciu karty kredytowych i innych kart płatniczych zostanie w UE ograniczona. PE poparł nową regulację zdecydowaną większością głosów.
 • Karta debetowa czy kredytowa?

  Karta debetowa czy kredytowa?

  Plastikowy pieniądz na dobre wyparł tradycyjne metody płatności. Posługujemy się zazwyczaj kartami kredytowymi oraz debetowymi. Wbrew pozorom te karty nie są identyczne. Co je różni i jaką warto mieć w swoim portfelu?
 • Fizyka kwantowa da początek kartom kredytowym nie do podrobienia

  Fizyka kwantowa da początek kartom kredytowym nie do podrobienia

  Stosując prawa fizyki kwantowej, holenderscy naukowcy stworzyli kartę płatniczą, której skopiowanie jest fizycznie niemożliwe.
 • Ubrania, które ochronią karty kredytowe

  Ubrania, które ochronią karty kredytowe

  ​Firmy Symantec i Betabrand połączyły siły, dzięki czemu powstały spodnie oraz bluzy, wyposażone we włókna blokujące sygnały radiowe.

Filmy - Karta kredytowa (3)

 • "Wynalazki, które zmieniły świat": Karta kredytowa

  Czy wyobrażacie sobie jeszcze świat bez karty kredytowej, grilla, dezodorantu, windy czy bikini? Wynalazki i odkrycia - one wszystkie powstały, bo były potrzebne. Ale komu, po co i jak to się stało? Zobacz listę niezwykłych odkryć i rzeczy, bez których dziś trudno byłoby nam się obejść bo… wynalazki zmieniły nasz świat!
 • Program Mieszkanie Plus niezbyt atrakcyjny dla osób ze zdolnością kredytową

  Choć szczegóły nowego rządowego programu Mieszkanie Plus nie są jeszcze znane, już teraz można przypuszczać, że wiele rodzin mających zdolność kredytową nie zdecyduje się na skorzystanie z tego mechanizmu – ocenia Katarzyna Dmowska ze Spółdzielni Doradców Kredytowych ANG. W jej opinii decydująca będzie lokalizacja mieszkania oraz rzeczywiste koszty najmu. Te w przypadku rodziny trzyosobowej i mieszkania o metrażu ok. 50 mkw. będą niewiele niższe niż rata kredytu hipotecznego.
 • Karty kredytowe czy pożyczki?

  Zadłużenie Polaków maleje. Maleje także liczba wydawanych kart kredytowych. Nie jest to jednak zasługa nas samych, ale bardziej restrykcyjnej polityki banków.